gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

09.02.2023 Paul Batto Trio aneb blues v restauraci Univerzita (Pavel Černý)    PDF Tisk Email
Reportáže
Paul Batto Trio dozelena
Paul Batto Trio dozelena
Univerzita Tábor
V prostorech táborské Univerzity zní hudba různého zaměření velmi často. V pátek 3. února sem zavítalo především blues s nádechem jazzu v podobě uskupení Paul Batto Trio.
Paul Batto je charismatický zpěvák a kytarista původem ze Slovinska a s gospelovými zkušenostmi ze Švýcarska. Druhým členem je skvělý pianista Ondřej Kříž, který se cítí v Univerzitě skoro jako doma, protože zde vystupuje v různých hudebních sestavách a svým umem se zvládá pohybovat v mnoha hudebních žánrech. Třetím do počtu je doprovodný kytarista Robert Christian. Všichni mají velmi blízký vztah k Táboru.
... a domodra
... a domodra
Univerzita Tábor
Bylo úžasné sledovat virtuozitu všech tří muzikantů, s jakou lehkostí a přesností běhají prsty po strunách respektive klávesách a vyluzují tóny, které přesně zapadaly do koloritu páteční večerní nálady.
Paul zpívá tak, aby vyjádřil své pocity vložené do slov textů, které sám napsal a zároveň nerušil posluchače, kteří se ponořili do poslechu hudby. Ondrův pianový prstoklad mnohdy hraničí s fyzikálními zákony. V některých skladbách byl pohyb prstů tak rychlý, že šlo stěží rozpoznat, který prst je který. A co říci k Robertovi? Možná působí jako "třetí vzadu", ovšem při podrobnějším pohledu spíše coby jemný technik dokreslující celkovou podobu výsledné melodie.
Prostě to byl večer plný krásné a pohodové muziky, kde kromě slov v písních nebylo žádných jiných potřeba.
Foto - Restaurace Univerzita

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Září 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1 2 3
 4 5 6 7 8 910
11121314151617
18192021222324
2527 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc