gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.09.1999 Jarret (Šaolín)    PDF Tisk Email
Rozhovory

Skupina Jarret bezesporu už patří k těm mladým kapelám, které nepříjemně dýchají na záda osvědčeným esům naší folkové scény. O kratičký rozhovor jsem požádal zpěvačku Hanku Skřivánkovou.

Jak hodnotíš letošní festivalovou sezónu, co podle tebe přinesla skupině Jarret?

Hanka: Mám pocit, že se toho hrozně moc zlepšilo. Pozoruju, že na ty festivaly jezdí čím dál tím víc lidí a čím dál tím lepší lidi, pochopitelně postupem času se zlepšuje i technika a zázemí pro muzikanty. Takže z pohledu muzikantů většina těch festivalů už nepředstavuje žádný polní podmínky, ale naopak. A pořadatelé, ti se snad nezměnili, někteří štědří, někteří stejně lakomý, v tomhle směru zas velkou změnu nevidím.

Některé mladé kapely si stěžují, že lidi chodí na festivaly poslouchat hlavně zavedený kapely a nesnaží se naučit poslouchat kapely mladé...

Hanka: Já jsem v tomhle směru optimistická, já si naopak myslím, že existuje dost mladých a v tomhle ohledu otevřených lidí, kteří se neuzavírají mladé muzice. To konec konců bylo vidět na letošním Setkání na Konopišti, tam byla spousta lidí, kteří reagovali dobře na kapely, který třeba v životě neslyšeli. Takže já bych to takhle nezavrhovala, neházela bych je všechny do jednoho pytle.

Můžeš z těch festivalů, na kterých jste letos hráli, vypíchnout nějaký, který tě zaujal víc než ty ostatní?

Hanka: Tak určitě Zahrada, to je největší akce, dobře zavedená, s dobrým zázemím, je tam super atmosféra, žádná zášť, žádná závist, takže to se mi líbilo. Ale to je tradice. Pak se mi hrozně líbila Bezmezná Mezná, což je festiválek za Děčínem, kterej teprve začíná. Nemá ještě moc velkou tradici a nechodí tam hafo lidí, ale je tam vždycky moc příjemně. Jinak se mi líbilo všude moc, v Telči, v Jindřichově Hradci, to je prostě krása.

Co připravuje Jarret?

Hanka: V Liberci už tradičně připravujeme pravidelný pořady v Experimentálním studiu, dál nás čeká spousta klubových hraní, na příští rok chystáme v Liberci opět festiválek, který pořádáme, jmenuje se Zahradní slavnosti. Jinak lidi si možná všimli, že teď čím dál víc hrajeme s bicími, to je snad jediný. No a sbíráme materiál a penízky na novou desku, kterou bychom rádi vydali v příštím roce.

Bicí, o kterých jsi se zmínila, s vámi stále hostují. Uvažujete o tom, že byste angažovali někoho do kapely nastálo?

Hanka: Tak i takový návrhy tady už padly, stále o tom uvažujeme, ale zatím nám dost vyhovuje ten stav, který právě je. To hraní se totiž liší jedno od druhýho, některý je třeba komornější, klubový, někde se třeba ty bicí vyloženě nehoděj, takže zatím jsme spokojený s tím, jak to je.

Přibliž čtenářům trochu Zahradní slavnosti, které pořádáte.

Hanka: Většinou se konají na konec klubové sezóny, to znamená v půlce až ke konci června. Bývá to víkend a každý ten den má pod patronátem jedna liberecká kapela. Snažíme se tam prezentovat kapely jak z našeho severočeského regionu, tak nějaké taháky, aby tam byla nějaká legrace, aby se dalo třeba večer i tancovat. Je tam pohoda, je to na zahradě, můžou si tam lidi opíct buřty, dát si pivko a poslouchat muziku.

Děkuji za rozhovor.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111216
1718
24

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc