gototop
23.02.2011 Únorová Písnička pro Brno (Lucie Přikrylová)    Tisk
Reportáže
Cafe Práh v Brně je jednak tréninková kavárna, ve které obsluhují lidé s duševním postižením, ale také místo s bohatým kulturním programem Vloni na podzim nastoupil na místo dramaturga písničkář Michal Kosmonaut Šimíček a právě díky němu se zde pravidelně promítají filmy, pořádají autorská čtení, improvizační „Vesmírné večery“ a množství koncertů.
Své místo si našel i projekt Písnička pro Brno. V programu kavárny se objevuje jednou za měsíc a jeho cílem je představit nejrůznější písničkáře a dát prostor i méně známým autorům. Na únorové „Písničce“ 9. 2. účinkovali Caroline Cork, Zdeněk Větrovec a Jitka Glosová.
Caroline Cork pouze zpívá a doprovází ji kytarista Šimon. Její hlas je velmi výrazný a barevný, avšak nedokáže s ním zcela s jistotou pracovat. Často se objevovaly výrazné intonační nepřesnosti. Caroline při svém vystoupení střídala anglické a české písně, všechny z vlastní tvorby. Anglické zněly přesvědčivěji, byly často expresivní, gradovaly ve výborné pasáže bez textu, kdy si Caroline pouze hrála s hlasovou paletou a byla z nich cítit inspirace kapelou Cranberries. České písně byly sice zajímavé, ale Caroline vyslovovala jejich text hodně nedbale a vypadala trochu znuděně.
Jitka Glosová
Jitka Glosová
foto: www.fotokaminek.cz
Zdeněk Větrovec
zaujal především dokonalou hrou na kytaru. Ani jeho pěvecký projev však rozhodně nenudil. Zdeněk si hraje s texty, píše často vtipné a svěží písně, některé z nich jsou drobné vtípky. Poučil přítomné například o tom, kde všude se dá napsat píseň nebo o profilu na FaceBooku, jednoduše a trefně vystihl rozdíl mezi láskou muže a ženy, nebo jak vypadá studentský život.
Jitka Glosová na pódiu doslova roste. Během posledních měsíců výrazně zlepšila především průvodní slovo mezi písněmi a hlavně omezila chichotání. S kytaristkou Luckou jsou sehranější, některým písním prospěly změny aranží. Jitka již před koncertem avizovala překvapení v podobě hudebních hostů. V několika písních se objevilo saxofonové sólo „Indoše“ a občas se také přidal Mira Novotný, hráč na cajón. Jitka se zajímá o brazilskou bossanovu a některé ukázky také zařadila do svého repertoáru. Jako přídavky zazněly také jazzové standardy Fly Me To The Moon a How High The Moon.
Dramaturgie večera byla dobře promyšlená a celý koncert pěkně gradoval. Doufejme, že Písnička pro Brno se stane dlouhodobým projektem a že návštěvníci Cafe Práh budou mít stále zájem o méně známé písničkáře.

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."