gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

28.06.2023 Týdenní program festivalu Okolo Třeboně oslaví i výročí kapel Nezmaři a Fleret (Agentura BÁRNY)    PDF Tisk Email
Festivaly
Okolo Třeboně 2023
Okolo Třeboně 2023
Festival Okolo Třeboně nabídne od 29. června do 6. července osm hlavních koncertů, na nichž vystoupí například Fleret a Nezmaři, Karel Plíhal, trumpetista Laco Deczi a houslista Pavel Šporcl. Představí se i řada dalších hostů, kteří zahrají v úvodu nebo pak večery zakončí. Bude mezi nimi dost mladých muzikantů, jak ze soutěží Houpací kůň, Jihočeská Porta, tak z Akademie Pavla Šporcla. Většina koncertů se bude konat opět na Louce U Zlaté stoky – tento areál se v minulých letech osvědčil díky snadnému parkování, občerstvení i možnostem užít si následný program v příjemné letní atmosféře až do pozdního večera. Hrát se bude také v divadle, ve Schwarzenberské hrobce, na pláži Ostende a nově ještě v hospůdce U vodníka, kde vznikne scéna pro nováčky.
Festival Okolo Třeboně ve svém 32. ročníku vsadil hlavně na oblíbené interprety, kteří se do města rádi vracejí a mají zde své příznivce. Spoustu fanoušků do města přivedou kapely Nezmaři a Fleret, které letos slaví 45 let svého působení na hudební scéně a na jejichž vitalitu, humor a radost ze života se lze spolehnout. Nebudou chybět ani novinky připravené ve spolupráci s organizátory ze Svazu autorů a interpretů i soutěže Jihočeská Porta. Téměř týdenní sérii koncertů zahájí ve čtvrtek 29. června již tradičně Žižkovské Divadlo Járy Cimrmana, které se do Třeboně v tomto čase pravidelně vrací – tentokrát v divadle J. K. Tyla uvede hru Blaník. Pak se naplno rozjede hudební program: vystoupí Asonance, Spolektiv, Laco Deczi a Celula New York, Endru, Nezmaři, Karel Plíhal, Fleret, Saša Nikličková, Fram, Pavel Čadek, Makroplaš, Babouci, Bárka, Pánská šatna, Pavel Šporcl se svými studenty a další. Bohatý doprovodný program myslí hlavně na rodiče s dětmi, pro něž je opět na Louce u Zlaté stoky připraveno odpoledne se soutěžemi, výtvarnými dílnami, sportem i zábavou. Nebude chybět ani romantické vítání slunce na Mokrých lukách a mimořádně příjemný večírek s kapelou Pánská šatna v plážové hospůdce na Ostende.
„Multižánrových přehlídek je hodně, proto chceme držet jednotný styl dramaturgie, který má už v Třeboni své věrné publikum. Vážíme si také toho, že účinkující se k nám vracejí s důvěrou – a je mezi nimi mnoho těch, které jsme objevili v začátcích jejich kariéry a postupem času se z nich stali velmi úspěšní hudebníci. To samozřejmě posiluje renomé Třeboně jako kulturního města s vnímavým a vzdělaným publikem,“ upozorňuje ředitel festivalu Pavel Barnáš, který je členem Symfonického orchestru Českého rozhlasu. S některými účinkujícími si zahraje na violoncello jako host a 5. července se ve Schwarzenberské hrobce jako muzikant představí v kapele Bárka, kterou založil s kolegyní z orchestru Národního divadla, harfenistkou Ivanou Pokornou.
Program Okolo Třeboně
Program Okolo Třeboně
Festival Okolo Třeboně je výjimečný i díky tomu, že jeho dlouhá tradice nebyla za 32 let ani jednou přerušena, a to na rozdíl od většiny podobných festivalů ani v covidových letech. Pravidelně dává velkou příležitost začínajícím hudebníkům: kromě každoroční scény Houpací kůň, Muzikus a SAI je letošní novinkou i spolupráce s organizátory proslulé soutěže Porta. Vystoupení mladých kapel a písničkářů bude věnováno nedělní odpoledne 2. července od 14 hodin nazvané The Best of South Bohemian Porta, kde postupně zahrají X-TET, Kučík, Nepochopíš, Obejváci a vše zakončí oblíbená českobudějovická skupina Bonsai č. 3. Vstup je zdarma.
Neobvyklý zážitek slibuje Ondřej „Endru“ Havlík, což je kreativní hudební improvizátor, beatboxer, zpěvák a multivokalista i stand up komik. Je mistrem světa v hudebním smyčkování (loopingu) a několikanásobným mistrem ČR v beatboxu. „Poznal jsem ho při festivalu Voda moře oceány v Hluboké nad Vltavou, který už mnoho let moderuje. Moc mě zaujal tím, co všechno dokáže a jak je vtipný. Proto jsem rád, že přijal naše pozvání a rozšíří program festivalu o nové žánry,“ doplňuje Pavel Barnáš. Novinkou, která festival Okolo Třeboně letos uzavře, bude koncert skvělého houslisty Pavla Šporcla ve čtvrtek 6. července v kapli Schwarzenberské hrobky. Bude to první ze tří jihočeských koncertů Pavel Šporcl Academy, kterou tento uznávaný hudebník letos poprvé připravil v Českých Budějovicích pro talentované české a zahraniční studenty ZUŠ, konzervatoří a hudebních akademií ve věku 12 až 24 let. Vybraní žáci, mezi nimiž jsou i mladí lidé z Izraele, Japonska a Ukrajiny, mají možnost se od začátku července zdokonalovat zdarma ve hře na housle, violu a violoncello. „Na našem společném koncertě vystoupím jako sólista a zároveň povedu orchestr, v němž se budeme různě střídat. Máme skvělé žáky, ti se však většinu roku soustředí na svá sólová studia, proto tady budeme muzicírovat společně. Chci, aby se naučili spolu komunikovat a poznali jednotlivé pozice v orchestru,“ vysvětlil Pavel Šporcl, čím bude tento projekt výjimečný. Po premiéře v Třeboni se jeho akademie představí ještě na koncertech v Českých Budějovicích a v Rožmberku nad Vltavou.
Podrobný program festivalu Okolo Třeboně a dalších akcí, které agentura Bárny pořádá až do konce roku, je zde:
https://www.okolotrebone.cz/program/ 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Únor 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122
2628   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib