gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.01.2000 Krátké spojení naposledy v minulém století (-jsb-)    PDF Tisk Email
Reportáže

Koncem roku v čase předvánočním (17. 12.) se v klínu Jizerských hor ve studiu Experimentálním uskutečnil poslední z večerů tohoto století pořadu známého jako Krátké spojení. Pořadateli těchto večerů jsou nejen ve zdejším kraji oblíbené kapely Jarret a P.O.L. V průběhu roku si tyto skupiny zvou do svých pořadů hosty z různých končin. A protože, jak již bylo řečeno, šlo o poslední večer v roce, tudíž tak trochu vyjímečný, pozvaly se tentokrát obě skupiny navzájem.

Průběh večera byl vskutku netradiční. Nejprve s malým zpožděním, způsobeným nebývale velkým zájmem o místa v sále, kterých se ukázalo být míň než zájemců (musely být doprodány i lístky na stání), zahájila skupina P.O.L. vystoupení žebříčkem svých nejúspěšnějších hitů. Většina z nich sahala do raných začátků skupiny Jen tak, jejímž duchovním pokračovatelem P.O.L. jsou. Za vůbec nejhranější označil Mirek Ošanec píseň Snění, jejíž vznik se datuje kolem roku 1978. Ve druhé půli vystoupení P.O.L jsme již mohli slyšet novinky z repertoáru skupiny a na závěr překvapila zpěvačka publikum neotřelou interpretací písně Od sebe k sobě, známé to hitovky Jarretu.

V zápětí došlo na pódiu ke střídání. Jarreti ve stejném duchu jako jejich předchůdci představili své nejhranější písně a přidali pár "žhavých" novinek, mimo jiné také zhudebněnou báseň Jana Skácela O nejbližší vině. Na oplátku zařadili na konec vystoupení známý song od P.O.L. Jak vítr hvízdající.

Závěrečná část večera již patřila blížícím se Vánocům, kdy se obě kapely objevovaly na pódiu a zpívaly, teď už bez mikrofónů, koledy.Velký ohlas pak vedle krátkého mluveného slova Michala Kadlece, kapelníka Jarretu, který se s námi podělil o zážitek z článku s názvem "Vánoční zvyky a mužské podvědomí", měl mužský flétnový kvintet, doprovázející obě zpěvačky v jedné z koled.

Do mrazivé noci jsme si pak všichni odnášeli příjemný zážitek a možná, že ve vločkách se na naše hlavy snášely z nebe i zbytky melodií a tónů. Snad i ti nejustaranější z nás se začali těšit na Vánoce a třeba někomu na Štědrý večer při zpěvu koled malá vzpomínka vykouzlila úsměv na tváři.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111216
1718
24

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc