gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.12.1999 57. písnickový vecer skupiny Lístek (Lucka)    PDF Tisk Email
Reportáže

Ve stejnou dobu se konal koncert Nezmarů v Divadle Za plotem na Praze 8, ale myslím, že Lístku to diváky moc neodpoutalo. Možná je to také tím, že se na prosincovém koncertu Lístku losují vzkazy diváků pro kapelu a šťastný pisatel vždy dostane nějaký unikátní dárek od Lístku. Letos to byl výborný piškotový dort ve tvaru i barvě lístku.

Jako host začala koncert skupina Sekvoj. Skupina, která je asi nejčastějším držitelem Jizerské noty, hrála necelou hodinku, ale ta uběhla až moc rychle. Proto taky Sekvoj přidávala, a to hned třikrát. Hráli převážně novější písničky z jejich už čtvrtého alba.

Po krátké přestávce začalo od jedenáctého místa pořadí Lístkovských nejúspěšnějších písniček roku 1999. Na jedenáctém místě je jedna z novějších písniček O dřevě, desátý Kormidelník. Obě s textem od Aťky Hlavaté a hudbou Honzy Frühwirta. Na devátém místě se umístila Sašova Moucha a k ní, místo obvyklého komiksového plakátu, nacvičil Lístek scénku, kterou skvěle pobavil publikum. Osmé místo Drž se a opět Aťka Hlavatá a Honza Frühwirt, sedmé Sváteční setkání a šesté vloni medailové Skály kvetou, obojí od Zbyňka Zatloukala. Nyní následovaly úryvky ze vzkazů od publika. Někteří přítomní se až divili, co že to vlastně a kdy napsali. Na páté Když se usmíváš přišla i Míša Spurná, která jí nahrávala i na CD Skály kvetou. Na třetím místě se umístily písničky dvě, a to Koruna a Mládě. Na druhé místo se probojoval staronový Den pramenů. Opět vše od Zbyňka Zatloukala. A vítěz? Slimova úprava Setonovy Písně k západu slunce. Tu na Panovu flétnu doprovázela Sylva Čekalová. Následovaly novější písně Sny velkých dálek, naprostá funglovka Zlodějka a romantická lidovka z pera Honzy Frühwirta a Jany Halbichové Mezi mnou a tebou, opět doprovázená Panovou flétnou. A mezi přídavky se konečně objevila koleda ... Přišli jsme k vám.

Takže příjemně strávený předvánoční večer. Beze spěchu a stresu ... Prostě pohoda, jaká na Lístku bývá pokaždé. Příští, a to 58. písničkový večer s Lístkem a jeho hostem, se koná až 1. února 2000.

...Lucka
Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10111216
1718
24

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc