gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

22.07.2008 Krtek 2008: Hořký kafe zanechalo příjemné šrámy na duši (Džexna)    PDF Tisk Email
Rozhovory

Pražské jazz - folkové duo Hořký kafe, Jan Rejhon (lubová kytara, zpěv a autor) a Petr Babec (bezpražcová baskytara) nastupovalo k čtvrtečnímu zahradnímu soutěžnímu vystoupení na Kapličce v pravé poledne. Slunce pálilo jako v přímořském letovisku uprostřed sezóny, a aby toho žáru nebylo málo, výheň mocně rozdmýchala i předchozí bluegrassová Vichřice plzeňských BlueGate. Tak honem pro sponzorský nápoj, najít kousek místa ve stínu stromoví a začít si užívat polední siesty. Siesty s Hořkým kafem. Introvertní sdělení navodilo náladu k rozjímání i zamyšlení, když Honza zpíval: "? jsou chvíle, kdy si říkám, že mi už bylo líp a komu asi ne?" Bezchybné souznění obou kytar, hutný zvuk, spousta interpretačních nápadů a Honzův lehce naléhavý zpěv, tak lze stručně charakterizovat jedno z nejzajímavějších soutěžních vystoupení letošní Zahrady.foto: Ivan Bllemby Krejza © Hořký kafe, vloni třetí v písničkářské soutěži, se posunulo o stupínek výše, bylo odměněno přízní diváků a zároveň uznáním redakce Folk&Country v podobě prestižní ceny Krtek 2008.

Honzo a Petře, pokolikáté jste se zúčastnili Konkursu Zahrady?

Tento ročník Zahrady byl pro Hořký kafe třetím v pořadí.

Říká se o vás, že si chcete na Zahradě zahrát, ale ne vyhrát. Proč?

My máme z Krtka samozřejmě obrovskou radost a takové ocenění určitě potěší a zviditelní každého muzikanta. Stejně tak máme radost z osobní pochvaly od posluchačů, že se jim naše vystoupení líbilo a že jim to zanechalo příjemné "šrámy na duši". My nejsme moc soutěživí, Zahradu chápeme jako možnost předvést naši tvorbu velkému počtu lidí a v neposlední řadě je to krásné místo pro setkávání s hudebními přáteli.

Skončili jste druzí, ale Krtka vám udělila redakce Folk&Country. Výhra vás tedy neminula. Nejste z toho "otrávení", že? :-)

Ale vůbec ne! Velmi si toho ceníme, zvlášť když víme, že průsečíkem názorů odborné poroty se stalo Hořký kafe a tenhle Krtek je společný i pro kapely. Divácké druhé místo za Ondrou je ohromný úspěch. Každý rok jsme se posouvali o příčku výš, ale je jasné, že počty hlasů od diváků ovlivňuje i mnoho nehudebních vlivů včetně počasí, denní doby, program na ostatních scénách atd.

Říkáte, že nejste amfiteatrální, ale kluboví, a jste za to rádi. Na amfiteátru jste letos vystoupili dvakrát, podruhé dokonce po Ivanu Mládkovi s Banjo Bandem. Jak se vám hrálo?

Hrálo se nám skvěle, místy rozechvěle, protože s takovou hromadou lidí před námi jsme se ještě nesetkali (hlavně při druhém vystoupení, kdy bylo světlo a bylo vidět do publika). Pro nás skvělá zkušenost. A doufáme, že i dost diváků ocenilo možnost slyšet něco nového.

Měli jste čas sledovat i další program na Zahradě? Kdo vás nadchl a koho jste předtím neznali a zaujal vás?

Nestihli jsme spoustu účinkujících, které jsme si předem vytipovali. Z těch, co jsme viděli, nemůžeme opomenout Ondřeje Ládka, který spojil výbornou kytaru s jedinečnými texty a byl to velký zážitek. No, a z kapel je to určitě Honzíkova cesta a Zhasni, ke kterým máme hodně blízko, ta radost z muziky a nápady na melodie a texty dnes spoustě kapel chybí. Z nových nás velmi zaujala například formace Půl dechu do měchu s krásným zpěvem frontmanky (-womenky :o) ) Šárky Pexové.

Kde vás diváci během letní sezóny mohou slyšet?

Kocouří scéna na Prázdninách v Telči společně s našimi milými hosty Hankou Kopřivovou a Martinou Trchovou 3. 8., ke konci prázdnin vyrazíme do Frýdku-Místku a po prázdninách opačným směrem do Karlových Varů. Vše na www.horkykafe.cz

Ještě jednou blahopřeji a děkuji za rozhovor


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Březen 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
2021
2728  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc