gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.06.2000 cervnové folkfórum (Malej Honza)    PDF Tisk Email
FOLKfórum

Především osobní uspokojení, které hudba poskytuje. A radost. Pro peníze to dělat nejde, ale když nějaké přinese, je to příjemné... A hudební cíl? Hrát pro co nejvíce lidí, ale bez nutnosti ustupovat a přizpůsobovat se vkusu posluchačů...

Leo Javora skupina RYBY (Brno)


Náš cíl je zasáhnout co nejvíce trampů našemi písněmi a očekáváme, že aspoň jedna zlidoví, aby se na nás nezapomnělo.

Sam, Las Ketkas, ROSA COELI tramp folk Ketkovice


Od muziky neočekávám nic víc, než co jí dávám já. Samozřejmě, že písničky píšu hlavně pro ženské a pro prachy, rozhodně ne, že by mne to nějak bavilo či co :-)))

Tomáš Zeno Václavík


Očekávám návrat k lazení na 438 Mhz (ať žije baroko!) a chtěl bych jednou natočit fakt dobrou desku. Jo, to bych fakt chtěl.

S přátelským pozdravem Tomáš Kočko


Především abychom byli v pohodě (Těžké pohodě) ve společnosti příjemných a milých lidí. Všechno ostatní je jenom vedlejší efekt.

PJK & Těžká pohoda


Od muziky především očekávám, že mě bude bavit, ale také bych rád, aby bavila i jiné. Netoliko aby je pouze bavila, nýbrž aby jim i cosi řekla a měla tedy nějaké hodnotné sdělení. Nesmí to být jen taková prázdná muzika plná prázdných slov a tónů.

Jan-Matěj Rak, písničkář a kytarista a akordeonista židovské skupiny Chesed


Muzika je pouze jistým způsobem komunikace, kterým se mohou dohovořit dvě skupiny, které se dělí na tu "za nástroji" (muzikanti) a tu "před nástroji" (posluchači). Většinou lze pouze o to, nalézt po pár úvodních taktech tzv. společný jazyk (čeština = čeština, němčina = němčina, angličtina = angličtina atd.), a vše je v naprostém pořádku. Většinou pouze stačí (viz. závorky) zorientovat se v mapě či si při překročeni hranic zapamatovat název země, do které jste přijeli účinkovat. Ideální stav přichází ve chvíli, kdy se tyto dvě skupiny "před a za nástroji" stmelí (většinou po koncertě, v lepších případech během něho a v ojedinělých případech i před koncertem) začnou si mezi sebou vyměňovat nástroje a vzájemně se doplňovat. V té chvíli již není patrno, kdo je "za" a kdo "před", a nastává tzv. družba, během níž si lze vyměňovat zkušenosti, adresy, manželky, kontakty na milenky a spoustu dalších užitečných věcí. Tuto družbu doprovází jistý efekt, který k ní neodmyslitelně patří a souvisí s ní, a to je výměna alkoholu, ať již ve vratných lahvích či obalech na větší než malé množství. Zde je důležité upozornit na to, že si spolu mohou rozumět pouze sousední dimenze, a to např. 5. pivo se 4. nebo s 6., 9. s 8. nebo 7. atd. Dimenze 5. a 6. tedy i 7. a 9. si spolu rozumí již velice těžce (tedy vlastně nerozumí) a mezi dimenzemi 5. a 9. se odvíjí něco, co se vzdáleně podobá meziplanetární komunikaci. Přesto všechno lze říci to, co bylo řečeno přímo na začátku, že hudba je jistým druhem komunikace.

Za kapelu Hradní duo Milan Zimmermann


Muzika je něco, čím můžeme vyjádřit i myšlenky a pocity, které jinak nevyjádříme slovy. Hudba je univerzální jazyk pro vyjadřování emocí, a když v ní ty emoce nejsou, tak se z hudby stane kulisa. Pro mě je hudba prostředkem vyjadřovaní. Jaký je můj hudební cíl ? To se nedá vyjádřit nějakou metou - jako natočit desku, vyhrát nějaký festival, soutěž. Můj cíl je zcela niterný - chci zažívat ty řídké okamžiky, kdy se mi v roli interpreta podaří s ostatními členy kapely přiblížit k původní představě, kterou jsem měl jako autor, nebo kdy se podaří uvést posluchače do takového varu, že i ten největší suchar si podupává - alespoň v duchu. Takových okamžiků je málo - ale přesto stojí za všechnu lopotu.

Martin Šojdr, Second Band


Od muziky očekávám na jedné straně relaxaci a krásný prožitek a na druhé straně prostor pro tvůrčí činnost. To je odpověď sice taková frázovitá, ale řekl bych obecně nejpřesnější. Mým cílem, co se týče tvůrčí části mého očekávání, jsou takové písničky (nebo honosněji skladby), které jednak potěší alespoň jednoho člověka kromě mě, ale zároveň si budu moct říct, že mě to samotného neurazí, že se za ně nestydím je zahrát i před svými hudebními vzory (kdyby se mi tato možnost někdy naskytla). No odpověděl jsem hrozně krkolomně, ale asi to líp nesvedu (pokud si z toho nebudu dělat prdel).

Ondra Tichý (Jarabáci)


Radost, pohodu, oddych a po letech dřiny a odříkání (suchý chleba k snídani, suchý chlaba k obědu, suchý chleba k večeři) ... peníze. Cílem každé kapely, nebo aspoň většiny, která to myslí na počátku trochu vážně, je být co nejlepší a dostat se někam hodně vysoko. Kromě balení holek očekávám od hudby tak příjemné pocity, jako když sedím v hospodě a balím holky. Muzika musí být od přirození a hlavně žádná křeč.

Tomáš Komín a Michal Pravec (Načas)


Od muziky obecně očekávám, že mi zprostředkuje estetický prožitek, pomůže mi změnit běžné každodenní způsoby vnímání a myšlení, případně dovede k jinému pohledu na svět a věci v něm. Od muziky, kterou dělám já se svými kamarády, očekávám, že bude intonačně a rytmicky přesná, plná zajímavých nápadů a bohatá na výraz. Od muziky čekám především zábavu a potěšení. Jak od pasivního poslouchání, tak od aktivního provozování. Od pasivního poslouchání očekávám téměř dokonalost, aby mě nerušily žádné drobné chyby v interpretaci, někdy uvolnění, někdy napětí a vzrůšo. Od aktivního muzicírování, v mém případě zpívání, očekávám profesní růst (no, na ten se samolitr nedá čekat, že spadne z nebe, pro to se musí něco dělat), setkání se zajímavými lidmi, možnost vyzkoušet všechno možné, radost, když se to někomu líbí, radost, když se mi to povede. Můj hudební cíl je neopičit se po žádné zpěvačce, ale naučit se něco od těch dobrých a zpívat pro lidi, aby měli radost.

Honza, Dan a Manča ze skupiny Pětník


Otázka, na kterou by každý muzikant měl znát odpověď. Každý by měl vědět, proč dělá muziku. Od muziky očekávám potěšení. Rád skládám písničky, které pak hraju a dávám je lidem. Očekávám pochopení a zájem lidí. Každá písnička by měla mít svého posluchače. Nebo alespoň by to tak mělo být. Druhá věc je, že to tak není, ale s tím se nedá nic dělat. Co se týče mého hudebního cíle, chci hrát a chci dosáhnout toho, aby si moje písničky lidi hráli u ohňů a aby je ty moje písničky hladily na duši. Toť vsjo.

Jiří Juránek Fox


Od hudby očekáváme radost, plné vyjádření sama sebe, plný prožitek toho, co prožíváme, prostě žádná maska.

Radim Tkacík za(e) skupinu(y) ADVENTON


Nebylo by vůbec marné zaplatit všechny dluhy, které vznikly pořízením aparátu.

Rampa z Rampamusic


Být lepší a lepší a lepší a lepší, až budeme nejlepší na celém světě.

Zdraví a krásný den přeje Kamila Vozáková - MOŠNY


MOTIVACE

V teplém letním podvečeru
Hmatám, šátrám - hledám Věru
Věra mě ale nehledá
Miluje Honzu Nedvěda

Přemýšlím, jaké jsou důvody
Že je ta holka chladná až hrůza
A pak jednou cestou z hospody
Políbila mě múza

Teď cvičím akordy, prsty mě bolí
Dřu jak ten šílenec dury i molly
Nasávám styly - folk, rock i jazz
A doufám, že Věra třeba už dnes
Ocení pořádný umění
A Šantré za Nedvěda vymění...

pozn. Odpovídal jsem jen za svou osobu, ale mám určité důvody se domnívat,že u ostatních členů je situace téměř identická. Mění se jen pohlaví a jména.

Dušan Vainer (Šantré)


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib