gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

10.12.2018 Pokropená paměť (Michal Jupp Konečný)    PDF Tisk Email
Historie a historky
Obvyklé dohadování před křtem: Kdo bude mluvit, kdo bude hrát, kdo bude křtít, kdo bude držet knihu, kdo polévat a kdo bude pít.
Obvyklé dohadování před křtem: Kdo bude mluvit, kdo bude hrát, kdo bude křtít, kdo bude držet knihu, kdo polévat a kdo bude pít.
foto: Martin Patočka
Ulicemi se trousili Mikuláši, kdežto v přítulném prostředí knihkupectví Kosmas na Letné přišla na svět moje pátá knížka Průlety folkovou pamětí (nakladatelství Galén). Sešly se folkové celebrity i necelebrity, přátelé i lidé, co se sem přišli toulat mezi knihami. Kmotráž zajistily pod laskavým dohledem šéfa nakladatelství Lubomíra Houdka dvě důležité osobnosti – moderátorský pilíř Countryradia Miloš Keller a vůdce Jablkoně, Malé lesní Jablkoně, Půljablkoně a kdoví ještě jakého koně Michal Němec. Oba hovořili moudře, aspoň se mi to zdálo, protože mě chválili. Knížky sjížděly šampaňskou cestou až ke kase a poté, co byly oéététovány, mířily už ke čtenářům nebo blízkým pod vánoční jehličnan. Já si mnul zápěstí, po tolika letech soužití s písí mi obyčejné podpisování už dělá trochu problém.
Jak už jsem někde psal, knížka je sice skoro o všem, co jsem s country a folkem zažil, a samozřejmě taky, co jsem si stihl zapamatovat. Nečekejte tedy hudební dějiny ani folkovou a country encyklopedii, ale vzpomínky, které mohou být zároveň vzpomínkami vašimi. Vydejte se za nimi do nějakého solidního knihkupectví a když budete mít kliku, narazíte tam i na mou předchozí knihu S kytarou na zádech.
Průlety si můžete objednat na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , pokud sbíráte knížky s podpisy autorů, napište na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

Sdílet na...
Kam dál?

» Marc Elito: Paul Simon (Lenka Příhonská)

» Právě vyšlo postfolkové album Oveny lazov dua Hmlisto (Galén)

» Právě vychází moje kniha S kytarou na zádech (Michal Jupp Konečný)

» Jan Hrubý - Ondřej Fencl - Sean Barry - Michal Hnátek: turné k live albu Kouzlo okamžiku (Ondřej Fencl)

» Novinky z nakladatelství Galén v říjnu 2018 (Galén)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Petr Nechanický  - Průlety folkovou pamětí   |37.188.136.xxx |08.05.2024 15:18:36
Podle mého názoru ta kniha není objektivní, přestože se snaží tvářit jako literatura faktu. Z událostí tam popisovaných, tedy autorem osobně zažitých, jsou některé nedůležité věci zveličeny v jeho prospěch a naopak některé důležité záměrně opomenuty. Tomu se říká manipulace s fakty.
Asi nejhorší místa jsou ta, kde se snaží svůj osobní ekonomický a vlivový zájem čtenáři předestřít jako zájem veřejný. A osoby a instituce, které měly v 90tých a nultých letech jiné ekonomické zájmy, plány a záměry než on, zde opakovaně dehonestuje a dělá z nich div ne nepřátele nového režimu.
A ještě něco je třeba k této knize a do jeho osobního i profesního životopisu dodat. Přestože to s oblibou uvádí, tak nikdy žádnou vysokou školu ani v náznaku nevystudoval. A svoje podnikání zakončil s obrovskými dluhy. Zbylé peníze odklonil z firmy na svoje dvě děti, které z nich dodnes profitují, a stále tak dluží celé řadě fyzických a právnických osob. Vrať ty prachy, Juppe, nebo přijdeš do pekla !!!

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111213141516
1718
24

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc