gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

14.07.2014 Hudební konec světa leží v osadě Pulčín (FOLKtime.cz)    PDF Tisk Email
Fotoreportáže

Již po devatenácté se malá osada Pulčín promění ve festivalový svatostánek. Tradiční Amfolkfest neboli „Malý festival na konci světa“ zde bude v sobotu 26. července od 12 hodin hostit oblíbené české i slovenské kapely.

V nabitém programu si každý milovník folku najde to „své“. Vystoupí například kapely  Sekvoj, AM Úlet, Kajkery, Noca, Katka Mrlinová + Honza Ondrušek, Podjezd, Dareband. Každý rok si ze Slovenska najde cestu kapela Jasoň, bez které by se festival už neobešel. Jako hlavní host vystoupí  kapela Klíč. Na závěr čeká všechny návštěvníky oblíbený country bál v podání kapely Šveholníci.

Amfolkfest2014_plakat
Amfolkfest2014_plakat

Jednotné vstupné činí 180,- Kč. V letošním roce je kvůli rekonstrukci uzavřen podjezd směrem k obci Pulčín. Návštěvníci, kteří pojedou na festival autem, budou nasměrováni na objízdnou trasu vedoucí přes obce Lidečko, horní Lideč a Francovu Lhotu.

Výběr kapel hraje klíčovou roli pro každý festival, avšak jedinečnost Amfolkfestu se pojí i s nádhernou krajinou Pulčínských skal a přátelskou až rodinou atmosférou. Hlavní pořadatelka Eva Endy Rohlenová doplňuje: „Náš festival děláme již mnoho let s téměř stejnými pořadateli, z nichž se za tu dobu stali dobří přátelé. To se vždy na celkové atmosféře festivalu pozná, pak mohou být tropická vedra nebo bouřky a vše zvládneme.“

Festivalové dění, které počet obyvatel z původních cca 80 lidí mnohdy zpětinásobí, vypadá jako velká zahradní párty. V zrekonstruovaných prostorách místního Informačního centra a v přilehlé zahradě tepe srdce festivalu, který je oblíbený všemi věkovými skupinami. Děti se také nenudí, zajímavý program pro ně zajišťuje Rodinné a mateřské centrum Sluníčko. Stanování je opět možné na romantickém tábořišti u skal, nebo blíže k centru dění na louce u restaurace U Williho.

Původní název festivalu je vlastně zkratkou slov amatérský folkový festival. Muzikanti se možná za profesionály nepovažují, avšak o to více jsou jejich výkony oceňovány potleskem návštěvníků.

Hudba, přátelé, kafe do hrnku, medovina do kalíšku, kyselice, špekáčky, léto a vše ostatní, co k festivalu patří, vás čeká na Amfolkfestu. Sbalte stan, děti, čtyřnohé miláčky a přijeďte poslední červencovou sobotu. Nebo nejlépe už v pátek odpoledne, zasvěcení vědí, že večer před festivalem stojí za to!

Více informací naleznete na www.amfolkfest.cz


Sdílet na...
Kam dál?

» Devatenáctá Folková růže trochu jinak (Michal Jupp Konečný)

» 22. ročník Amfolkfestu přivítá Tomáše Kočka & Orchestr (Endy)

» Rozhovor s Kosmonautem: Saša Niklíčková (Kosmonaut)

» 32. ročník Jizerské noty se blíží! (FOLKtime.cz)

» Sekvoj - "Tiché přátelství" (Drak)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 91011121314
1516171821
22
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib