gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.10.2000 Říjnové folkórum (Malej Honza)    PDF Tisk Email
FOLKfórum

Z aritmetického průměu mi vychází tak 2x měsíčně. Stejné číslo vyjadřuje, myslím, i naše představy o haní. Nechcem si tuhle zábavu zhnusit. Ale když se vyskytne další příležitost, většinou neodmítneme. Jde přece o to pořádně se vyhrát...

Tomáš Komín (Načas)


Hrajeme cca 2x měsíčně a to nám časově vyhovuje. Možná bychom spíš nežli kvantitu rádi rozšířili místa, kde bychom hráli, ale víme že to je těžké, když nejsme známá a tudíž komerčně atraktivní kapela.

Ondra Tichý (Jarabáci)


Jak často vystupujeme? Tak 20-30 x ročně. Rádi bysme samozřejmě vystupovali více a měli více samostatných koncertů, ale bohužel pořadatelé, kteří by nám zaplatili aspoň kompletní benzín jsou v menšině. Četnost našich vystoupení je snížena také tím, že jsme každý jinak vázáni v práci i ve škole a tak musíme hledat často kompromisy. Jo, pryč jsou doby, kdy jsme všichni byli studenti :-) Co se týká příležitostí ke hraní, tak jich mnoho není, ale s postupem času a hlavně s četností hraní na různých přehlídkách i hraní v rozhlase nám nabídek pomalu, ale hodně pomalu přibývá. Pokud by se touto cestou chtěl nabídnout nějaký schopný pořadatel či "šikovná" pořadatelka... :-) rádi zahrajeme kdekoli.

Leo Javora tiskový mluvčí a baskytarista skupiny RYBY


Vystupujeme různě, někdy je toho tolik, že už to leze krkem, jindy zase není dlouho nic. A často (zvlášť v létě) jsou takové kolizní situace, že se konají tři festivaly v jeden den a všechny nás osloví... Myslím, že naše kapela je docela spokojena a frekvencí našeho vystupování.

Zbyněk Bureš (Reliéf)


Jak znám muzikanty, tak každý by nejraději vystupoval každý den dvakrát. My jsme však na sebe opatrný, když totiž oragnismus příliš zatížíš může se Ti to ve stáří vymstít, a tak hrajeme tak jednou za týden, čtrnáct dní.

Aleš Jakubík (Blue Books)


Hrajeme tak 3-5x do měsíce, podle objednávek. Někdy pátek i sobotu, někdy nějaký víkend máme volno. Letos v červnu jsme již hrály v Chorvatsku, v červenci a pak v září tam opět jedeme vždy na 10 dní. V kapele je nás 6 ženskejch, někdy vypomáhá ještě jeden chlap - banják. Hrajeme především v našem okrese, ale zavítáme občas i do jiných. V Praze jsme třeba hrály postiženým dětem na Kavčích horách. Jsme celkem univerzální, zvládneme větší sály i táborové ohně či svatbu. Hrajeme především známé písně, aby si posluchači mohli zazpívat. Naše přednost je v 5tihlasém zpěvu. Jo a hrozně nás to baví (už 4 roky).

Nataša Plistilová za dámskou trutnovskou country kapelu KOCÁBKA


Kazdy vystupuje a nastupuje jak se mu zlíbí, zpravidla několikrát denně při cestě do a z práce.. ;-).Jinak jako kapela hrajeme zhruba jednou za 14 dní někdy i týdně. Příležitostí k hraní máme dost, ale poměrně málo dobrých příležitostí ...

Za WOODOOJAM Lukáš Burian


Rádi bychom vystupovali tak často jak jen to je možné a vzhledem k tomu, že jsme vystupovali jen jednou, vystupujeme jednou za rok.

Radek Korcak (Úleti)


S kapelou hrajeme 1-2 týdně. Příležitostí k hraní je omezeně, takže se samozřejmě musíme pořádně ohánět.

Josef Pavlíček (BEZNÁZWU)


No já absolvuji jako písničkář většinou i několik vystoupení denně!!! Nejdřív vystupuju vždycky na Masarykově nádraží, pak přejíždím dál, vystupuji na Karlově náměstí. Není těžké mě o chvilku později spatřit v tramvaji, jak si připravuji svoje vystoupení na Albertově - tam je to vždycky milé - kolem je plno vnímavých studentek a vůbec je tam pěkná příroda a tak.
Odpoledne, když načerpám síly, odjíždím na Hradčanskou, kde se vždy vystupovalo těžce - jsou tam zatraceně dlouhé eskalátory. Svoje síly si ale šetřím na večer - čeká mě ještě vystoupit v Řeži a pak hlavně vystoupit na kopec, kde přenocuji. Jak říkám - řehole písničkáře je peklo. Není divu, že na příležitosti ke hraní pak člověk skoro kašle... (Když skoro, tak sólově hraju asi 40x/rok)

Jeroným Lešner


Samostatný koncert mám tak jednou za rok a celý tucet mých stálých fanoušků vždy pravidelně dorazí. Možná začnu pořádat koncerty dvakrát do roka u mě doma, abych ušetřil za pronájem sálu a budu posluchače zvát po půltuctu, aby se mi do mého bytu vešli. No, a kdyby to snad byly posluchačky, tak je asi budu zvát po jedné - takže by těch koncertů mohlo být tak dvanáct do roka, každý měsíc jedna. Příležitosti ke hraní mám, ale s díky je odmítám, protože bych nerad pořadatelům velkých festivalů uždiboval drobné stokoruny na můj honorář z jejich tak krásně zakulacených miliónků, které přes prázdniny z diváků díky mastnému vstupnému dostanou.

Jirka Zip Suchý (emeritní písničkář)


Když jedeme někam hrát, vystupujeme často, neboť děvčata furt chtějí čurat. Takže vystupujeme téměř u každé benzínky. Nejraději bych vystupoval tak jednou, maximálně dvakrát na kafe a bagetu.

Ivo Cicvárek (a OKO)


Musím si zaklopat, vystúpení je zatial dost, hráme tak 10 krát do roka, to mi vyhovuje, ale ešte sme nemali samostatné vystúpenie a to by som rád skúsil.

Petiar Lachký


S naší kapelou FOFR vystupujeme nyní dost často, i když...mohli bychom víc....ale jsme studenti připravující se k maturitám, zkouškám na vysoké atd., a proto hodně vystoupeni bohužel zamítáme.... Ale samozřejmě, že bychom rádi vystupovali mnohem častěji, to snad každá skupina...

Jitka ... skupina FOFR...


Těch 1 000 koncertů jsem již ve svém životě možná odehrál, ať sám nebo s kapelou (takže by už tréma mohla být mým spojencem a mohl bych být spokojený...). Hráváme asi 3 až 5 krát do měsíce, což je tak akorát, když chce clověk relativně normálně žít, někam si sem tam zajít, něco sem tam po večerech udělat, písničku složit...

Jakub Noha (Jakub Noha Band)


Vystupujeme hned, jakmile se nám podaří někam vetřít. Bývá to tak 20 krát do roka. Což není špatné, vzledem k tomu, že je nás třicet, jsme z celé Moravy a sjíždíme se jedenkrát za tři týdny na celý víkend. Míst je určitě dost, kde by se dalo hrát, jen tam mít kontakt a otevřené lidi. Zatím se nám celkem dařilo.

Miroslava Pavlová (Paprsky)


Každá skupina hraje tak, jak si zaslouží. Ve chvíli kdy je koncertování málo, všichni remtají, že by to chtělo víc, a že je slyšet, jak nejsme sehraní atd..., což je důsledek malého počtu vystoupení a nejen v tomto měsíci. Ve chvíli kdy žhavíte telefony a seženete pro kapelu horu vystoupení, nemůže tenhle jet támhle, a tomuhle se to tady taky nehodí, a tenhle už o tý dovolený přeci mluvil, jenomže si spletl červen a červenec, takže je mu to líto, ale rodina je rodina apod. V té chvíli zvedáte opět telefony, sypete si před pořadateli popel na hlavu, v nejlepším případě získáte náhradní termín, v nejhorším " ...si už tady víckrát nebrknete !!!. Čest ...." atd. Každá skupiny hraje, tak jak si zaslouží její kapelník a jeho účet za telefon.

Milan Zimmermann - Hradni duo


A.M.Úlet vystupuje střídavě podle sezóny. Někdy 3 koncerty týdně, někdy 1 za 14 dní. Například v roce 1999 měl A.M.Úlet 166 koncertů. Jak bychom chtěli ? To množství nám plně vyhovuje, protože hrajeme právě podle toho, jak chceme. Když nám to začíná čnít přes hlavu, zbrzdíme a odmítáme nabídky, dokud se tempo neuklidní.

Jakub Skřebský (A.M.Úlet)


Jako písničkář se svou kapelou nevystupuju vůbec :-) Ale teď vážně... Rád bych vystupoval vždy včas, ale občas dvě tři stanice přejedu, když v tramvaji usnu. K hraní mám příležiostí málo, mí zaměstnavatelé si myslí, že LEGO na pracoviště nepatří.

Z Ostravy s pozdravem Tomáš Zeno VáclavíkSdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib