gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

28.05.2009 Poslední předprázdninový Open Mic Potrvá #25 (Jan Řepka a Kavárna Potrvá)    PDF Tisk Email
PR

Ve středu 3. června se v dejvické Kavárně Potrvá opět uskuteční pravidelný pořad Open Mic Potrvá.

Jako host vystoupí vynikající překladatel a tlumočník Milan Dvořák v doprovodu rozhlasové herečky Věry Slunéčkové. V krátkém recitálu představí vybrané ruské písničkáře i vlastní autorskou tvorbu. Na programu budou dále Dominik Kotyza, Ondřej Lešák, Monty, Mikádo, Louise (SWE) a Marek Pocestný.

V červenci a srpnu si dává i Open Mic prázdniny, 2. září se ale do Kavárny Potrvá vrátí. A zůstane zde také po celou sezónu 2009/10, a to ve stejný čas jako dosud, tj. vždy první středu v měsíci.

Open Mic byl založen v zimě 2007 písničkáři Michalem Bystrovem a Janem Řepkou s jediným cílem: bez ohledu na žánr a zkušenosti povzbudit setkání těch, kteří písně dělají, a těch, kteří je poslouchají. Kdo chce, hraje. Žádné škatulky, žádná soutěž.

Od začátku roku 2009 je domácí scénou Open Micu dejvická Kavárna Potrvá (Srbská 2, metro A Hradčanská; www.potrva.cz). Začíná se v 19:00. Vstup volný.

Během čtyřiadvaceti uplynulých večerů se před mikrofónem vystřídalo více než 90 různých písničkářů a básníků, včetně takových jmen jako je Miroslav Kovářík, Ivan Hlas, Zdeněk Vřešťál nebo Jiří Smrž. Vedle nich ovšem hráli (a kdykoli si můžou zahrát) jejich více či méně nadějní nástupci: mezi jinými Xindl X, Katka Koščová, Epy de Mye, Martin Rous nebo Krystyna Skalická.

Vladimír Merta, který se pořadu účastnil jako host v březnu 2009, o Open Micu napsal: "Ze všech otevřených scén se mi tato jeví nejpůvabnější, věcně pohotová, opravdu otevřeně laskavá. Dokud Potrvá, nenajde se jistě škarohlíd, který by si stěžoval, že nemá kde hrát."

Zájemci z řad písničkářů i posluchačů najdou podrobné informace na internetových stránkách www.nestihame.cz/openmic.


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červen 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
272829   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc