gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

19.11.2001 O starejch nahrávkách (Belmondo)    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Ten vecer, kdy venku funela podzimní vichrice, me poklidný proud noticek a not prenesl na Portu 1975. Tomu "cédécku" vévodí císlo 6. Jedná se o císlo poradové a prestože Porta už dospela do rocníku s dvoumístným císlem, mužete mít takto vydaných desek pouze sedm. Deska osmá sice k vydání pripravena byla, ale už k nemu nedojde. Alespon ne zatím.

Na letošní Porte celou situaci vysvetloval Petr Benesch, z jehož nejrozsáhlejšího archivu se cerpá, který se na celém projektu významnou merou podílí. O tyto úžasné výpovedi své doby je malý zájem. Paradox. V dobe konání prvních rocníku Porty a vlastne celá sedmdesátá léta jsme si o vydání desky mohli nechat jen zdát. A vubec nepochybuju o tom, že tenkrát by se jich prodaly tisíce. Cena techto dnešních sampleru je asi polovicní oproti soucasným novým "CD". Propagace malá ci žádná, nakonec kde by se na ni vzaly peníze.

Presto bych našel pár dobrých duvodu proc si archiv doplnit práve o tento zajímavý projekt. Všichni, kdo vlastníme nahrávky z onech casu, pokoutne natocené na šumítka a chrastítka všech možných znacek, sice máme hudbu té doby zmapovanou, jenže desky Porty vám nabízejí neoddiskutovatelnou prednost a tou je kvalita zvuku. Nahrávky byly totiž studiove vycišteny. Doprovodné psané slovo pak hezky približuje dotycný rocník Porty i úcinkující kapely.

Jedná se o výborný projekt, který by byla velká škoda nechat zapadnout. A jeví-li se dnes jako jedna z možností jak dostat na svet další Porty, pomoc soucasných organizátoru tohoto festivalu, nezbývá nám verit, že se vše podarí zdárne dotáhnout, alespon do roku 1981, od kterého z Porty již výbery (snad) nejlepších skladeb pravidelne byly vydávány.

A aby se to dnes i v budoucnu opravdu darilo, máme v rukách vlastne všichni. Stací pro to udelat jen to "nejmenší" - koupit si desku s názvem Porta.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Říjen 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 5 9
101216
1723
24282930
      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc