gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

02.05.2024 Trampuráj ’24: Historickým vláčkem na trampský festival (Saša Niklíčková)    PDF Tisk Email
Pozvánky
Trampuráj ’24
Trampuráj ’24
Malebné železniční nádraží v Sudoměři u Mladé Boleslavi přivítá v sobotu 11. května již potřetí festival trampské a folkové muziky s názvem Trampuráj. Na přátelské akci vystoupí čtyři hudební uskupení, proběhne soutěžní trampské karaoke a zájemci nepřijdou ani o příjezd historickým motoráčkem, jímž bude tentokrát vlak řady M 131.
Pozvání na Trampuráj přijal legendární pražský písničkář Franta Vlček, který vystoupí ve dvojici se synem Martinem. Hudbu v ryze dámském podání představí trojčlenná pražská kapela Ajeto, a kromě ní vystoupí ještě nymburská Trnka a pražské hudební sdružení Eldorado.
Franta Vlček
Franta Vlček
foto: Renata Králová
V přestávkách mezi vystoupeními proběhne neformální soutěž diváků ve zpěvu vybraných trampských a folkových písní ve stylu karaoke, zde ovšem s živým doprovodem přítomných muzikantů. Po skončení programu bude následovat posezení u ohně, vyhlášení výsledků a udílení cen.
Ačkoliv diváci mohou přijet na festival vlastním dopravním prostředkem, pro zájemce organizátoři připravili příjezd do Sudoměře ve speciálně vypraveném historickém motorovém vlaku řady M 131, lidově též zvaném Hurvínek, vypraveném z hlavního vlakového nádraží v Mladé Boleslavi. Po cestě se počítá s tradiční zpívanou, takže nástroje jsou rozhodně vítány!
Historický vláček tentokrát nebude k dispozici pro zpáteční jízdu, ale ti, kteří si na boleslavském nádraží ponechají své automobily, nemusí mít obavy – pořadatel jim zdarma zajistí přepravu k vozidlům.
Časový plán Trampuráje:
- Odjezd Hurvínka ze stanice Mladá Boleslav hlavní nádraží – cca 15:30 (čas se může mírně posunout v závislosti na aktuální situaci na železnici)
Eldorado
Eldorado
archiv
- Začátek hudebního programu na nádraží v Sudoměři – 17:00
- Předpokládaný závěr festivalu – okolo 21:00
- Dále: Vyhlášení výsledků soutěžního karaoke, sejšn a posezení u ohně
Jednotné vstupné na festival činí 200 Kč (vstupenka zahrnuje i jízdu historickým Hurvínkem).
Pořadatelem festivalu Trampuráj je sdružení UnderFolk, které již třetím rokem představuje v Mladé Boleslavi a okolí folkovou hudbu v co nejpestřejší podobě. Festival proběhne s podporou Nadace Život umělce a Svazu autorů a interpretů, z. s.
 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib