gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

11.09.2007 Luboš Malina o projektu Garcia (Ondra Villon Vejsada)    PDF Tisk Email
Rozhovory

Sedíme na lavičce pod břízou a přemýšlíme, jak začít ten náš superrychlý virtuální rozhovor o desce a kapele Garcia?

Tak třeba nejprve ty nacionále :-) odkud se s Katkou znáte?

S Katkou se známe od natáčení živáku "Večírek" kapely Teagrass, na které nás oba pozval Jirka Plocek. To bylo někdy před 4-5 lety a od té doby si slibujeme spolu něco nahrát. Během těch let jsme vystupovali v různých sestavách, Katka hostovala s Druhou trávou, natočila duet s Pavlem Bobkem na jeho posledním CD "Muž, který nikdy nebyl in", které jsem produkoval; duet s Peterem Rowanem na moje bluegrassove cédéčko "Dueling Fingers"; já nahrával banjo pro Dún an Doras.

Takže jste se spíš míjeli, než potkávali :-)  a kdy to tedy vyšlo poprvé oficiálně a podle Vašich představ?

Vloni v létě jsme dostali nabídku zahrát na festivalu v Chebu, a protože žádná z našich dosavadních kapel nemohla, řekli jsme kytaristovi Petru Košumberskému, Katčinu spoluhráči z DaD, basistovi Adamu Stivínovi, nacvičili hodinový set a šli hrát. Repertoár se většinou odvíjel od toho, co už měli Katka s Petrem nazkoušeno, my jsme jen doaranžovali banjo/píšťalu a basu.

Takže tam to prvně klaplo a jaký byl výsledek?

Neřekl bych, že to prvně klaplo. Klapalo nám to víceméně vždycky, ale tato sestava měla natolik zajímavý zvuk, že jsme se rozhodli nahrát spolu cédéčko. Přizvali jsme bubeníka a perkusistu Davida Landštofa a týden před Velikonocema nahráli u Martina Ledviny ve studiu album Woven Ways.

CD jsem slyšel už snad 100x a upřímně řečeno jsem z něj absolutně nadšený! Pověz nám k němu víc, prosím.

To mě těší? Naše "protkané cesty" obsahují převážně převzaté skladby, Katčiny oblíbené písně v angličtině a v irštině. Výjimkou jsou dvě původní instrumentálky, moje Lung Ching a Petrova Via/Happy Man Burrito, které ovšem zapadají do stylu cédéčka. Já bych ten styl charakterizoval jako irské funky s příchutí bluegrassu, nebo prostě world music.

Vyzdvihl bys nějakou zvláštnost na CD?

Zvláštnost ani ne, spíš novou zkušenost, kterou je pro mě použití naprogramovaných bicích a perkusí v několika skladbách, za což je zodpovědný spoluproducent a můj bývalý spoluhráč z Druhé trávy Martin Ledvina. Dále bych rád zmínil skladbu May Morning Dew (spojenou s písní The Snows They Melt The Soonest a instrumentálkou Tribute to Peadar O'Donnel), kterou jsme nahráli jako bonus a která se zvuku cédéčka trochu vymyká. Naučil jsem se ji od Davyho Spillana, hraju ji už 5 let a celou tu dobu se mě lidi ptají, na které že je to desce?takže teď na Woven Ways :-)

Ještě, prosím Tě, jak tuhle spolupráci máme chápat - je to jen nějaké to hudební "odskočení si" anebo se teď směřuješ tudy?

Garcia je pro mě srdcová záležitost, Katka zpěvačka nejvyšší kategorie a tohle cédéčko beru jako začátek naší spolupráce. Zároveň chci ale říct, že necítím Garciu jako náhradu za Druhou trávu, ale jako součást mé hudební seberealizace a jsem moc rád, že vůbec mám možnost hrát s takto skvělými muzikanty.

Tak to jsem moc rád. Přeju tedy mnoho dalších pěkných písniček a moc se těším, čím vším ještě budete překvapovat. Děkuji za Tvůj čas a za rozhovor.

I já děkuji.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Duben 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1
111416
1718
242630

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc