gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

16.07.2008 Krtek 2008: My3.avi - Do třetice všeho dobrého (Džexna)    PDF Tisk Email
Rozhovory

"My3 tento víkend díky Vašemu hlasování dosáhli na prestižní ocenění v podobě zahradního Krtka. Předloni předposlední, loni čtvrtí a letos první. Snad tímto triumfem končí období hudebních soutěží (což je samo o sobě protimluv) a nastává čas slávy, peněz, drog, nemanželského sexu a obtisků tlapiček na světových bulvárech? Pro tuto chvíli pokorně děkujeme. Máme velice silný dojem, že vítězství spíše než nám3 patří právě všem avi a tak to má být! Buďte zdrávi a Volume vohul. Vy3.adi, t. č. s frňáky nahoru ;)" Tuto radostnou novinku oznamují na kapelních stránkách My3.avi z Prahy - Honza Špalek (kytara a zpěv), Kuba Vlachynský (baskytara), Jíra Horecký (perkuse, flétna, trubka), Klárka Housková (housle) a Honza Výborný (bicí), s jejichž hudebním stylem, jak řekl Jiří moravský Brabec při uvádění jejich pátečního soutěžního vystoupení, si mnozí hudební publicisté neví rady. Diváci na Kapličce žánrové škatulky neřešili a nejvíce hlasovacích lístků vhodili právě do bedýnky s nápisem skupiny My3.avi.

Playlist koncertu zpravidla sestavujete těsně před začátkem, často hrajete na přání diváků. Jak a kdy jste vybírali čtyři soutěžní skladby?

Někdy dokonce až během koncertu (např. náš vítězný recitál ovlivněný emocemi, byli jsme slávou opiti). Co se soutěžních věcí týče, dvě byly jasné (Mezi Vámi a Na Volze) a o dalších se rozhodlo asi 5 min před. Stále jsme zvažovali, zda se lidem zalíbit hodně, nebo ještě víc :-). Ale jelikož byl hlášen pod podiem kotel nejvěrnějších, vyhrály to písně víceméně veselé, na melancholii nezbylo místo. Myslím, že o našem umístění rozhodly 3 věci:
a) popolední čas hraní. Předtím jsme vždy hráli dopoledne a je to sakra rozdíl, jestli tě vidí 50 nebo 500 lidí.
b) výběr písní, jak zmiňuji výše. Prvoplánová snaha zaujmout co nejvíce všech, kteří nás ještě nikdy neslyšeli. Zní to hnusně, ale je to tak a myslím, že podobnou strategii volily i ostatní kapely.foto: Ivan Bllemby Krejza ©
c) avíci. Více než kdy jindy jsem cítil širokou podporu od dalších muzikantů a lidí, kteří nás již trochu znají. Asi by nám hodili hlas, i kdybychom zahráli Pec nám spadla (tu taky neumíme). Všem chceme opravdu velmi pokorně poděkovat za tu přízeň a jejich okoloústmedomaz.

Okamžiky vyhlašování výsledků Krtka jste zažívali potřetí. Věřili jste, že to tentokrát vyjde?

Já hodně věřil loni, ale to tam byli před námi lepší. Letos byli taky lepší a skončili za námi. Když to vezmu trochu ze široka, tak zmíním dvě důležité věci, které mi u této otázky vyskakují. Zaprvé jsme si již dopředu řekli, že potřetí a dost, nezávisle na výsledku. Myslím, že kapela, která hraje už nějaký čas a má něco za sebou, by neměla mít tu potřebu soutěže. Chápu, že je to leckdy jediná šance, jak se na Zahradu dostat, ale čeho je moc? Obecně nemáme soutěže rádi, prostě v hudbě to není jako v atletice. Ale je to furt prestiž, toho bobra vyhrát, takže proto jsme do toho šli i letos.
Zadruhé. V kapele proběhla interní sázka, každý tipoval na naše umístění. Vyhrál Výbe, kterej to trefil přesně, takže jsme asi částečně věřili. Spíše pro zajímavost - já tipoval cenu poroty přímo od Juppa.

Na rozdíl od ostatních letošních držitelů Krtka jste na podiu náměšťského amfiteátru hráli poprvé. Můžete popsat svoje pocity?

Tak asi jako pro každou kapelu lokálního nevýznamu...obrovský zážitek, tak nějak si to ani pořádně nemůžu zpětně vybavit? mráz po zádech, plechovej zvuk na podiu, avíci pod ním křepčící a juchající, volume s přáteli, louka lidmi posetá. Krása, díky za těch pár minut euforie a příjemnou amfíkovou defloraci. V tu chvíli jsi sto přejmenovat naši desku a nechat tam jenom "veselá".

Vaši diváci, kamarádi, příznivci, zkrátka "avíci", jsou součástí názvu kapely My3.avi a stává se, že si jako hosté s vámi zahrají a zazpívají. Do ruské diskotéky Na Volze (Volume vohul) jste přizvali dětský sbor Kindergarden, v němž jsme identifikovali avíky z Bezefšeho a Epy de Mye. Chystáte nějaká společná vystoupení?  A kde vás diváci během letní sezóny mohou slyšet?

Nechystáme, prozatím. I když s Bezefšeho se ještě letos na pár akcích slezem, tak proč by ne?! Kindergarden byl spontánní nápad s cílem rozvířit klasické soutěžní vody. Upřímně řečeno, čekali jsme spíše diskvalifikaci, nežli vítězství, ale prošlo to. BF, Epíci a na amfíku i XindlX jsou hlavně strašně milí lidi a jsme rádi, že nám to takhle rozsvítili. Připojím opět již trapné "děkujeme".
Co se zbytku léta týče, moc toho není, něco jsme museli rušit, prostě jezdit někam zahrát nekompletní se nám nechce a nepodařilo se nám zkombinovat nabídnuté termíny s časovými možnostmi členů kapely. Veškeré termíny koncertů je možné najít na našich webovkách http://www.my3avi.com/ (t. č. přesměrováno na Band Zone). Hlavně se ale v srpnu chystáme na chatku připravit nový materiál, moc rádi bychom brzy do studia, tam se nám posledně líbilo?

Je pravda, že jste sboru Kindergarden darovali Krtka, protože zadarmo ani Krtek nehrabe? :-)

Není, oni již své Krtky mají a toho našeho nám přejí. Kapela se rozhodla Krtka (a rovněž tak i Porty) s veškerou pokorou a láskou darovat panu Martinu Královskému, který je naším 6. Členem, a který pro tuto příležitost v Blues Sklepu zbuduje takzvanou "Putovní síň slávy kapely Vy3.adi". Tedy, on to zatím neví, tak snad neodmítne.

Měli jste čas sledovat i další program na Zahradě? Kdo vás nadchl a koho jste předtím neznali a zaujal vás?

Všechno jsem pochopitelně nestihl, např. soutěž samotná mne téměř kompletně minula, ale moje nej zážitky, hlavně z večerních koncertů jsou: Sanyland, pan Křesťan, Traband, Pavlica, Epy de Mye, XindlX, Jananas, Jablkoň. Taky mám rád Xaviho, i když jeho amfík mi moc nesedl.

Honzovi Špalkovi, který za kapelu odpovídal, děkuji a ještě jednou blahopřeji.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Duben 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1
111416
1718
242630

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc