gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

FOLKové léto 2012
Termín konání Festival Místo konání
8. června FolKaliště Kaliště
8. - 9. června Jablonský Medvídek Jablonné nad Orlicí
15. - 16. června Střelické strunobraní Střelice
15. - 16. června Folkové Chvojení Vysoké Chvojno
23. června Potlach u Stráníků Kalek v Krušných horách
28. července Amfolkfest Pulčín
11. srpna Tovačovský portál Tovačov
8. září FOLKomín Toulcův Dvůr - Praha
15. září Folková tChýně Chýně
28. - 29. září Jizerská nota Hejnice
20.09.2011 Bleskovka o 2 vstupenky na 31. Jizerskou notu Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
V loňském roce třicetiletá Jizerská nota vkročí o tomto víkendu do své další desítky. Stejně jako v jiných letech máte možnost získat, na  tento festival, dvě vstupenky. 31. ročník zahájí páteční Country bál, ale hlavní část Noty se uskuteční v sobotu. Pokud odpovíte: správně, jako první a do diskuze na pár jednoduchých otázek, můžete se začít balit…
15.09.2011 Bleskovka o 2 vstupenky na Folkovou tChýni 2011 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Již tuto sobotu se uskuteční další z festivalů Folkového léta, Folková tChýně. Minulý ročník se vydařil jak dramaturgií, tak i počasím a atmosférou. Kdo chcete zažít pěkný festival kousek za Prahou, s dobrým pivem (festival se koná na dvoře pivovaru) a hlavně dobrou muzikou, máte jedinečnou možnost nyní vyhrát dvě vstupenky na tento festival. Stačí správně, do diskuze a jako první odpovědět na pár níže položených, triviálních otázek.
07.09.2011 2. Folková tChýně Napsal uživatel Klokan    PDF Tisk Email
PR
V sobotu 17. září od 14:00 se kousek od západního kraje Prahy v ob2. Folková tChýněci Chýně odehraje druhý ročník hudebního festivalu Folková tChýně. Pořádající skupina Hluboké nedorozumění ke své tChýni zve především kapely, které dokazují, že pěkných písní je stále dost a folkové legendy mají zdatné nástupce. Hosty Folkové tChýně tak jsou především vítězové a finalisté z posledních ročníků Zahrady a Porty.
11.07.2011 Amfolkfest rozezní Pulčín poslední červencový víkend Napsal uživatel Eva Endy Rohlenová    PDF Tisk Email
PR
Amfolkfest rozezní Pulčín poslední červencový víkendMáte rádi festivaly a hledáte zajímavý nápad na prima prázdninový víkend? Pak možná právě Vás osloví nabídka Malého festivalu na konci světa. Právě tato přezdívka se totiž ujala pro tradiční Amfolkfest, který se uskuteční poslední červencový víkend. Místem konání je, stejně jako v letech minulých, osada Pulčín. Organizátoři i pro letošek zajistili zajímavé hosty a doprovodný program.
04.07.2011 Vysoké Chvojno opět plné člověčí muziky Napsal uživatel Veronika Vitoušová - Šouvitka + Houbák    PDF Tisk Email
Reportáže
Vysoké Chvojno opět plné člověčí muziky17. a 18. června 2011 se v krásném prostředí mezi cypřišky a vemeníky lesního arboreta ve Vysokém Chvojně sešli nejen příznivci folku, ale i country, bluegrass, písniček trampských, lidových a mnohých dalších, ale především krásné člověčí muziky. Druhý ročník festivalu, chcete-li první, pokud loňský byl nultým, pro nás připravila skupina Marien a Art Favore Production v rámci projektu Folk žije!
27.06.2011 Výběr z hroznů ve Střelicích Napsal uživatel Lucie Přikrylová    PDF Tisk Email
Reportáže
Výběr z hroznů ve StřelicíchFestival Střelické strunobraní už má za sebou 9 ročníků. Za tu dobu se vyvinul z jednodenní přehlídky místních kapel až do současné, dvoudenní podoby, která nabízí širokou paletu interpretů od místních, méně známých, až po nejznámější jména, která jsou s českým folkem spojena.
17.05.2011 Bleskovka o 2 vstupenky na Jihočeské zpívání 2011 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Již tento víkend odstartuje festival Jihočeské zpívání druhý ročník FOLKového léta. Jak jsme uvedli již dříve, na každý z festivalů tohoto „projektu“ budete moci vyhrát dvě vstupenky. Dnes soutěžíme právě o vstupenky na Jihočeské zpívání. Stejně jako v jiných soutěžích stačí odpovědět správně, do diskuze a pokud budete první, jsou vstupenky vaše.
11.05.2011 Noci na Trocnově bývají dlouhé Napsal uživatel Ivan Studený    PDF Tisk Email
PR
Husitský vojevůdce Jan Žižka asi miluje trampskou muziku. Letos už posedmnácté se ponesou libé tóny kytar, na jednu bude hrát i Štěpán Rak, od ohně přes louku až k uším majestátní sochy slavného vojevůdce v areálu Žižkova rodiště v Trocnově u Borovan. V novém termínu v předposledním květnovém víkendu se stává festival Jihočeské zpívání jednou z prvních příležitostí prožít naplno pohodu letních akcí pod širým nebem.
09.05.2011 FOLKové léto 2011 se blíží… Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V loňském roce jsme spustili projekt FOLKové léto. Jednalo se o podporu hudebních festivalů, které mají své místečko na slunci, ale ještě se nepočítají mezi ty velké (Zahrada, Porta, Mohelnický dostavník, Muzika nebo Prázdniny v Telči).
Na základě našich pozitivních zkušeností z loňského roku jsme oslovili pořadatele a již nyní vám můžeme slíbit zajímavosti o festivalech:
29.09.2010 Výsledky letošního 30. ročníku Jizerské noty... Napsal uživatel Pavel Vinklát - Déčko    PDF Tisk Email
Zajímavosti
...který se uskutečnil o víkendu 24.–25. 9. 2010 v Hejnicích a pořádaly Výsledky letošního 30. ročníku Jizerské noty...ho občanské sdružení Jizerské aktivity Liberec, Město Hejnice, Avalon Praha, Centrum Matřídouška Hejnice. Účastnily se skupiny: Bezefšeho (Praha), Bob a Bobci (Hrob), Lístek (Praha), Marien (Pardubice), Sekvoj (Praha), Stráníci (Osek) a hosté: Kapitán Kid, Miki Ryvola, Pekaringo (Bratislava).
23.09.2010 FOLKomín 2010 - když nicky dostanou tvář Napsal uživatel Slávka-vy-    PDF Tisk Email
Reportáže
K Toulcovu dvoru, bývalé zemědělské usedlosti dnes obklíčené paneláFOLKomín 2010 - když nicky dostanou tvář ky, jsme s kamarádkou Věrkou dorazily s půlhodinovým zpožděním, neboť mi před nosem ujela tramvaj. Hned za branou se s námi pozdravil dramaturg FOLKomína Tomáš Pohl, který jen zářil. Aby ne, když se udělalo tak krásně i navzdory předpovědi počasí, která hrozila přeháňkami. Oproti loňskému Foukomínu vál jen mírný větřík a sluníčko příjemně hřálo do zad, když jsme se usazovaly co nejblíž pódiu.
17.09.2010 Jizerská nota benefiční Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
PR
Ničivá povodeň, kterou v sobotu 7. srpna způsobila Jizerská nota benefičnítisíciletá voda v povodí říček Smědé a Olešky, poničila části všech příříčních obcí na Frýdlantsku. Katastrofě neuniklo ani poutní městečko Hejnice, které je od roku 1981 tradičním místem konání hudební přehlídky Jizerská nota. Proto jsme se obrátili na šéfa Jizerské noty Pavla Déčka Vinkláta s dotazy, jaká je situace s přípravami jubilejního 30. ročníku trampského a folkového festivalu Jizerská nota.
26.08.2010 Na 14. FOLKomín se slevou! Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR
Také se tak těšíte? V sobotu 4. září bude nádherné babí léto a v Toulcově dvoNa 14. FOLKomín se slevou!ře, kousek od pražské Hostivaře, bude vše navíc okořeněno spoustou skvělé muziky. Jak už jsme dříve slíbili, vychutnat si zde můžete již od třinácti hodin například Luboše Pospíšila a 5P, Pavlínu Jíšovou s přáteli, duo Luboš Beňa a Matěj Ptaszek, Jardu Matějů se Stráníky, Strašlivou podívanou, Načas
23.08.2010 Bleskovka o dvě vstupenky na Folkovou Ohři 2010 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže
Bleskovka o dvě vstupenky na Folkovou Ohři 2010Tento víkend, 28. – 29. srpna, se na Horním hradě uskuteční další ročníkfestivalu Folková Ohře. Hudba zde oba dny poběží od rána až do večera a vystoupí zde sedmnáct účinkujících. Pokud byste chtěli na tento festival získat dvě volné vstupenky, stačí správně, jako první a do diskuze odpovědět.
23.08.2010 Největší folkový festival v Praze Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR
Největší folkový festival v PrazeJiž počtrnácté se letos, 4. září, uskuteční v pražském Středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr hudební folkový festival FOLKomín 2010. Festival si za uplynulých třináct ročníků získal své pravidelné návštěvníky a příznivce a svůj směr. Hlavním cílem dramaturgie festivalu je představit pražskému publiku to nejlepší z mladé generace nejen folkových písničkářů a skupin a citlivě je doplnit o ty, kteří jim prošlapávali cestu v uplynulých desetiletích. V minulosti tak na FOLKomíně vystoupili např.
12.08.2010 Mokrý festival na konci světa aneb Amfolkfest 2010 Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Reportáže
Mokrý festival na konci světa aneb Amfolkfest 2010Těm festivalům se říká malé nebo regionální. Ostatně jak jinak může vypadat folková hudební akce na konci republiky nedaleko slovenských hranic s pár místními obyvateli, bez víkendové veřejné dopravy, v místě kde silnice končí…. Amfolkfest ovšem po patnácti letech své existence hranici regionální akce překračuje mnohonásobně.
03.08.2010 Janouškovo Ústí alias Muzikanti v Cakli Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
PR
Už po pětadvacáté se setkávají muzikanti, které si Janouškovo Ústí alias Muzikanti v Caklikaždoročně zve Slávek Janoušek, tentokrát do romantického prostředí turistického areálu v Cakli, vždy vpředvečer Staročeské oustecké pouti. Program je dvoudenní a snaží se zahrnout i mimohudební aktivity, které nabízí místní areál.
16.07.2010 Bleskovka o 2 vstupenky na Amfolkfest 2010 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Soutěže

Dalším z festivalů FOLKového léta je Amfolkfest. Tento festivBleskovka o 2 vstupenky na Amfolkfest 2010al, který je nejvýchodnějším z FOLKového léta, je mimo jiné i jubilejní. Pokud byste měli zájem, můžete na tento festival vyhrát dvě vstupenky. Stejně jako v jiných soutěžích musíte odpovědět správně, jako první a do diskuze.

08.07.2010 Chvojení – festival člověčí muziky, přátelské atmosféry, prozpívaných dnů a nocí – 2. část Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Reportáže
Chvojení – festival člověčí muziky, přátelské atmosféry, prozpívaných dnů a nocí – 2. částJak už jsem zmínila v 1. části svého příspěvku, doprava do Vysokého Chvojna nebyla úplně ideální. V sobotu jsem vyrazila kolem deváté autobusem z Hradce Králové do Holic a z Holic mě čekalo asi 7 km pěšky vesměs lesem. Málem jsem se u Muzea Emila Holuba připletla do řad mažoretek, které pochodovaly v rámci oslav hasičů (aspoň se domnívám, že oslavovali hasiče, protože na parkovišti stálo asi 20 hasičských aut.).
07.07.2010 Chvojení – festival člověčí muziky, přátelské atmosféry, prozpívaných dnů a nocí – 1. část Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Reportáže
Chvojení – festival člověčí muziky, přátelské atmosféry, prozpívaných dnů a nocí – 1. část„Co ty tady?,“ zeptal se mě moderátor sobotního bloku Folkového chvojení František Mifek. „Ani nevím, Troníček ze mě udělal novináře. Přišla jsem k tomu jak slepá k houslím…“ – tak by se dalo shrnout a obhájit, jak jsem se dostala k sepsání dojmologie-reportáže z ojedinělého festivalu Folkové chvojení, který se uskutečnil 18. – 19. června ve Vysokém Chvojnu.
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 Další > Konec >>

Strana 2 z 3

Kalendář

<< Prosinec 2023 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
     1 2 3
 4 5 6 7
12
1824
25262728293031

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc