gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.05.2001 Ríša Melichar o Porte a o porote západoceského finále (Ríša Melichar)    PDF Tisk Email
Názory

Portě vděčím za hodně a v době, kdy neměla na růžích ustláno, bylo třeba každého, kdo mohl pomoci. Po roce devadesát, kdy Roháči dostali Zlatou Portu a vyhráli i velkou interpretační, přestali jsme soutěžit a přišel čas splácení dluhů. Jarda Studený, který dělal krajské Porty, mě nejprve začal zvát do krajských porot, štáb Porty mě pak začal obsazovat do poroty ve finále a když Jaroušek Studený odešel, padlo rozhodnutí, že krajská Porta bude mou starostí. Věř, že Portu znám z obou stran velmi dobře (s Roháčema jsme hráli 15 x ve velkém finále ) a ve štábu dělám asi 6 let.

Vím jak přemýšlejí muzikanti, znám jejich trému, pocit křivdy i radost z úspěchu. Velmi dobře znám pocit odpovědnosti při jednání porot. Vždycky je těch, co by jim účast ve finále slušela, víc než možných postupových míst. A tady se dostávají porotci do příšerný situace. Vědí, že i pro dobré kapely cesta do finále skončila a je jen na nich, aby rozhodli. Při sestavování poroty vždy hledím na to, aby každý její člen byl v jistém směru fundovaný. V porotách se vystřídali countrysti, trampové, zarytí folkaři, autoři, hudební teoretici, textaři atd. To se každý rok mění ale pestrost každé poroty zachovávám. K té letošní :

Pepa Tornádo Pecl - předseda Sdružení Porta - muzikant, organizátor několika dalších festivalů. Vidí většinu krajských kol, má tedy možnost srovnávat a v jeho hodnocení se může někdy odrazit i představa o dramaturgii velkého finále.

David Olbort - toho nominovalo vedení Porty jako svého zástupce a já o něm nemohu nic bližšího říct, neboť jsem s ním nikdy dříve nepracoval. Projevil se však jako člověk znalý a jeho názory a způsob porotování jsem ocenil.

Zdeněk Schwager - dlouholetý muzikant, redaktor, Portu zná také velmi dobře z obou stran. Je organizátorem krajského finále ve Strakonicích a považuji ho za odborníka především co se country hudby týče.

Richard Melichar - dlouho jsem sváděl sám se sebou souboj, zda svého syna obsadit do poroty, či nikolivěk. Někdo si o tom myslí své ale já vím, proč jsem se rozhodl právě takto. Ríša je muzikant jak řemen i velmi dobrý teoretik. Ví dost věcí o aranžmá, o vokálech, skvělý sluchař. V prosazování svých názorů, o kterých je přesvědčen, že jsou správné, je schopný si své obhájit a nenechat se ovlivnit ani strhnout k unáhleným rozhodnutím. Jsem rád, že jsem se rozhodl právě takto a mohu jen konstatovat, že Ríša odvedl velmi dobrou práci.

Lubomír Melichar jsem já, i když od dětství mi říkají Ríšo a většina známých mě ani jinak nezná. Ten široký začátek mailu jsem psal právě proto, abych zdůvodnil svou drzost posadit se do poroty.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib