gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

30.07.2022 Nová hudební tradice v Plané nad Lužnicí (Pavel Černý)    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Cihelna trio v roli diváků včetně Mácy zvukaře
Cihelna trio v roli diváků včetně Mácy zvukaře
foto: Stanislav Tošner
Tradice nového hudebního večera byla započata 23. července na plovárně v Plané nad Lužnicí. Toto krásné místo vedle řeky má pódium pro muzikanty a je jako stvořené k tomu, aby zde hudební tradice trvala i nadále.
Slavnostního "výkopu" se ujala kapela Cihelna a spol., zde však vystupující pod názvem Cihelna trio. Hrála ve složení Marek Máca Cihlář (akustická a basová kytara, zpěv), Magdaléna Cihlářová (piano, zpěv) a Dominik Hloušek (elektrofonická kytara). Ke slyšení bylo několik novinek včetně rockové bluesovky, která, doufám, nezapadne. Magdaléna totiž nemá ráda blues, ale tady si jej vysloveně užívala. Zazněla i píseň na přání Ceylonský čaj nebo skladby z CD Hraj víc Mosty či Tanečnice.
Ve čtvrtek v pět
Ve čtvrtek v pět
foto: Stanislav Tošner
Po hodince poslechu směsice žánrů nastoupili již ryze folkoví kamarádi (prý od roku 2016) z Prahy, kapela Ve čtvrtek v pět v čele s neméně upovídanou (jako Máca) Lucií Slámovou a náhradním a bývalým basákem Jiřím Juránkem, který zvolil, vzhledem ke zdejšímu prostředí, plavecký úbor a jako jediný také okusil plovárenskou vodu. Dalšími členy kapely jsou Romana Davidová, Jaroslav Haratický a Ondřej Berka. Cesty mraků byly velmi příznivé, a tak jediné zvlhčení přišlo s automatickým kropením trávníku, které posunovalo diváky z jeho dosahu a k velkému štěstí nezasáhlo hudební techniku. "Boží" a "snové" písničky završilo tradiční Předsevzetí a dva přídavky.
Původně jsem na tuto akci dorazil jako divák bez tužky, jenže druhý den v půl šesté ráno přišla myšlenka, která nedala spát. Podobné je to i s fotografiemi. Standa Tošner fotil na jiné akci a přesto stihl na druhou půlku programu (a asi trochu i na můj popud, protože byl žádán) přijít a vytvořit krásné intimní fotky.
Přejme tomuto hudebnímu počinu v Plané nad Lužnicí hodně zdaru a kdo by chtěl vše zde vidět na vlastní oči, nechť sem zavítá 6. srpna.

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Duben 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1
111416
1718
242630

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc