gototop
22.07.2020 Pivovar plný hudby (Vladimír Béďa Halm)    Tisk
Reportáže
aneb Robert Křesťan & Druhá tráva na Folkovém létě v Řečkovicích
V areálu bývalého řečkovického pivovaru v Brně se v pondělí 20. července 2020 rozběhla série koncertů pod společným názvem FOLKOVÉ LÉTO v ŘEČKOVICÍCH. Absťák, který divák utrpěl během lítého boje s čínským virem, se projevil na rychlém vyprodání kapacity úvodního koncertu Roberta Křesťana a Druhé trávy.
K všeobecnému těšení přispělo i zpravodajství o koncertech zmíněné sestavy různě po republice i ukázka novinky z jednoho ze tří ohlašovaných CD, které kapela připravuje. Vzhledem k tomu, že cestování po rozkopaných silnicích této země se blíží spíše návštěvě výstavy stavební techniky a materiálu, tak zaměstnaný fanoušek spíše navštěvuje lokální akce. Druhou Amateurs Hardcore Finnish With Homemadepornmobilemožností je sladit dovolenou s konáním nějaké přehlídky, tedy navštívit třeba Třeboňsko – což se každému nepovede.
Druhá tráva v Řečkovicích
Druhá tráva v Řečkovicích
foto: V. B. Halm
Proto byl venkovní areál, opláchnutý odpolední bouřkou, nabitý očekáváním a to nebylo zklamáno. Pozdním večerem tak zazněla kombinace starších skladeb z rozsáhlého playlistu s novinkami, došlo také na připomínky Robertových oblíbených autorů a české cover verze, které budou obsahem nové sestavy desek. Léto se promítlo do Letní romance, Tažní koně přivezli Vílu i Dívku ze severu, stmívání podpořila Řada snů i Ještě není tma... Vynikající přepis skladby Toma Waitse Americký sen byl ochutnávkou z CD, stejně jako bluegrassový gospel Kam složíš hlavu z repertoáru Earla Scrugse a Lestera Flatta s jejich Foggy Mountain Boys. Mimochodem – k hostování v nahrávce zmíněné skladby se k Druhé trávě připojil Spiritual Kvintet. K silným zážitkům z vystoupení poslední doby je i Hurt ve fascinujícím podání Robertově, plném významů i imaginace.
Robert Křesťan a Luboš Malina
Robert Křesťan a Luboš Malina
foto: V. B. Halm
Sestava skvělých instrumentalistů, která tvoří Druhou trávu, skvěle doplňuje Robertův zpěv a témata textů, plná nálad i obrazů krajin, kde si každá duše diváka najde své místo. A brilantní pohrávání s tóny a hudebními tématy tyto imaginativní světy umocní v jejich působení na posluchače.
Pak si Robert s omluvou nasadil brýle, aby se neztratil v textu a přidal další skvostný kousek z čerstvých novinek – jedno z prvých živých provedení skladby Kdybys mne zabila (doporučuji výborný „klip“ na Youtube s obrazových doprovodem dalšího z členů Druhé trávy – Radka Hlávky). Střídmý přísun novinek některých autorů má za následek vysokou kvalitu repertoáru a každá z novinek aspiruje na hitovou pozici. Což je případ všech nových skladeb z koncertu.
S podzimem můžeme tedy čekat nejen prvé z ohlašovaných CD (i vinylů), ale i sérii koncertů k pokřtění zmíněných nosičů. Těšme se tedy na brněnské SONO Centrum (kde nahrávky také vznikaly) a to 25. října, doufejme, že roku 2020.
 
 

Sdílet na...
Kam dál?

» Robert Křesťan & Druhá tráva: po devíti letech smířlivější (Tomáš Hrubý)

» S Robertem Křesťanem za Bobem Dylanem (Jan Řepka)

» Robert Křesťan a Druhá tráva v Metro Music Baru (Vladimír Béďa Halm)

» Dvojkoncert skupin Robert Křesťan & Druhá tráva a Bratři Ebenové (Šimon Kotek)

» Robert Křesťan a Druhá tráva na Musilce aneb Novoroční koncert před Silvestrem (Vladimír Béďa Halm)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."