gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.02.2001 Povánocní muzicírovaní mladých blatenských muzikantu (Malej Honza)    PDF Tisk Email
Reportáže

Protože článků, referujících o tom či onom koncertu, konajícím se v Praze, je výrazně více oproti článkům referujícím o koncertech odjinud, dovolil jsem si napsat pár řádků o jedné akci ve městě Blatná, malebném to jihočeském městečku s vodním zámkem a velkou spoustou rybníků. Konala se v pátek 19. ledna v sále blatenského zámku.

Zřejmě protože s bratrem žijeme téměř celý dosavadní život v Blatné, jsme mladí a ještě k tomu muzikanti, dostali jsme pozvání vystoupit právě na tomto koncertu, při kterém se během večera střídala různá uskupení i hudební styly. Během večera na klavír zahrála v současné době studentka plzeňské konzervatoře Olga Dlabačová, dále výborně zpívající Valentýna Rohová a spol. s irskými písněmi, bratři Říhové, hlavní protagonisté nesmírně populární místní rockové zábavové skupiny Anča Band, torzo skupiny Načas a další. Ale úplně nejvíc se mi líbilo pěvecké trio ve složení J. Rohová, A. Vlčková a H. Krynická, které zaujalo perfektně a čistě sezpívanými trojhlasy bez nástrojů v písničkách (spirituálech) zpívaných česky i anglicky. Velmi silně mně připomnělo dívčí skupinu A capella, která vystupovala a zaujala (získala Krtečka) na Zahradě 1998. Nevěřil jsem vlastním uším a ihned mě napadlo, že je škoda, že je téměř není možné slyšet jinde než Blatné.

Byl to velmi příjemný večer, na který přišlo do sálu blatenského zámku za dobrovolné vstupné přes stovku lidí. Jinak řečeno. Bylo tak narváno, že se mnozí nedostali donitř. Někteří odešli, jiní poslouchali z vedlejšího sálu otevřenými dveřmi. Koncert měl velmi dobrou technickou úroveň, výbornou dramaturgii a skvělou atmosféru. Na závěr si všichni muzikanti i posluchači společně zazpívali píseň Nezacházej slunce, přesně v duchu rčení "dokud se zpívá, ještě se neumřelo".

Že vám ta jména nic neříkají ? Možná v budoucnosti. V Blatné, ale i v jiných zapadlých koutech, městečkách a vesnicích, je mnoho mladých a šikovných muzikantů. Někteří mají vyšší ambice a jiní si jen tak rádi zazpívají. Ti, kteří mají vyšší ambice, mají ještě dlouhou cestu před sebou, protože, jak jsem časem zjistil, hudba není jen o hraní a zpívání. A bohužel ti, kteří žijí nebo vystupují jen mimo Prahu, mají tu cestu ještě mnohem delší.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Únor 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
192021
2628   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib