gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

30.04.2013 Open Mic Potrvá opět s mezinárodní účastí (Jan Řepka a Kavárna POTRVÁ)    PDF Tisk Email
PR
Ve středu 1. května 2013 pokračuje na scéně dejvické Kavárny POTRVÁ tradiční hudební cyklus Open Mic POTRVÁ. Jako hlavní host vystoupí mladá americká autorka Liv Lombardi.

V kratších blocích se dále představí jazzové duo Edo & Kika, flétnista Martin Brdečko, folkrocková dvojice Tamdoletma, šoumen Michal Knébl nebo dětský sbor Unisono. Během večera se může ovšem předvést rovněž kdokoli z příchozích.

„Nabitý koncert na počest Paula Simona ukázal, jaký má u nás písňová tvorba anglosaské provenience vliv,“ říká Jan Řepka, který cyklus Open Mic pořadá. „Zahraniční písničkáři přinášejí na Open Mic vždy nové impulsy, a není to ani tak samotný cizí jazyk, jako určitá kultura jejich vystoupení, profesionalita, bohaté zkušenosti z cest a z dravějšího konkurenčního prostředí na Západě. Proto jim dáváme v rámci pořadu často zvláštní a trochu delší prostor.“

Publikum na Open Mic
Publikum na Open Mic
foto: Barka Fabiánová
V programu Open Micu se během šesti let představilo již více než 300 různých písničkářů. Pozvání přijalo mnoho významných osobností (Ivan Hlas, Justin Lavash, Pepa Nos, Longital, Feng-yün Song); vedle nich ovšem hráli (a kdykoli si mohou zahrát) jejich více či méně nadějní nástupci: mezi jinými Xindl X, Patricie, Jana Šteflíčková, Zuzana Mikulcová, Jan Žamboch nebo Martina Trchová.

Open Mic se koná každou první středu v měsíci v Kavárně POTRVÁ (Srbská 2, metro A Hradčanská). Nejbližší termíny jsou tedy 1/5 a 5/6. Výši vstupného si každý volí sám.

Na počátku Open Micu si jeho zakladatelé, písničkáři Michal Bystrov a Jan Řepka, stanovili jediný cíl: bez ohledu na žánr a zkušenosti povzbudit setkání těch, kteří písně dělají, a těch, kteří je poslouchají. Kdo hraje, přijde. Kdo hledá, najde. Žádné škatulky, žádná soutěž.

Této filosofii plně odpovídají také slova Justina Lavashe, v Praze působícího britského kytaristy: „V kavárně panuje perfektní atmosféra, která samozřejmě svědčí jak účinkujícím, tak publiku. Dobré zábavě a unikátnosti jednotlivých večerů nahrává také velká žánrová otevřenost.“

Původně domluvený host, zpěvák a skladatel Jamie Marshall, musel bohužel z rodinných důvodů svou účast na květnovém Open Micu zrušit. Jeho vystoupení bude přeloženo na zimu 2013/14.

Open Mic POTRVÁ se koná za podpory Městské části Praha 6, Nadace Život umělce a Svazu autorů a interpretů. Zájemci z řad písničkářů i posluchačů najdou podrobné informace na internetových stránkách www.openmic.eu.

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 
Prosím, opište anti-spamový kód, který je zobrazen v obrázku. Pokud Vás obtěžuje zadávání tohoto kódu, zaregistrujte se a pište komentáře jako přihlášený uživatel.

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Únor 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
1011121314
171823
242528 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00