gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

21.05.2024 Folk mezi řekami v tempu (Pavel Černý)    PDF Tisk Email
Reportáže
Jen tak tak
Jen tak tak
Folk mezi řekami
drží svoje vysoké tempo a opět přitekl do kulturního domu ve Veselí nad Lužnicí. 17. květnový podvečer si zdejší Jen tak tak pozval kamarády z nedalekého Tábora, Krýgl Boys.
V tento den se v domácích řadách odehrála jedna premiéra. Jen tak tak rozšiřuje svoje řady o nového muzikanta, Petra Pistulku, který je ve zdejších končinách znám jako tahoun táborské kapely Volné sdružení. Je to především posila kytarové sekce, zvládá ovšem i saxofon a do budoucna se s ním počítá i do pěveckých partů. Svoji premiéru zvládl se ctí. Ta dvanáctistrunná kytara je tam opravdu znát. Zatím sice nehraje ještě celý repertoár, což se určitě časem změní. Petře, ať se Ti daří.
Krýgl Boys
Krýgl Boys
Krýgl Boys
, který se postaral o rozjezd podvečera a prý dorazil jen tak tak, začal pěkně od podlahy. Ale ne dechovkově, nýbrž v bluegrassovém hávu podpořeném zajímavými texty s různorodými tématy. Dozvíme se něco o jarní bílé růži, bratrech Wrightových, Mary Lou či domově v modrých kopcích. Vlastní tvorba je jim vlastní, výjimečně se zaposloucháme do písní Pergamenu nebo Vodáků. Mandolína Radka Horejšího, kontrabas Jana Čechtického, kytara Jindry Prokeše a banjo Josefa Milera má opravdu říz. Hrají přibližně dvakrát do měsíce tam, kde se jim líbí. Ve Veselí se jim hodně líbilo. Jsou to veselí chlapíci. Refrén jedné z písní: "Hulí trávu, hulí jen svojí marjánu", si budu pamatovat asi dlouho.
A Folk mezi řekami jako takový? V letní době se přesune před kulturák a to 8. srpna, kdy Jen tak tak přivítá kapelu Hřích.
Foto - Stanislav Tošner 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111216
1718
24

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc