gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

04.02.2002 Tempo di vlak: JSME STÁLE V TEMPU, (Cowboy)    PDF Tisk Email
Zajímavosti

a ani v těchto zimních měsících nezahálíme. Je začátek roku a my máme za sebou další dva z našich pravidelných večerů s názvem Tóny cest na kterých vystoupili Roháči z Lokte nad Ohří, kteří to k nám mají přes pět set kilometrů, a Falešná karta z Nového města na Moravě. Taky jsme hráli v pražské Malostranské besedě na pozvání Žalmana a jeho spolu, cesta na otočku byla sice vyčerpávající, ale skvělé publikum nám to vynahradilo. Do Prahy teď pojedeme 7.února znovu, tentokrát na Zpívání na koberci, a druhý den pak ještě do Plzně na pozvání Béďi Šedivky.

Pavel Zajíc z Nezmarů, se kterýma jsme si zahráli na vánočním koncertu v Ostravě, nás dohnal k tomu, že budeme od 9.února, ve studiu Honzy Frýdla, točit pod jeho taktovkou naše první dlouhohrající cédéčko. Byli jsme tím trochu zaskočeni, protože jsme si vždycky říkali, že na to máme ještě spoustu času, ale zároveň jsme byli moc nadšeni. Nadšení se odrazilo i při zkoušení, které jsme jednak zintenzivnili a jednak zpřísnili. První předpoklad totiž byl naučit se všech těch osmnáct písniček hrát podle metronomu, a to byl základní kámen úrazu, na kterém jsme si trochu zbrousili hrany svého optimismu. Metronom je totiž, jak známo, velice zvláštní zařízení, které by mělo vést k tomu, že kapela hraje přesně v daném rytmu. Jenže v praxi to vypadá úplně jinak a milý metronom si dělá co chce, chvíli zrychluje chvilku ťuká pomalu. Takhle to vypadalo na prvních dvou zkouškách, ale pak se nám naštěstí podařilo toho prevíta zkrotit a on začal sekat dobrotu. Taky bylo třeba dopilovat výslovnost, začátky a konce slov, dynamiku, dýchání a spoustu dalších věcí od cinkání opasku o zadní stěnu kytary, až třeba po včasné polykání slin. Těch věcí, které jsou v nahrávkách slyšet je až proklatě moc a my jen doufáme, že si s tím ve studiu ten pán za mixpultem nějak poradí.

Cédéčko se bude jmenovat "?Pro listí", mělo by vyjít ještě před festivalovou sezónou, a dostane se na svět prostřednictvím agentury Casey z Hradce Králové, která vydala třeba taky desku pardubických Poupat.

Mimo tenhle mumraj okolo nahrávání pilně trénujeme na nadcházející soutěže a festivaly a moc se na vás všechny známé i neznámé kamarády těšíme.
Za Tempo di vlak


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
PEDRO  - Re: Tempo di vlak: JSME STÁLE V TEMPU,   |.xxx |16.02.2002 00:10:00
Tak ako to dopadlo v tom štúdiu? Kde dostanem CD?
Aho

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Říjen 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 9
101216
17
24282930
      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc