gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

20.04.2022 Café open mic rozezní Café Práh (Kosmonaut)    PDF Tisk Email
Pozvánky
Brněnské Café Práh se dlouhodobě snaží představovat autorskou tvorbu širší veřejnosti. Jeho koncertní pořad CAFÉ OPEN MIC nabízí možnost poslechnout si zajímavé interprety zpívající převážně v češtině. Další pokračování této série vystoupení se uskuteční v úterý 26. dubna od 19h.
První účinkující večera bude písničkář Milan Šaffek který se muzice věnuje dlouhodobě, ale teprve nedávno začal skládat a vystupovat s vlastními písněmi. Je součástí muzikantského projektu We Sing Our Stuff, který sdružuje originální autory z Brna a okolí. Patří k introvertním písničkářům, ale jeho přemýšlivé písně dokáže zaujmout.
Café open mic
Café open mic
Po něm vystoupí David Kourek, který jak uvádí, nikdy netoužil hrát sám, nakonec tuto provozně snazší cestu zvolil, aby zjistil, zda jeho vlastní písně mají šanci někoho zaujmout. Jeho tvorba stylově inklinuje lehkostí k písním Jaroslava Samsona Lenka a zahřeje u srdce i jemným humorem.
Písně Jana Bružeňáka jsou zpívaná vyprávění či lyrika oděná v hudbě. Vyznačují se minimalismem, ale jsou stylově a náladově pestré a leckdy těžko zařaditelné jako život sám. Muž mnoha zálib a profesí dokazuje, že i neprvoplánové písně mohou posluchače hluboce zasáhnout.
Dalším účinkujícím večera bude Ondřej Herzán, v Brně usazený třebíčský rodák a patriot. Písničkář, poutník a spisovatel, který svá dílka šperkuje jemně ironickým nadhledem vystudovaného geografa. Jeho písničky často odkazují k nějakému místu, které navštívil nebo zážitku z cest. Dokáže zaujmout posluchače autentickým projevem a přenést je i někam do dálek.
Filip Mirus je slovenský hudebník žijící v Brně, který skládá písničky na texty básníka Stanislava Kalevského. V minulosti byl členem několika kapel, ale momentálně vystupuje převážně sólo. Jeho písně jsou žánrově na pomezí rocku a folku, vyznačují se stručností a silnou koncentrací emoce a významu.
Závěr večera bude patřit ženám. Jenoféfa Beta a Olga Žůrková jsou písničkářky, které sice obě pocházejí z Přerova, ale náhoda tomu chtěla, že se setkaly až v Brně. Na společném koncertě představí každá své písně ve společných aranžích. Jejich vystoupení bude zaslouženou ozdobou a finálem celého večera.
PROGRAM
19:00 Milan Šaffek
19:30 David Kourek
20:00 Jan Bružeňák
20:30 Filip Mirus
21:00 Ondřej Herzán
21:30 Jenoféfa Beta & Olga Žůrková
Další informace na www.cafeprah.cz

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
2728  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib