gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

13.08.2009 Pocity vám nabízejí Stokrát víc Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Rozhovory

Poetický název Pocity (www.pocity.net) patří folkové kapele z Brna, Pocity vám nabízejí Stokrát víckterá se už osmým rokem snaží rozdávat radost a dobré pocity svým posluchačům a kamarádům. Já jsem se s nimi blíže seznámila během svého půlročního pobytu v Brně, kdy večery jsou dlouhé a hospod, kde se hraje, pomálu. V Juliánově zní tóny kytar v Harpagonu, kde skupina obvykle „dozkušuje“ po oficiální zkoušce v blízké škole.

 
12.08.2009 Krtek 2009: Jananas – Bramborová medaile se dá sníst Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory

Trio Jananas si svou úspěšnou premiéru na Zahradě odbylo vloni, Krtek 2009: Jananas – Bramborová medaile se dá snístkdy zpěvačka Jana Infeldová, kytarista Jan Vávra a baskytarista Jaromír Fulnek skončili celkově pátí. Letos již Krtka získali, přestože jim divácké hlasování přiřklo čtvrtou pozici na žebříčku, udělila jim jej redakce F&C. A zaslouženě. Příští rok tedy Jananas na Zahradě opět ochutnáme a možná zahrají i dvě písničky, k nimž Jana psala text ještě v sobotu večer, když se po vyhlášení výsledků vrátila na ubytovnu.

 
07.08.2009 Jak po Amfolkfestu Napsal uživatel Vendula Vaňková    PDF Tisk Email
Rozhovory

Pofestivalový rozhovor s šéfovou Amfolkfestu Endy
Jak přijde nápad uspořádat festival? U mě to byla Jak po Amfolkfestunutnost. Hrozilo, že by festival skončil. Původní realizační team už nechtěl dál připravovat a organizovat. Jako jediná jsem měla zkušenosti, a to díky spolupořádání hudebních festivalů po celé ČR. (Porta, Muzika – Hrádek u Rokycan, Zahrada, atd.). Vztah k hudbě jako takové.

 
30.07.2009 Krtek 2009: Irish Rose - Najlepšie sa nám hralo na Terase Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory

Do Konkursu Zahrady se každoročně hlásí i kapely a písničkáři ze Krtek 2009: Irish Rose - Najlepšie sa nám hralo na TeraseSlovenska. Již podruhé do soutěže na Zahradě zasáhli Irish Rose z Košic, kam postoupili z Moravského finále v Kuřimi, kterého se slovenské kapely účastní. Ve velké konkurenci druhého soutěžního dne na Kapličce získali největší počet hlasů a po celkovém spočítání výsledků si převzali

 
29.07.2009 Krtek 2009: I.C.Q.- Opravdu jsme tomu vůbec nemohli uvěřit Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory

Ostravské trio I.C.Q. postoupilo do soutěže o Krtky z Moravského finále Krtek 2009: I.C.Q.- Opravdu jsme tomu vůbec nemohli uvěřitkonkursu Zahrady. V prvním soutěžním dnu startovali na druhé pozici a přesto jim počet odevzdaných hlasovacích lístků nadělil Krtka za druhé místo v celkovém pořadí. I.C.Q. hrají spolu od roku 2006 a skupinu tvoří Lubomír Vaňka (Vlna) kytara, zpěv, rytmika, Martin Neumann (Kofe) autor, kytarista a zpěvák a Jan Pánek (Džin) basová kytara.

 
16.07.2009 Krtek 2009: Navostro - Když jsme na podiu, jsme jak cirkusový koně Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Rozhovory

Letos jsme pro vás opět připravili vážně nevážnéKrtek 2009: Navostro - Když jsme na podiu, jsme jak cirkusový koně rozhovory s letošními majiteli Krtků. Navostro získali Krtka za první místo a jako první také odpovídali. Pro vás, kteří jste na Zahradě nebyli, nabízíme alespoň stručnou charakteristiku skupiny: „Česko- skotská rocková kapela, která se věnuje tvorbě muziky inspirované hudbou keltských kultur – jako je skotská, irská, česká a další." Na Zahradu postoupili z Českého finále v Bohnicích a tehdy jsem o nich napsala: 

 
08.07.2009 Kuba Linhart: Teď jsme chtěli zkusit něco jiného Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Keltská hudba, což je zejména irská hudba či spíše hudba z britských jauvajs_krest09_titulkaostrovů či bretaňská hudba, je již delší dobu u nás velmi oblíbená. Jednou z kapel, které tuhle hudbu hrají již od roku 1995, je pražská čtveřice s názvem Jauvajs. Při každých Prázdninách v Telči se po příjezdu dívám, zda členové kapely již do Telče dorazili. Krom toho, že hrají na Kocouří scéně, jsou s nimi krásné zážitky při hraní a zpívání až do rána, což v Telči patří tradičně k zážitkům, na které se všichni těšíme.
 
28.05.2009 Luboš Beňa: Vsadili jsme na nejtvrdší skladby z Mississippské delty Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Na jednom ze setkání Jonáš klubu jsem se poprvé setkal s originální dvojící. Na pódiu seděl mladík v buřince a v ruce třímal troubu od starého gramofonu a vedle něj druhý muž s rezofonickou kytarou. Oba byli oblečeni v džínách s laclem, jaké se nosily a asi ještě nosí na jihu Spojených států. Jmenují se Matěj Ptaszek, který je původem ze severní Moravy a Luboš Beňa,
 
20.05.2009 Lucie Redlová: Všechny melodie jsou moje Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Lucii Redlovou jsem před několika lety vezl do Nového Boru, kde hostovala v pořadu kapely Zhasni. Cesta není příliš dlouhá, ale stihli jsme toho probrat hodně. Vedle mě v autě seděla mladá cílevědomá žena, která měla docela jasnou představu co chce v životě dělat a co chce dokázat. Povídali jsme si nejen o jejích písničkách, ale i o tom, co má ráda, co chce dělat až vystuduje, tak trošku i o její rodině.
 
01.04.2009 Pavlína Jíšová: Sedmička je šťastné číslo Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Pavlína Jíšová je člověk, který dokáže bojovat. Dlouhá léta byla spojována s Pavlem Žalmanem Lohonkou, poté s Nezmary. Od roku 2002 je Pavlína Jíšová na sólové dráze. Myslím, že je to dobře. Po kapele CS Band založila Pavlína Jíšová kapelu s názvem Pavlína Jíšová a přátelé. Obě kapely byly spojeny se jménem kytaristy Pavla Maliny.
 
26.02.2009 Tereza Švecová - Terčová: O ztrátě iluzí jsem neměla čas přemýšlet Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Už nevím kolik je to přesně let, kdy si v KD Krakov vedle mě na koncertu kapely Nezmaři sedla velmi mladá dívka a snažila se fotit jednoduchým digitálním přístrojem. Zjistil jsem, že se jmenuje Tereza Terčová, studuje vysokou školu v Olomouci, kde v té době studovala i má starší dcera, že je z Tachova a sama také skládá, hraje na kytaru a zpívá.
 
19.11.2008 Odešel věčný hledač Napsal uživatel Petr Náhlík - Vokoun    PDF Tisk Email
Rozhovory
Ve středu 12.11.2008 zemřel v Českých Budějovicích, ve věku 67, let Karel Jakeš - Kayman. Karel Jakeš Kayman - byl tramp, písničkář, trampský psavec, organizátor, konferenciér a trampský archivář. Vyrostl v rodině učitele hudby a sběratele písní, který byl zároveň skladatelem textařem, aranžérem a kapelníkem,
 
18.11.2008 Svobodná deska Martina Rouse, i ty ostatní Napsal uživatel Cimbura    PDF Tisk Email
Rozhovory
Jsou momenty, jejichž význam si uvědomujeme až dlouho potom, co se odehrály. Mezi ně patří premiéra skupiny Narcis při Pražském Portování ve Mlejně v roce 2003. Narcis bylo trio rockových muzikantů, kteří si udělali dva roky trvající výlet do folku. Dochovala se po nich dema Na sluneční straně a Čínská zeď.
 
27.10.2008 Arnošt Frauenberg: Na šňůře se nenudím Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory
Arnošt Frauenberg vyráží na své podzimní turné. Objede takřka celou republiku a mezi balením a finálními přípravami jsme mu položili pár otázek: Arnošte, v těchto dnech vyrážíš na tour s názvem PODZIM 08, kam všude se chystáš?
 
21.10.2008 Dana Houdková: Líp mé texty chápou lidi, kteří mě znají Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Jsou lidé, které potkám, a doslova mi protečou mezi prsty. Na druhé straně jsou lidé, kteří mě při prvním setkání doslova udeří do očí. Mezi ty druhé patří Dana Houdková, autorka, kytaristka a písničkářka. Dana hraje buď sama, nebo v trojici, která si donedávna říkala Stejná krev.
 
07.10.2008 Nezmaři ve třiceti Napsal uživatel Tomáš Hrubý    PDF Tisk Email
Rozhovory
S Pavlem Zajícem a Pavlem Jimem Drengubákem o starých usazených písničkách, koncertu s filharmoniky, strašném řešení všehomíra a záskokách hrajících kuličky... Připouštím, že mám českobudějovické Nezmary rád.
 
06.10.2008 Bezefšeho fčera, dnes a zítra Napsal uživatel Cimbura    PDF Tisk Email
Rozhovory
Pražská kapela Bezefšeho, která v minulých dnech potřetí zvítězila na trampském festivalu Jizerská nota, se v tomto roce dožila požehnaného stáří deseti let. U příležitosti tohoto kulatého jubilejna připravuje kapela svůj výroční potlach v Žižkovském divadle Járy Cimrmana.
 
27.08.2008 Jarret? Bombarďáci a bábrle?. Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Rozhovory
Liberecký Jarret si za více než patnáct let vydobyl místo mezi špičkou českého folkrocku. Prošel personálními změnami, vydal několik alb a získal např. i nominaci na Anděla. Co je nového u Jarretu jsem se zeptal kapelníka Michala Kadlece?
 
21.08.2008 Petra Šany Šanclová: Hrát sám je skvělé, ale někdy trošku smutné Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Rozhovory
Na festivalech a soutěžích mám dojem, že převládají dívky s kytarou, které chtějí světu sdělit svou bolest. Ta odejde s dospělostí a mateřskými starostmi. Jen občas se z kukly vyloupne krásný motýl. Člověk ale musí vnímat a všímat si. Písničkářky, až na nepatrné výjimky, nevystupují v muzikálech, ani v TV seriálech
 
07.08.2008 Rozhovor s Romanou Tomáškovou před sezónou velkých vítězství Napsal uživatel Petr Cihelka    PDF Tisk Email
Rozhovory
Tento rozhovor s kapelnicí Přeletu M. S. Romanou Tomáškovou jsem vedl potom, co s kapelou postoupila z Podbrdského oblastního kola Porty do národního finále v Řevnicích a s písní Dej mi pár do soutěže o Autorskou Portu v Ústí nad Labem. Tou dobou si děvčata o 2. místu v interpretační soutěži na národní Portě v Řevnicích,
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 5 z 15

Kalendář

<< Leden 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1
 2 3 4 5 6 7 8
 9101112131415
16171819202122
23242526272829
30     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc