gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

19.06.2020 Soutěž o návraty psané v notách aneb Lenka, Áda, Luboš a Jan v Šatlavě neskončili (Džexna)    PDF Tisk Email
Soutěže
Lenka Slabá trio v Šatlavě
Lenka Slabá trio v Šatlavě
foto: Toníno Volf
Tak nějak nenápadně se dalo dohromady trio zkušených muzikantů, ostřílených a známých z různých dávných i nedávných sestav, kteří si rozumějí a sedli si hudebně a především lidsky. Trojici tvoří vynikající zpěvačka Lenka Slabá, její manžel kytarista Áda Vostrý, oba již plně aklimatizovaní v Čechách po dvacetiletém pobytu v Kanadě, a protagonista nedávno zaniklých Stráníků a současný člen Poslední Šance, Mirka Ošance kytarista a majitel sametového hlasu Luboš Stráník. Jejich spolupráce je velmi čerstvá záležitost, zkoušeli společně snad jen pětkrát. Ale koncertní pauza byla dlouhá, chuť hrát obrovská, a tak si zkusili poprvé zahrát před publikem. Veřejná generálka tria, které ještě dobře dopňuje Jan Mikulecký na baskytaru, proběhla v úterý 16. června na Malé Straně v malém soukromém klubu Šatlava.
Žádná poprava se pochopitelně nekonala! Ba naopak! Byla to přehlídka pohodové laskavé muziky, písničky zejména z nové Lenčiny desky Mé návraty jsou psané v notách a ze starších období, například od Rychtářů, ve kterých kdysi hrál Áda, a z Lenčina působení ve skupinách Nezmaři a Žalman a spol. A samozřejmě, že nechybělo zavzpomínání na Spirituál kvintet (Ten širý proud), kde Lenka pobyla sice krátce vzhledem k trvání kapely, ale nepřehlédnutelně. 
Veřejná generálka opět ukázala, jak je zpěv Lenky Slabé jedinečný, hlas zdravý, příjemný ve všech polohách a projev výrazově bohatý. Pánové jej vhodně dobarvují ať už ve sborech nebo občasných sólech. Už se těším, až je uslyším na pódiu některého festivalu. I když ještě nebylo všechno na 100 procent (a taháky to občas jistily), generálka potvrdila, že vznik tria byla dobrá volba.
Lenka Slabá - Mé návraty jsou psané v notách
Lenka Slabá: Mé návraty jsou psané v notách
Vydavatel: vlastním nákladem
Vydáno: 2019
Hodnocení desky: 7,90/10
Seznam písní: Horoskop • Doufám • Musíš jít dál • Duhová cesta • Čekání • Lásky za 150 • Zdání klame • Mejdan blues • Tys mi spad z nebe • Sedět a hrát • Svá přání znám
Co o albu napsal Miloš Keller: "příjemný návrat" (8 bodů)
Více komentářů v hodnocení desek
Hodnotit můžete i vy, stačí se pouze zaregistrovat
 


 
Než si budete moci Lenka Slabá trio poslechnout živě na festivalu nebo koncertě, můžete si pustit desku Mé návraty jsou psané v notách doma. Vy ji ještě nemáte? Tak ji vyhrajte v naší soutěži. Stačí, když odpovíte správně na naší soutěžní otázku do nedělní půlnoci (21. června) na e-mailovou adresu soutezzavináčfolktime.cz. Do předmětu napište Soutěž. V pondělí 22. června zveřejníme správné znění odpovědi a jméno vylosovaného výherce.
V nejbližší době můžete slyšet Lenka Slabá trio na Potlachu u Strandi. Kdy a kde se festival koná?

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.
Džexna  - Výhercem se stává:   |Manager |22.06.2020 08:07:47
Potlach se koná v sobotu 27.6. 2020 v horské chatě Barbora v Českém Jiřetíně. Viz pozvánka https://www.facebook.com/events/526970431517737/
Vylosovaným výhercem se stává Jan F. Blahopřejeme!
Děkujeme všem za účast v soutěži a třeba se na Potlachu potkáme.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Květen 2021 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
101112131516
17181920212223
24252627282930
31      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc