gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

07.05.2003 Juwel folk - Psí pocasí Napsal uživatel Šaolín    PDF Tisk Email
Zpievanky
Je to opravdu letitá píseň, asi nejstarší, kterou od Martina Rychtaříka znám. Přiznám se, že jsem ji už kdysi uměl nazpaměť a hrál ji občas na mejdanech a u táborových ohňů. Pak se mi tahle písnička z hlavy nikam vytratila a já ji objevil až loni na skvělém albu Všechno to?, kterou vydal Juwel folk u Good Day Records. Zkuste si ji tedy poslechnout a když se vám bude líbit, zahrajte si ji. Já to už udělal.
 
07.04.2003 Ivo Cicvárek & OKO - Hory Napsal uživatel Šaolín    PDF Tisk Email
Zpievanky
Dnešní zpievanková píseň Ivoše Cicvárka je - ostatně jako vždy - nádhernou komorní výpovědí, tady ještě navíc umocněná live nahrávkou, tedy se všemi těmi emocemi a také reakcí publika. Písnička je to zpěvná a myslím, že i výborně zapamatovatelná. Tož vytáhněte kytára a pusťte se do toho ;-)
 
02.01.2003 Žamboši - O znakoplavkách a tak ... Napsal uživatel Šaolín    PDF Tisk Email
Zpievanky
Žamboši, jak se sympatické písničkářské dvojici z moravských luhů a hájů zvyklo říkat, zaznamenali už v loňském roce poměrně velký boom a zájem o ně patrně neopadne ani v nadcházející folkové sezoně. A proč si to myslím? Inu, poslechněte si následující song. Myslím, že budete mít nejen chuť pustit si ho ještě jednou, ale věřím, že nakonec vezmete do ruky kytaru a pustíte se do Znakoplavek společně se Žambochy.
 
30.12.2002 Tah - Dárek Napsal uživatel Šaolín    PDF Tisk Email
Zpievanky
Moravskou trampskou skupinu TAH skutečně ne třeba dlouho představovat. Své vavříny si už vydobyla na několika menších trampských festivalech a vidět ji měli možnost i návštěvníci náměšťské Zahrady. Dnes vám tedy přinášíme jednu jejich píseň a doufáme, že se vám bude dobře zpívat a hrát.
 
18.12.2002 Anabáze - Ješte jsem neprivykl Napsal uživatel Šaolín    PDF Tisk Email
Zpievanky
O severočeské skupině Anabáze si o několik článků níže může přečíst poměrně rozsáhlý elaborát, a tak zde nebudu zabírat místo a jen podotknu, že od dob, kdy jsem je poprvé slyšel (ještě pod starým názvem Spirit) na sobě klučinové docela zapracovali. Snad se Vám to bude líbit...
 
11.12.2002 Zlomvaz - Svatej Martine Napsal uživatel FOLKtime    PDF Tisk Email
Zpievanky
Skupinu Zlomvaz znají zasvěcení příznivci pražské folkové scény jako neustále se proměňující hudební útvar, spějící tu a tam sice slepými uličkami, ale ve finále vždy s nějakým objevným happyendem. Jedním z takových šťastných konců a odměnou za věčné hledačctví Lucky Minaříkové a jejích spoluhráčů může být například i píseň Svatej Martine. Zkuste se ji ve volných chvílích zabrnkat na kytaru, není těžká...
 
11.09.2002 Martina Trchová - Deštová variace Napsal uživatel FOLKtime    PDF Tisk Email
Zpievanky
Pražská písničkářka Martina Trchová je bezesporu talent. Přesvědčit se o tom mohli nejnověji i návštěvníci festivalu Pod komínem 2002, kde Martina minulou sobotu podala opravdu přesvědčivý výkon. Vy si dnes můžete poslechnout její píseň Dešťová variace a pokud budete mít chuť, můžete se ji naučit zpaměti. Martina bude mít jistě radost.
 
31.07.2002 Štrudl - Draci Napsal uživatel Šaolín    PDF Tisk Email
Zpievanky
Zdá se, že na pražské folkové scéně se klube ze skořápky nový objev. Štrůdl je kapelou profesionálních sportovců a myslím, že je to na jejich písních znát - srší energií a optimismem. Vsadím se, že Draky si určitě na kytaru brnknete, já osobně už je umím skoro zpaměti.
 
24.07.2002 Vltavín - Na mori Napsal uživatel FOLKtime    PDF Tisk Email
Zpievanky
Dnes pro vás máme ve Zpivankách jobovku - držitele letošní interpretační porty z Ústí nad Labem. Vltavín si letos v Ústí získal drtivou většinu porotců, a podle ohlasů z publika se zdálo, že i diváků. Pokud byste se chtěli o Vltavínu dozvědět něco víc, nalistujte si http://vltavin.zde.cz/, pokud ne, naučte se na kytaru alespoň jejich písničku...
 
18.07.2002 Petr Sedlácek - U kašny Napsal uživatel Šaolín    PDF Tisk Email
Zpievanky
No je to tedy náhoda, ale včerejší reportér, Petr Sedláček, je zároveň i dalším z těch, kteří vám zde předkládají svoji píseň, a to přímo i s textem a akordy. Máte tedy možnost se Petrovu písničku naučit na kytaru, no a pokud se vám zrovna nechce ani zpívat ani hrát (ani své křížky počítat), doufám, že se vám bude alespoň příjemně poslouchat.
 
10.07.2002 Peter Lachký - Tri spiace ženy Napsal uživatel FOLKtime    PDF Tisk Email
Zpievanky
Slovenský písničkář Peter Lachký je většinou na svých českých toulkách k vidění společně se svou sličnou kolegyní Jankou Kúdelovou. Zdá se, že i jejich tvorba a koncertní projev jsou si blízké, a my věříme, že se vám bude líbit i dnešní Peterova píseň, kterou máte možnost si na FOLKtime poslechnout.
 
03.07.2002 Falešná karta - Sedmnáctá míle Napsal uživatel Šaolín    PDF Tisk Email
Zpievanky
Jeden ze songů Falešné karty jste měli možnost před nějakým časem už na FOLKtimu slyšet. Nyní je tu Sedmnáctá míle, jedna z jejich nejhranějších písniček. Předpokládám, že se vám bude líbit, a že už na konci prázdnin bude znít vašim přičiněním od táborových ohňů. Mimochodem - za dva dny máte možnost slyšet Falešnou kartu na Zahradě - v pátečním odpoledním pořadu na Zámku, který bude věnovaný právě trampům.
 
26.06.2002 PASS - Blues o nocní tramvaji Napsal uživatel FOLKtime    PDF Tisk Email
Zpievanky
V dnešních Zpievankách máte tu vzácnou možnost poslechnout si nahrávku skupiny PASS, konkrétně Blues o noční tramvaji. Song vypadá zdánlivě složitě, ale uvidíte, že jakmile vezmete do ruky kytaru a zkusíte si ho zazpívat, zjistíte, že to jde skoro Samo. Příjemný poslech přejem...
 
19.06.2002 Jirka Zip Suchý - Na linu Napsal uživatel FOLKtime    PDF Tisk Email
Zpievanky
Jirka "Zip" Suchý byl v polovině 90. let minulého století jedním z nejvyhledávanějších písničkářů u nás. Ve spolupráci s textařem a publicistou Milanem Jablonským stvořili spoustu nádherných písní, a právě jednu z nich máte nyní možnost si nejen poslechnout, ale také dle přiložených akordových značek nastudovat a zahrát si třeba v létě někde u vody.
 
12.06.2002 FT Prim - Cára ( Andel strážný ) Napsal uživatel FOLKtime    PDF Tisk Email
Zpievanky
Tato píseň z dílny Aleše Bojanovského, známého pod přezdívkou Agi, je aktuálně ke slyšení na rádiu Brno Valc a umisťuje se na předních místech žebříčku. Inu posuďte sami jestli ji také nedáte svůj hlas.
 
05.06.2002 Lístek - Dharmoví tuláci Napsal uživatel FOLKtime    PDF Tisk Email
Zpievanky
Lístek zná asi většina z vás, je to kapela na folkové scéně uz letitá. Tenhle Lístek ovšem je dosti odlišný od toho minulého, neboť před dvěma lety to už vypadalo, že se definitvivně rozpadne. Naštěstí však kapelník Lístku Zbyněk Zatloukal nepolevil ve snaze tenhle baječný band znovu obnovit a dnešní jeho podobu si můžete poslechnout v téhle zpievance. Já si troufám tvrdit, že tenhle Lístek je jestě lepší než ten předchozí.
 
15.05.2002 Tah - Podvecer Napsal uživatel Šaolín    PDF Tisk Email
Zpievanky
Moravskokrumlovskou skupinu TAH můžete znát pod jejich dřívějším názvem Templáři. Jejich znakem jsou výrazné melodie a čitelné harmonie. Vystupují jako trio a malou zajímavostí může být i to, že kontrabas v TAHu obsluhuje dámská část kapely. TAH je v současné době v docela dobré formě, o čemž svědčí i čerstvé druhé místo na festivalu Trampská píseň Padochov 2002. Ať se vám jejich song líbí.
 
24.04.2002 Hluboké nedorozumení - Mandarín, pomeranc, a ti druzí Napsal uživatel FOLKtime    PDF Tisk Email
Zpievanky
Skupina Hluboké nedorozumění se na dva lednové víkendy uzavřela do jednoho nuselského bytu, kde se ve studiu Obývák nahrávala šestipísničkové demo. To mělo, má a bude mít za úkol obš?astňovat či pohoršovat pořadatele koncertů, festivalů a různých přehlídek jakožto i především nejbližší kamarády a známé i nejvzdálenější neznámé
 
10.04.2002 Falešná karta - Bláznum pár Napsal uživatel Šaolín    PDF Tisk Email
Zpievanky
Falešná karta je kapela, kterou na velkých letních přehlídkách prakticky nepotkáte. Přesto patří k tomu nejlepšímu, co se dnes v české trampské muzice hraje. Čtyři kluci, nikterak se nepředvádějící, poctivé a řemeslně kvalitní trojhlasy, a především - písničky o něčem. Dneska máte možnost si malý vzorek poslechut a především - zkusit si taky nějakou tu jejich písničku zahrát a zazpívat.
 
04.04.2002 Prsten - Zrzavá reka Napsal uživatel FOLKtime    PDF Tisk Email
Zpievanky
Nedávno jsme vám přinesli několik MP3jek z nového CD plzeňské skupiny Prsten. Dnes vám jednu z nich přinášíme i jako zpievanku. Takže hurá ke strojům a zkuste si s Prstenem tuhle písničku brnknout.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 1 z 3

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib