gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

13.10.2022 Slunovrat zve na zimní edici a otevírá konkurz na Welcome stage 2023 (Vašek Müller)    PDF Tisk Email
Pozvánky
Robert Křesťan & Druhá  tráva
Robert Křesťan & Druhá tráva
foto: Dušan Tománek
Robert Křesťan a Druhá tráva
, anglický hudebník James Harries, členka skupiny Plastic People of the Universe Eva Turnová, farářka Marie Viktorie Kopecká či cenami ověnčený fotograf Tomáš Vocelka. Zimní dvoudenní verze festivalu Slunovrat nabídne počátkem listopadu 2022 v Opavě tradičně skvělé koncerty, setkání se zajímavými a inspirativními osobnostmi a závěrečnou mši svatou v kostele svatých Janů. Souběžně s tím však již naplno běží přípravy na hlavní červnový festival, jejichž součástí je také vyhlášení konkurzu na Welcome stage. Z přihlášených skupin vybere porota deset, které si budou moci zahrát na Slunovratu 2023.
Zimní verze Slunovratu přináší zábavu i inspiraci
Martina Viktorie Kopecká
Martina Viktorie Kopecká
archiv
Pořadatelé si dali záležet, aby se návštěvníci měli na dvoudenní zimní verzi festivalu 4. a 5. listopadu 2022 na co těšit. Robert Křesťan představí svou novou desku Díl druhý, kterou mnozí již nyní označují za album letošního roku, Eva Turnová vystoupí spolu s Tomášem Hradilem v pořadu Procházka Turnovým hájem a zájemci si určitě nenechají ujít besedu s farářkou Marií Viktorií Kopeckou, kterou znají mimo jiné i díky její úspěšné knížce Deník farářky či účinkování v soutěži StarDance. Dvoudenní festival, který proběhne v Obecním domě, klubu Art, kostele sv. Janů či v překrásném kostele sv. Václava, nabídne také komentovanou výstavu krnovského rodáka a vítěze prestižní světové fotografické soutěže Sony World Photography Tomáše Vocelky či přednášku Magdy Hájkové o její nedávné cestě po Libanonu. Podrobný program najdete na stránkách a facebooku festivalu Slunovrat, vstupenky jsou k dispozici na GoOut či přímo na místě.
Konkurz na Welcome stage je šancí pro dosud neobjevené kapely
Konkurz na Welcome stage 2023
Konkurz na Welcome stage 2023
Welcome stage je jednou ze specialit festivalu Slunovrat. Účinkující na tuto scénu jsou vybírání prostřednictvím konkurzu porotou, v jejímž čele stojí hudební publicista a rozhlasový redaktor Milan Tesař. Je skvělou příležitostí pro mladé nadějné a dosud neobjevené talenty všech hudebních žánrů. O účast ale usilují také profesionální a již zavedení hudebníci. Velkým přínosem pro muzikanty účinkující na této scéně je i to, že často díky vystoupení na Slunovratu získají další možnosti koncertů i mediální pozornost, jelikož festival navštěvují také četní dramaturgové a hudební publicisté.
Kapely se mohou hlásit prostřednictvím vyplněného přihlašovacího formuláře, který najdou na webových stránkách www.festivalslunovrat.cz a jeho odesláním na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Konkurz probíhá do 31. prosince 2022 a vybraní interpreti budou známi nejpozději do konce ledna 2023, kdy budou vyhlášeny výsledky.
Jedna z vybraných kapel si pak zahraje i na jedné z „hlavních“ scén následujícího ročníku Slunovratu.
Slunovrat Winter Edition 2022
4. – 5. 11. 2022, Opava
Konkurz na Welcome stage Slunovratu 2023
1. 10. – 31. 12. 2022

Sdílet na...
Kam dál?

» David Stypka: Píšu o tom, co prožívám (Nikol Poselová)

» Hradecký slunovrat - viděno dvěma: Priessnitz, Jananas a dál... (Karel Fred Vodňanský)

» Open scéna Hradeckého slunovratu 2015 (Belmondo)

» Křest CD Díl druhý v opavském kostele Sv. Václava (Vašek Müller)

» Hradecký slunovrat ohlásil novinky pro rok 2016 (Vašek Müller)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Prosinec 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5
21232425
2627283031 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc