gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

17.06.2019 Festival Okolo Třeboně zve na humor i unikátní setkání špičkových muzikantů (Agentura Bárny)    PDF Tisk Email
PR
Organizátoři 28. ročníku multižánrového festivalu Okolo Třeboně slibují v letošním programu více humoru a také novinku určenou hlavně publiku staršího věku, které si rádo poslechne dobrou dechovku.
Přehlídka, která na jihu Čech tradičně zahajuje prázdniny, zahrne od 26. června do 1. července osm mimořádných hudebních setkání. Přijedou hvězdy i mladí muzikanti, kteří se utkají v soutěži Houpací kůň, součástí festivalu bude i výstava, kino a divadlo. Pořádající agentura Bárny už na webu zveřejnila kompletní program nejen festivalových koncertů, ale i dalších akcí až do konce roku.
Okolo Třeboně 2019
Okolo Třeboně 2019
Do Třeboně opět přijedou špičkoví umělci mnoha žánrů, kteří vystoupí na několika scénách včetně velkého pódia v zámeckém parku, kde mívají koncerty mimořádně působivou atmosféru. Za jednu z hlavních událostí festivalu lze považovat společné vystoupení kapel Spirituál kvintet a Hradišťan v sobotu večer. „Bude jedinečné i díky tomu, že Spirituál kvintet má v plánu už jen několik vystoupení a pak hodlá s koncertováním skončit. Na jiném festivalu se už neobjeví, navíc spojení s Hradišťanem bude zcela jistě silným zážitkem,“ zveEvening sex with a gorgeous blone teen with big tits ředitel a dramaturg festivalu, violoncellista Symfonického orchestru Českého rozhlasu Pavel Barnáš. „Na koncert v Třeboni 30. června se moc těšíme, protože spojení Spirituál kvintetu a Hradišťanu funguje a baví nás i diváky. A kdo ví, kdy a kde se bude toto společné hudební setkání zase opakovat,” říká umělecký šéf Hradišťanu Jiří Pavlica.
Letošní ročník se rozhodl obohatit humorem, protože příležitostí zasmát se není nikdy dost. V Třeboni to pravidelně obstarává Žižkovské divadlo Járy Cimrmana, které zahájí festival i letos – tentokrát s jevištním sklerotikonem Švestka. Svérázný humor slibuje i jazzová legenda Laco Deczi, který bude nejen hrát, ale i „viset v galerii“ – tradiční výstava v Domě Štěpánka Netolického, která postupně mapuje historii přehlídky Okolo Třeboně, se zaměří právě na třeboňské produkce tohoto skvělého trumpetisty a mimo jiné i amatérského malíře. Vtipný bude bezesporu páteční koncert, jehož hlavní hvězdou bude Ivan Mládek. Na pódiu se s ním vystřídají Ponožky pana Semtamťuka, Standa Kahuda ml. a písničkář René Souček, který pak dostane prostor i v Tunel Music Baru v třeboňské Besedě. Zatímco na hlavním pódiu zahraje veselé písničky, v klubu zazní i ty vážnější - o lásce i další zádumčivé. Večerní koncerty v tomto klubu se budou konat každý festivalový den, v plánu je také několik výstav.
V neděli pokračuje program festivalu Okolo Třeboně také v areálu Pěšárny. Muzikus stage bude hostit vynikající kapely a muzikanty, mimo jiné i finalisty desátého ročníku celostátní kapelní soutěže Šance Muzikus 2019, funkové Funky Chicken z Brna, poprockové Tcheichan band z Jičína, unikátní dixielandové Šouflšou z Čelákovic a rockové Idio&Idio z Ústí nad Labem. Hudební odpoledne doplní vítězové soutěží Notování a Houpací kůň. Hlavní hvězdou programu pak bude ve večerních hodinách ikonická kapela Mrakoplaš.
Koncerty v roce 2019
Koncerty v roce 2019
Neděle přinese i novinku letošního roku. Festival Okolo Třeboně je už od samého počátku spojen s českou písničkou a k té nepochybně patří i klasická dechovka. Klademe si za cíl na ni přilákat nejen dříve narozené, ale i jejich děti, vnoučata a celé rodiny. V duchu hesla: „Sejdeme se u muziky aneb ta naše písnička česká“ chceme umožnit všem generacím, aby poznali a nasáli tradiční atmosféru tohoto fenoménu. I proto jsme stanovili spíše symbolické vstupné 100,- Kč, na které je možné uplatnit ještě další slevy. Že na jihu máme skvělé dechovky o tom není pochyb. Hlavním tahounem nedělního odpoledne budou Jižani, kteří slaví úspěchy nejenom doma, ale i po celé Evropě. Doplní je domácí Třeboňská dvanáctka a nejmladší generaci umělců tohoto žánru budou reprezentovat Baboučci, kteří možná někdy doplní řady legendárních jihočeských Babouků. „Už několik let je mým snem oslovit posluchače napříč věkovým spektrem. Často se mi vybavují krásné vzpomínky z dětství, kdy se z „dráťáku“ u nás na jihu nesla klasická dechovka. Mnozí z nás, kteří to ještě zažili, si to možná už ani nepamatují. Když jsem se pevně rozhodl, že uděláme v rámci festivalu dechovkové odpoledne, vedly mé kroky ze všeho nejdřív za Třeboňskou dvanáctkou s kapelníkem Vladimírem Stellnerem, která loni oslavila 90 let své existence a v minulosti již na Okolo Třeboně vystoupila společně s Vlastou Redlem. Jeden z nejstarších a největších jihočeských klenotů Babouci už bohužel neměl ve svém kalendáři na Třeboň místo, a tak jsem se rozhodl oslovit možná ty nejmladší zástupce jihočeské dechovky Baboučky. Vrcholem odpoledne bude muzikantsky našlápnutá kapela Jižani s kapelníkem Mirkem Dvořákem, která má ve svých řadách špičkové umělce hrající například v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu. A abychom celé odpoledne trochu odlehčili a vyloudili třeba i úsměvy na tvářích diváků, zpestříme program písničkami, které by od dechovky nejspíš ani nikdo nečekal. Věřím, že i dechovka bude patřit v budoucnosti k hlavním pilířům festivalu stejně jako je tomu dnes třeba v případě Žižkovského divadla Járy Cimrmana či mnoha dalších vracejících se umělců,“ vysvětluje Barnáš.
Neopomíjí ale samozřejmě ani mladé kapely a písničkáře, protože soutěž Houpací kůň už má dlouhou tradici a budí stále větší pozornost – letos se přihlásilo téměř sto uchazečů. Odborníci vybrali ty, kteří se utkají ve finále, kde pak rozhodne v sobotu odpoledne publikum. Vítězové minulých ročníků (Rendez-fou 2017 a Huménečko 2018) mají místo v programu letošního festivalu, který potrvá až do pondělí 1. července. Sérii koncertů uzavře večer ve Schwarzenberské hrobce s brněnskou kapelou Cimbal Classic Katky a Dalibora Štruncových – ta v Třeboni před více než čtvrtstoletím vznikla a má díky svému originálnímu repertoáru na jihu Čech mnoho věrných příznivců. 
Celý program je podrobně zveřejněný na www.okolotrebone.cz.
 
 

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib