gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

21.08.2006 Praha získá nový nadžánrový hudební klub! (Jan Kratochvíl)    PDF Tisk Email
PR

Středa 23.srpna 2006 bude dnem, který se zapíše do pražských kronik jako počátek vzniku nového pražského nadžánrového hudebního klubu - PopoCafePetl Music Clubu. Nejen Malé Straně, ale celé české metropoli, chybí dlouhodobě prostor, který dává pravidelně příležitost talentu a kvalitě napříč hudebními žánry. Praze také chybí místo, kde by mohly předvést své umění a talent začínající české kapely, kterých je v Čechách nespočet. Nový hudební klub by rád v tomto případě fungoval jako hudební "jesličky". V hlavním městě v současné době v podstatě není jazzový, nebo bluesový klub, který by byl finančně dostupný českému publiku. Tyto zásadní potřeby pražské a české kulturní veřejnosti se rozhodl uspokojit právě nově vznikající klub na Újezdě. PopoCafePetl MC chce být mezinárodním prostorem, který však bude mít převážně české zastoupení mezi interprety i jejich diváky. Současně však nabídne každý měsíc i exkluzivní a neotřelá vystoupení zahraničních interpretů za minimální vstupné. PopoCafePetl MC nehodlá sázet na jinde osvědčenou taneční reprodukovanou hudbu, jako jiné kluby, kterých je v Praze nadmíru. Přesto počítá s divokými tanečními večery, o které se postarají kapely s živou produkcí. Kromě hudebního zaměření nového prostoru, počítá klub i s pořádáním akcí z jiných kulturních odvětví. Autorská čtení, film, výstavy nebo divadlo, dostanou v nemalé míře v PopoCafePetl MC také prostor.

PopoCafePetl Music Club navazuje na bývalý kultovní bar PopoCafePetl z Vodičkovy ulice v Praze.

Zejména bezkonkurenční atmosférou se bude snažit nový PopoCafePetl Music Club navázat na bývalý proslulý kultovní bar PopoCafePetl z pasáže u Nováku ve Vodičkově ulici. Přestože po uzavření klubu z Vodičkové pokračovala tradice podniků se značkou PopoCafePetl dále, v žádném z nově otevřených míst se nepodařilo zcela napodobit jiskrnou a otevřenou atmosféru prvního z podniků nesoucího tento název. Klub na Újezdě může navázat i na započatou tradici živých vystoupení z Vodičkové, kde například nedělní večery s romskou kapelou patřili k nejnavštěvovanějším. Právě v těchto tématických dnech, včetně neděle s cikánskou lidovkou, hodlá nový klub pokračovat.

Návštěvníci se podílejí na programu i cenách vybraných nápojů.

Formou anket na internetových stránkách klubu (www.popocafepetl.cz/) se návštěvníci těchto stránek podílejí na tvorbě programu a například i akčních cenách vybraných nápojů. Ve spojení s "knihou přání a stížností" tak dostávají relativně velký prostor k ovlivnění podoby a směřování klubu. Přestože má PopoCafePetl MC poměrně jasnou představu o své podobě a směřování, je zde stále nemalý prostor pro výběr, který chce klub svěřit svým fanouškům.

POPOCAFEPETL Music Club ( Praha 1 - Malá Strana, Újezd 19 )
Jazz, blues, rock, world music, groove, funky, folk, etc.
- nadžánrový hudební klub nové generace
- kvalitní živá hudba každý den
- Váš jediný hudební klub, ve kterém se podílíte na programu
- na většinu vystoupení vstup zdarma!
- ceny nápojů, které ocení každý
- příjemný a pohodlný kompaktní klub s kvalitním zázemím a kapacitou 150 lidí
- vhodný pro hudební fanoušky všech pohlaví, ras, náboženství, povolání a každého věku

Vstupenky na vybrané koncerty budou k dostání přímo v PopoCafePetl Music Clubu na Újezdě a PopoCafePetl baru v Italské 18 na Praze 2.

Více informací na www.popocafepetl.cz/ .

Pokud máte kapelu a chcete si v PopoCafepetl Music Clubu zahrát, kontaktujte klub přes email Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript href="mailto: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript "> Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript   nebo na čísle 775 31 77 11.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.
kokoška  - Re: Praha získá nový nadžánrový hudební klub!   |82.202.14.xxx |23.08.2006 01:56:00
Pochválit se umíte, ted jen aby to nedopadlo podobnou senzací jako váš festival The United Islands of Prague.
:-//

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Únor 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
171823
242528 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00