gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

01.05.2001 Kapka folku Chomutov (Michal Pravec)    PDF Tisk Email
Reportáže

Do severních Čech se člověk o víkendu nevydává dobrovolně. Určitě mi dáte za pravdu, že u nás v republice se najde spousta jiných hezkých míst než právě zmiňované zdevastované Podkrušnohoří.

Proto se domnívám, že člověk už musí mít vážný důvod se tam rozjet. A my z kapelou ho měli. Konal se tam první ročník festivalu autorské tvorby jménem Kapka folku Chomutov.

První dojem s Chomutova po dojezdu byl opravdu ponurý. Bylo deštivé a studené počasí, které ještě víc umocňovalo ponurost velkých továrních kolosů a šedivých poloprázdných ulic tajemného města CH (čti chá). Když jsme dojeli před Městské divadlo - místo konání akce - nebyla nikde ani noha či sebemenší nápis typu Festival zde, Kapka folku vás zdraví nebo Vítáme účastníky Folkového festivalu. To, ale byla jedna z posledních negativních zkušeností a dojmů, protože pak následovala řádka samých plusů a pozitiv. Hned u vchodu do překrásného divadla, kterému chomutovští říkají právem malý Žofín, se nás ujali galantní pořadatelé a bezvadně se o nás postarali. Časový harmonogram jsme dostali nejen do rukou, ale všude po divadle byl vyvěšen. Jakákoliv změna byla okamžitě všem sdělena a prostoje žádné nevznikly. Kapely dostaly nejen prostorné šatny, ale i žravenky a docela příjemné ubytování . Prostě komfort pro interprety se vším všudy. Zdá se vám to nepodstatné? Možná pro běžného diváka ano, ale myslím si, že muzikanti právě tyto informace ocení. Máme kde spát a co jíst tak pojďme k samotnému hraní.

Hlavní pořadatel nebo též mozek Kapky Martin Šíl chtěl vytvořit přehlídku na které by se představili amatérské kapely a písničkáři a to pouze ze svou vlastní tvorbou. To bylo na celé akci pro mě od počátku sympatické. Dále měl v úmyslu dát přednost kvality před kvantitou a uspořádat přehlídku v rozumném počtu, pro diváky i pro porotu stravitelném. Myslím, že se mu záměr dokonale povedl . Všech 10 soutěžících Juwel Folk, Jeroným Lešner, Lidee noire, Květa Krejčová, Petr Buchtele, Kvinta, Jauvajs, Strašlivá podívaná, Jarda Holán, Načas jsou většinou protřelí portovní a zahradní harcovníci a na průběhu přehlídky to bylo znát. Byla to velmi příjemná poslouchaná a nechtěl bych být v kůži poroty, která se musela asi pěkně zapotit a kdoví jestli netahali vítěze z klobouku. Každá kapela tu měla mimo soutěžního vystoupení i vlastní 45 min. recitál, který se konal ne zrovna v akusticky ideálním prostředí (jeden ze salónků divadla), ale za to s milými a vřelými posluchači. Těch bohužel našlo cestu do divadla nemnoho a nepřitáhli je ani taková jména jako Samson a jeho parta, Nezmaři, Semtex či Jindra Kejak. To bych viděl do budoucna jako stěžejní úkol pro pořadatele, pro jinak velmi zdařilou akci.

Muším říct, že muzikanti to víc než jako soutěž vzali jako příjemné setkání které zakončili ti duchovněji založení půlnočním zpíváním v kostele a ti materiálně založení (což jsme také byli i my) společným békáním v hospodě.

Když jsme v neděli odjížděli nad Chomutovem vyšlo na chvíli sluníčko a jako by nám chtělo poopravit ten původní pochmurný dojem. Myslím, že se mu to povedlo a naše pomalu a ale stále více střízlivější mozkovny si začaly uvědomovat, že to byla prima akce.

Ocenění :
1.místo Strašlivá podívaná -Plzeň
2.místo Juwel folk - Děčín
3. místo Lidee Noire - Chomutov
cena diváka: Petr Buchtele Chomutov


Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Květen 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 3 4 5
 6 7 8 9101112
13141516171819
20212223242526
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib