gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

10.05.2023 Vlakem na trampskou klasiku: Nový festival Trampuráj v Sudoměři u Mladé Boleslavi (Saša Niklíčková)    PDF Tisk Email
Festivaly
Nad malebným nádražím v Sudoměři u Mladé Boleslavi se v sobotu 20. května rozezní trampská a folková hudba. Proběhne zde první ročník festivalu Trampuráj, jehož součástí bude kromě muziky příjezd historickým vlakem a v rámci doprovodného programu také soutěžní trampské karaoke.
Železniční nádraží v Sudoměři u Mladé Boleslavi se těší zájmu návštěvníků hlavně díky železničnímu muzeu, v němž je k vidění jedinečná kolekce drezín, sbírka kolejnic, drážních luceren a dalších zajímavostí. V sobotu 20. května se však stane místem setkání příznivců nejen vlakové kultury, ale také trampské a folkové muziky, a to při prvním ročníku nového festivalu Trampuráj.
Trampuráj 20. 5. Sudoměř u MB
Trampuráj 20. 5. Sudoměř u MB
Ačkoliv hlavní náplní festivalu je bezesporu muzika, s železnicí bude souviset od samého začátku. Pro zájemce totiž organizátoři připravili příjezd do Sudoměře ve speciálně vypraveném historickém motorovém vlaku M131.1, lidově též zvaném Hurvínek, který vyjede z hlavního nádraží v Mladé Boleslavi. Proto je harmonogram festivalu rozvržen následovně:
Sraz na hlavním nádraží v Mladé Boleslavi a úvodní zpívaná – od 15:00
Odjezd Hurvínkem na nádraží v Sudoměři a zpívaná ve vlaku – čas bude upřesněn
Začátek hudebního programu na nádraží v Sudoměři – 17:00
Předpokládaný závěr festivalu – okolo 21:00
Oheň a vyhlášení výsledků soutěžního karaoke
Luboš Stráník
Luboš Stráník
archiv
V hudební části programu vystoupí český písničkář Luboš Stráník, který kromě autorských písní zavzpomíná též na trampskou klasiku. Kromě něj zahraje kapela Klekni, která z Liberce přiveze především autorské folkové písně, a olomoucké seskupení Jazz za Bukem nabízející hudbu ovoněnou swingem. O zahájení programu se postarají hudební nadšenci z nedaleké Dobrovice, vystupující pod názvem Mňau mňau band.
V přestávkách mezi vystoupeními proběhne neformální soutěž ve zpěvu vybraných trampských písní ve stylu karaoke, zde ovšem s živým doprovodem přítomných muzikantů. Po skončení programu bude následovat posezení u ohně a vyhlášení výsledků. Zájemci o nocleh mohou využít možnost stanovat na přilehlé louce.
Vstupné pro návštěvníky festivalu činí 150 Kč, vstupné společně s jízdenkou do historického vlaku 250 Kč.
Pořadatelem festivalu Trampuráj je sdružení UnderFolk, které již druhým rokem představuje v Mladé Boleslavi a okolí folkovou hudbu v co nejpestřejší podobě. Festival proběhne s podporou Nadace Život umělce a Svazu autorů a interpretů, z. s.

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Červen 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1
 5 6 7 811
121314
2022
262728  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc