gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

21.11.2022 Mladá zpěvačka Andrea Šulcová vydává debutové album (Animal Music)    PDF Tisk Email
Novinky
Mladá zpěvačka Andrea Šulcová vydává 25. listopadu 2022 debutové autorské album Opportunities. Její suverénní hlasový projev a autorský rukopis jdou ruku v ruce s tím nejlepším ze současného amerického písničkářství. Ve dvanácti vlastních anglicky psaných písních se mísí vlivy současného folku i popu. Producentem alba je Petr Ostrouchov a členy kapely jsou spolu s ním muzikanti z okruhu Blue Shadows – kytarista Josef Štěpánek, basisté Jaromír Honzák a Matěj Belko, bubeník Martin Novák a pianista Vít Křišťan, kteří se podíleli na nedávných albech Vladimíra Mišíka nebo Mirka Kemela a z nichž někteří jsou též členy Andreiny koncertní kapely. Ve svých písních Andrea reflektuje velmi osobní a intimní prožitky z posledních čtyř let svého života, během nichž překonala vážnou nemoc a na delší dobu musela pozastavit svoji profesní činnost. “Album je přirozeným vyústěním období, kdy se potřeby člověka sníží na úplné minimum, kdy se rodina i přátelé dokáží semknout, poskytnout láskyplnou náruč a kdy v sobě člověk začne zcela přirozeně a nerušeně objevovat to, co by v hloubi duše opravdu chtěl.”, říká o vzniku svých písní.
Andrea Šulcová
Andrea Šulcová
archiv
Andrea se na vlastní písňovou tvorbu soustředila poté, co absolvovala jazzová studia v Praze i v Grazu a na hudební scéně se etablovala jako vyhledávaná flétnistka (Concept Art Orchestra). Svým způsobem se tak vrátila do dětství a plní si své dávné sny: “Jako malá jsem denně zpívala a hrála na flétnu i na kytaru. Měla jsem doma dokonce mikrofon připevněný k psacímu stolu a podomácku vyrobené kombo. Učila jsem se písně od Dixie Chicks, Allisson Krauss nebo Norah Jones. Psala jsem si někdy i vlastní písně. Kromě jediné účasti v soutěži písničkářů Folkový kvítek (získala jsem druhé místo) jsem ale neměla potřebu s tím chodit na veřejnost a nemyslela jsem si, že by to někoho mohlo zajímat. Touha psát a hrát své písně lidem přišla až s nabytými zkušenostmi. Zjistila jsem, že je to něco, co mě dokáže obrovsky naplnit entuziasmem a opravdovou, až dětskou radostí. A když přichází odezva a zájem od lidí okolo mě – ať už z řad kolegů muzikantů nebo z publika, je to nádherný bonus a nepopsatelně všeobjímající pocit.”
Témata spojená s nacházením životních hodnot skrze přelomové životní období předává Andrea Šulcová ve svých písních upřímně a přímočaře, avšak způsobem optimistickým a radostným. Dojem, že posloucháme písně, které jsou nám důvěrně blízké a jejichž melodie utkví po prvním poslechu, dokládá její výjimečné pěvecké kvality a songwriterský talent. Tým zkušených hudebníků, který ji na albu doprovází, představuje tuzemskou špičku s citem pro styl. Písně získaly život jejich společným aranžérským přispěním přímo ve studiu, stejně, jak podobně složená kapela přispěla k posledním dvěma albům Vladimíra Mišíka.
Album Opportunities vychází v pátek 25. listopadu 2022 na CD a digitálně. Koncertní křest v doprovodu všech hudebníků, kteří se na albu podíleli, se koná 28. listopadu 2022 v pražském klubu Jazz Dock.
Nahrávka, mix a mastering alba proběhly ve studiu Sono Records Doupě v období mezi únorem a říjnem 2022 ve spolupráci se zvukovými mistry Milanem Cimfem, Adamem Karlíkem a Pavlem Karlíkem. Autorem grafického designu obalu je Tomáš Trnobranský ze Studia Najbrt, autorkou fotografií je Julie Vrabelová. Album vychází na CD a ve formě digitálního downloadu i streamu na běžných streamovacích platformách v distribuci společnosti Supraphon. V prodeji bude také ve vlastním e-shopu vydavatelství Animal Music na www.animalmusic.cz. Album vychází s podporou grantu hlavního města Prahy v rámci Edice Animal Music 2022, Ochranného svazku autorského a mecenášů pana Romana Bělora a pana Jana Školníka.
Andrea Šulcová - Opportunities
Andrea Šulcová: Opportunities
Vydavatel: Animal Music
Vydáno: 2022
Seznam písní: You Always Say • Opportunities • I’m Grateful • It’s Not the End • When You’re So Far Away • Piece of Wood • The Perfect Place to Live • Like the Stars • Suddenly I Looked at You with Different Eyes • Wake Up Call • Lose and Get • Nobody Knows


Andrea Šulcová je zpěvačka, songwriterka a flétnistka působící v oblasti folku, bluegrassu, akustického popu a jazzu. Narodila se v roce 1991 v Náchodě, kde vyrůstala obklopená hudbou a přírodou. Po ukončení Konzervatoře Jaroslava Ježka studovala na jazzové katedře Kunstuniversität v rakouském Grazu jako první flétnistka vůbec. Od roku 2015 je Andrea členkou jazzového orchestru Concept Art Orchestra jako flétnistka a zároveň je součástí jeho managementu spolu se Štěpánkou Balcarovou. V minulosti působila tři roky v kapele Vesna (flétny, zpěv), vystupovala jako host mimo jiné také s Pavlem Bobkem, kterému natočila vokály na jeho poslední CD. Dlouhodobě spolupracuje s Pepou Malinou – houslistou a kytaristou rodinné kapely Malina Brothers. Během zahraničních studií vystupovala s četnými jazzovými formacemi po celé Evropě (např. Nicole Johänntgen, Balázs Balogh, Grazias, Luboš Soukup). V roce 2018 musela svoji hudební činnost pozastavit kvůli vážným zdravotním problémům. V roce 2020 se začala naplno věnovat sólové tvorbě a zpěvu, vydávat singly a videoklipy ve spolupráci s pianistou Vítem Křišťanem nebo basistou Robertem Balzarem. V listopadu 2021 vydala sólové EP Nobody Knows o šesti písních, z nichž tři se nyní objevují v nových aranžích na albu Opportunities. V současnosti působí mezi Drážďany a Prahou jako muzikantka na volné noze a učitelka hudby.

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Únor 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
1920
2628   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib