gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

03.04.2024 Jihočeská Porta nabízí rekordní počet odměn, ozdobí ji Jan Nedvěd mladší (Václav Koblenc)    PDF Tisk Email
Festivaly
Kateřina Syrná s Annou Roytovou
Kateřina Syrná s Annou Roytovou
Několik novinek přinese hudební přehlídka Jihočeská Porta, která se odehraje 13. dubna v budějovickém Divadle U Kapličky. Jde o soutěžní festival zaměřený na mladé muzikanty, kapely i písničkáře hrající folk, country a příbuzné žánry. Kapelám a muzikantům nabídne rekordní počet odměn jako recitály na spřátelených festivalech nebo natáčení ve studiu. Formát poroty bude podobný soutěžím StarDance či SuperStar. Jako host zahraje Jan Nedvěd mladší.
Jan Nedvěd mladší
Jan Nedvěd mladší
archiv Porty
„Letošní jihočeské kolo Porty bude zvláštní. Mezi přihlášenými je hodně nováčků, za což jsme vděční. To, že má akce smysl, nejlépe dokazuje fakt, že loňská vítězka Jihočeské Porty, písničkářka
Kateřina Syrná, skončila loni v republikovém finále druhá. To je velký úspěch. Letos jsme moc rádi, že jako host přijede Jan Nedvěd mladší, který se vrátil na pódia a chystá nové album. Pamětníci mluví o tom, že se na jeho koncertech cítí jako v časech kapely Brontosauři, v níž se spolu v 80. letech proslavili Jan a František Nedvědovi,“ řekla ředitelka festivalu Porta Anna Roytová.
Jihočeská Porta nabídne letos historicky nejvíc odměn pro soutěžící. Tradičně dva postoupí do republikového finále a semifinále Porty v Řevnicích u Prahy. Nově ale další soutěžící získají jako bonus například recitály na festivalech Prázdniny v Telči, Hluboká Folkfest, recitál v sále Českého rozhlasu nebo možnost zahrát jako předskokan jedné z hvězd koncertní série na lipenské Stezce korunami stromů. Mezi bonusy jsou i natáčení v nahrávacím studiu Kocis Records v Sezimově Ústí, vystoupení v hudebním cyklu u Vojty Víta nebo hostování s kapelami Bonsai č.3 a Rybníkáři.
Loni měla pětičlenná porota novou podobu. „Změna se osvědčila, a tak i letos budou porotci se soutěžícími mluvit podobně jako při SuperStar, hned po jejich vystoupení. Cílem je dát muzikantům okamžitou zpětnou vazbu,“ řekla Roytová. Předsedou poroty bude Petr Bohuslav, člen skupiny Asonance a moderátor Country radia. V porotě zasedne také hledač hudebních talentů Martin Červinka, který stál u začátků kariéry interpretů jako Tomáš Klus, Marek Ztracený či Jelen. Dále budou v porotě zakladatel Prázdnin v Telči Milan Kolář nebo reportér Českého rozhlasu Petr Kubát.
Porta je nejstarší hudební festival v ČR, zaměřený na folk, country, trampskou píseň a příbuzné žánry. Vznikl v roce 1967. Letos od 28. do 30. června bude finále v lesním divadle v Řevnicích u Prahy. Jako hosté tam vystoupí Žalman, Nezmaři, Cop, Jan Nedvěd ml., Epydemye, Spirituál kvartet, Vojta Kiďák Tomáško či Jarret. Loni se stala vítězkou celostátní soutěže písničkářka Marie Tilšarová. Festival loni přilákal asi 3000 lidí.
Pozn. redakce: Původně ohlášený druhý host The Folks nakonec na Jihočeské Portě nevystoupí.
 
 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 9101114
1521
2223
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib