gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

10.10.2022 Říjnový UnderFolk: Dvě podoby křehkosti - Alishi a Tomáš Suchý (Saša Niklíčková)    PDF Tisk Email
Pozvánky
Říjnový UnderFolk
Říjnový UnderFolk
Ve středu 12. října zavítá na další z klubových večerů hudebního cyklu UnderFolk dvojice vyzrálých písničkářských osobností. Z Berouna přijede Tomáš Suchý a z moravské Šošůvky písničkářka Alishi. Koncert proběhem od 19 hodin v kavárně V břiše velryby v Havelském parku v Mladé Boleslavi.
Skladatel, textař a písničkář Tomáš Suchý vystoupí v doprovodu multiinstrumentalisty Jakuba Schmida a představí sólovou autorskou tvorbu. Sluší se však podotknout, že je rovněž frontmanem kapely Ponožky pana Semtamťuka a spolupracuje i s plzeňskou skupinou Lakuna. Ačkoliv má tedy za sebou bohatou kapelní minulost, teprve v roce 2020 vydal první sólové album s názvem Záchytný bod, na němž představil citlivý pohled na svět muže ve středním věku a jehož obsah přijede mladoboleslavskému publiku přiblížit.
Alishi - Alena Střelečková
Alishi - Alena Střelečková
archiv
Písničkářský osud Alishi, vlastním jménem Aleny Střelečkové z malé vísky Šošůvky nedaleko Blanska, není tomu Tomášovu úplně nepodobný, ač se narozdíl od něj pohybuje spíš na pomezí folku a country. V minulosti působila v mnoha uskupeních (Al Boss, Ginger, Country Sisters), ale teprve nedávno se pustila na sólovou dráhu, kde však dokáže zručně zúročit bohaté pěvecké i hráčské zkušenosti. I za relativně krátkou dobu se jí podařilo získat několik ocenění, nejnověji cenu Svazu autorů a interpretů na Portě 2022 v Řevnicích.
Říjnový UnderFolk se koná v kavárně V břiše velryby ve středu 12. října od 19 hodin. Vstupné je dobrovolné.
Partnerem projektu UnderFolk je Nadace Život umělce a Svaz autorů a interpretů, z. s.

Sdílet na...
Komentáře pro tento článek
Přidat Nový Hledat RSS
Jméno:
Email:
 
Název:
Naše hlavní město
 antispamová kontrola
UBBKód:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:-D:-):-(:-0:shock::confused:8-):lol::-x:-P:oops::cry::evil::twisted::roll::wink:
:!::?::idea::arrow:
 
Internetové odkazy vkládejte pomocí UBBKódu (4. ikona zleva)!
 

3.26 Copyright (C) 2008 Compojoom.com / Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."

 

Kalendář

<< Prosinec 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5
21232425
2627283031 

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc