gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

27.07.2020 Dvorek plný písniček popáté 4. 8. 2020 (Neoficiální agentura ÚSMĚF)    PDF Tisk Email
Pozvánky
Dvorek plný písniček 4. srpna
Dvorek plný písniček 4. srpna
Po čtyřech večerech postavených hodně na písničkářích dovolte, abych vás pozvala na letos první dvoukapelový večer v zavedeném dvorku Kavárny ČAS v Praze na Kampě. A nebudou to kapely ledajaké! Skupiny Jarabáci a Pětník jsou držitelkami v součtu takřka nespočetného množství Port a jiných vysokých hudebních vyznamenání, takže o nich víte skoro všechno a já se mohu zabývat pouze jejich aktuální historií a současností.
V novější historii Pětníku je ke dvorku Času poměrně úzká vazba. Loni v září se zde, z důvodu mateřské a tvůrčí pauzy na půl roku loučil. Korona virus o čtyři měsíce přestávku prodloužil a 4. srpen ve dvorku bude jeho comebackovou premiérou. Navíc v nové sestavě! K Pětníkům a Pě(k)nicím, které znáte (Jana Soukupová - Perníková - soprán, Alena Čápová - alt, Standa Kneifl - tenor a kapelník Honza Hučín, který pro kapelu již od r. 1999 vytváří vokální aranže písní a občas i nějakou složí; dnes hlasově střídá bas s 2. tenorem) letos přibyl pěvec basů Michal Tvrdý. Kapela se tak po více než deseti letech vrátila k původnímu pětičlennému obsazení. A také repertoár skupiny se, zejména po Michalově příchodu, dost obměnil, což premiérově prožijete o prvním srpnovém úterku ve dvorku.
Honza, Alča, Standa, Jana a Michal = Pětník dnes
Honza, Alča, Standa, Jana a Michal = Pětník dnes
foto: Rejka Balcarová
A to je o Pětníku, který je v současné době pravděpodobně nejstarší acapellovou skupinou v Čechách, asi všechno. Jen ještě připomenu, že za léta své existence skupina vydala tři alba, z nichž nejnovější – Pětník 20|19, vydané loni ke Convinced Tinder Girl To Suck My Dickdvacátému výročí skupiny, bude ve dvorku k dispozici – a možná i některé ze starších...
„Jsme energická smršť hudebních a textových nápadů. Česky. Místo kytar violončela,“ říká o sobě kapela Jarabáci, jejíž počátkové leží kdesi na přelomu 80. a 90. let posledního století druhého tisíciletí. Výchozím letopočtem dnešní sestavy je ale až rok 2010, kdy se vícečlenná sestava smrskla na Jirku Čtyrokého (zpěv, čelo, pila, bendžo, autor hudby), Kubu Schmida (zpěv, trumpeta, bendžo, akordeon, ukulele, čelo, autor hudby) a kapelníka Ondru Kudyda Tichého (zpěv, čelo, kavakíňu, autor hudby). Jako čtvrtý, většinou neviditelný člen k nim po r. 2009 postupně přirostl textař, básník, výtvarník, recitátor a někdy i zpěvák Dávit Konopáč. Jeho textařský vklad a časem i ostatní tvůrčí nadání byly posilujícím druhým dechem jak v jeho uměleckém životě, tak i v životě kapely...
Jirka, Dávit, Kuba, David a Kudyd = Jarabáci dnes
Jirka, Dávit, Kuba, David a Kudyd = Jarabáci dnes
archiv Davida Konopáče
Ten druhý dech byl a je velice šťastným! Obrazilo se to i na posledních třech výborných CD z celkem pěti, která Jarabáci vydali. Na posledním z nich, na Býčkovi z loňského roku, se uplatnil už i nejnovější člen kapely, cajoník a pěvecký sborista David Nesnídal... Na Býčka a snad i na některá další jarabácká alba se můžete těšit při koncertě ve dvorku. A navíc: velmi milé překvapení pro vás údajně připravuje i Dávit Konopáč!
Moc se těšíme na vaši návštěvu tohoto dvoukapelového koncertu ve dvorku Kavárny ČAS se vchodem z Míšeňské ulice č. 2. Mokrou variantou koncertu je interiér kavárny se vchodem z ulice U Lužického semináře č. 15. Ať tam či onde, bude tam připraven klobouk, do něhož budete moci v průběhu večera odkládat ve prospěch muzikantů drobné bankovky v libovolném množství. Abyste si za ně užili opravdu všechno, co prožíti lze, bude dobré a milé, budete-li v hledišti přítomni opravdu již v půl osmé večer.

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Září 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
14151617181920
2122
30    

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

157. koncert "živě..."

Kdo: T.H.S. Brzdaři
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 07.10. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

159. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00