gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

29.04.2022 Milli Janatková vydává album Klid, prosím! (FOLKtime.cz)    PDF Tisk Email
Novinky
Klid, prosím! je projekt, na kterém Milli Janatková pracuje od roku 2014. Album je jedinečné tím, že si jej autorka nahrála sama podobně jako alba Proměna a Hluboko, včetně autorské hudby, textů a grafiky. Představuje se tak opět nejen jako osobitá zpěvačka, ale i kytaristka, bubenice a perkusistka využívající celou škálu akustických nástrojů a zvuků. Křest alba s audiovizuálním koncertem proběhne 20. května 2022 od 19:30 ve Vršovickém divadle MANA v Praze, ale vyšlo již 22. dubna v distribuci vydavatelství Supraphon. Součástí projektu bude i společný zdravotní výlet do přírody s dvanácti zastaveními. Vedle toho brzy vyjde také autorčin interaktivní Protiúzkostný deník.
Křest alba Klid, prosím!
Křest alba Klid, prosím!
„Milli Janatková je ojedinělý zjev naší písničkářské scény. Spojuje v sobě neběžné množství talentů a dovedností. Výtvarné, performerské, muzikantské i autorské vlohy tvoří základ její tvořivé osobnosti.“
 Vedle toho uplynulých dvacet let věnovala učitelství, včetně speciální pedagogiky – etopedie, rozvíjející děti i dospělé s nejrůznějšími potížemi. „A právě tato všestrannost se promítá do povahy jejích počinů. Je v nich vždy něco více, než „jenom“ hudba nebo písně. Její tvorba je vyjádřením úcty k životu, reflexe i sebevzdělávání,“ píše hudebník a publicista Jiří Plocek v průvodním textu k CD.
Nové album vyjadřuje cestu ke zdraví a odpovědnosti. Otevírá tím téma působení stresu a dalších destruktivních příčin na lidský organismus a možnosti řešení obtíží a krizí. Vznikají tak písně a grafika věnované různým částem těla i psychiky (Zádová, Protiúzkostná, Dechová, Srdeční, Rovnovážná aj.) Skladby na pomezí žánrů jsou zpívané v češtině a také v latině jakožto jednom z jazyků medicíny. Klid, prosím! vychází z osobních zkušeností Milli Janatkové a inspiruje k obnovení rovnováhy. Autorka dokazuje, že je smysluplné jít cestou poznání rodových a kulturních kořenů, vyřešením traumat, navázáním na zdravé hodnoty a obnovením sebeúcty. V mezičase proto vznikají projekty Mým kořenům (2017) a Hluboko (2020). Janatková poukazuje na potřebu převzít zodpovědnost nejen za stav vlastního těla a psychiky, ale i za ochranu zdraví a životního prostředí v kontextu celého světa. Ruku v ruce s měnícími se podmínkami je potřeba podporovat nejen vzájemnou pomoc, ale také práci s frustrací a emocemi, abychom našli vnitřní klid, který potřebujeme pro zachování stability a naděje.
Milli Janatková - Klid, prosím!
Milli Janatková: Klid, prosím!
Vydavatel: vlastním nákladem
Vydáno: 2022
Hodnocení desky: 7,75/10
Seznam písní: Dechová • Ušní • Štítnožlázová • Srdeční • Hormonální • Zádová • Oční • Protiúzkostná • Bezžlučníková • Klidová • Mozková • Rovnovážná


„Tvorba Milli Janatkové je výsostně inspirativní. Je však nutno se v této uspěchané době pozastavit a zaposlouchat se. Nechat na sebe působit hudbu, obrazy i myšlenky, které přináší. Zkusme to, na chvíli se ztišit a otevřít prostorám, kam nás Milli svou tvorbou a osobitým zkoumáním zve. Každý její uskutečněný počin přináší úlevné projasnění, hlubokou víru a niterný posun. A to nejen pro autorku samou, ale i pro její posluchače.“ Přesvědčte se o tom poslechem alba nebo na koncertě v divadle MANA, kde 20. května vystoupí s Janem Linhartem, ve spolupráci se Štěpánem Škochem a studiem All Senses. Část honoráře autorka věnuje lidem, kteří opustili domov z důvodu válečných konfliktů.
V květnu vyjde též album Zloději snů kanadské hudebnice českého židovského původu Lenky Lichtenberg, se kterou Milli spolupracuje druhým rokem. Společně s dalšími skladatelkami zhudebnily básně Lenčiny babičky Anny Hany Friesové, které napsala během tří let v koncentračním táboře Terezín. Obě umělkyně připomínají potřebu vzájemné spolupráce tvůrčích a odvážných žen.

https://millijanatkova.com/
Klid, prosím!: https://millijanatkova.com/podporte-klid-prosim/
Zloději snů: https://lenkalichtenberg.com/zlodeji-snu
 

Sdílet na...
Kam dál?

» Nový videoklip k písni Mateřské kouzlo (FOLKtime.cz)

» Milli Janatková uspěla na hudebně výtvarném turné v Indii (FOLKtime.cz)

» Milli Janatková vydává nové album Hluboko (FOLKtime.cz)

» Teresa Salgueiro: Místo krve jsme měli květiny (Milli Janatková)

» Milli Janatková vydává nové CD Mým kořenům (Milan Tesař a Matouš Vlčinský)

Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Duben 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
 1 2 3 4 5 6 7
 8 910111214
1521
2223
29     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib