gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

30.09.2010 Fotoreportáž z Mohelnického dostavníku 2010 Napsal uživatel Olina + Klára    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
O posledním srpnovém víkendu 27-29.8. 2010 tradičně proběhl festival Mohelnický dostavník. Dojmy z letošního již 36. ročníku bychom vám rádi zprostředkovali pomocí krátké fotoreportáže. Hlavní cenu poroty si odnesla skupina Dobrá poloha, jejíž frontman Petr Sasín je i autorem nejlepší písně Šeříky.
 
22.09.2010 Setkání nejen sousedů Napsal uživatel Michal Spišák - Mišelin    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
V sobotu se na malé loučce před pensionem U Naděje na okraji vesnice Trávník sešli sousedé a pár příznivců Old - Time country. Setkání zahájilo duo Tereza a Tomáš Mackovi ze skupiny Ryba. Musím říci, že jsem ani nevěděl, kolik dobré hudby se dá ve dvojici zvládnout.
 
16.09.2010 V Kyjově čtrnáctého po čtrnácté Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Datum 14. 8. 2010 znamenalo pro kyjovské letní kino příliv muzikantů i diváků. Po čtrnácté zde probíhal festival s názvem Žalmanův folkový Kyjov. Letošní ročník se nesl ve znamení 40. výročí Poutníků. Ale popořádku. Úderem šesté večerní publikum uvítali moderátoři Pepa Štross a Vašek Souček. Hudební produkci zahájila Devítka, tentokrát i s hostem Petrem Novotným, kterého představila jako "dělníka muziky".
 
01.09.2010 Cop a Druhá Tráva v divadle Napsal uživatel Katka Esserová    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Cop a Druhá Tráva v divadleVečer, kdy dvě přední bluegrassové stálice dokázaly, že i uprostřed festivalové sezony si jde užít příjemný večer v divadle. Ve vyprodaném Divadle Bez zábradlí uši i duši pohladily kapely Druhá tráva s Robertem Křesťanem a Cop. Cop večer zahájil s energií sobě vlastní. V průběhu koncertu ale došlo i na propojení obou kapel.
 
17.08.2010 Karvinský totem 2010 obrazem Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Karvinský totem 2010 obrazemBylo, nebylo, před dávnými lety v Karviné vznikl festival Zpívající totem a brzy získal celorepublikový věhlas. Během let 1974-1988 se v místním kulturáku vystřídala celá tehdejší FCT špička, dvoudenní festival i stylové country bály bývaly vyprodány týdny předem a najednou konec… Až v roce 2005 město podpořilo a dalo novou naději propagaci žánru ve slezských končinách
 
15.07.2010 Olšovecký hudební rybníček pár náhledy Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Další z mnoha minifestiválků se už pátým rokem konal 12.6.2010 od 14:00 v Olšovci u Hranic na Moravě. Po troše pátrání jsme dorazili na místo - přespolní by asi ocenili i jinou šipečku než tu sice výraznou, ovšem málo vypovídající k Olšoveckým strojírnám... Rybníček se přímo u pódia původně nevyskytoval, což nás zklamalo, pozdě jsme se dozvěděli, že k osvěžujícímu okoupání stačilo zajít kousek výš do lomu.
 
18.06.2010 Jak Čechomor koncertoval v Číně Napsal uživatel Čechomor    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Skupina Čechomor vyrazila v druhé polovině května již podruhé Jak Čechomor koncertoval v Čínědo daleké Číny. V této obrovské zemi reprezentovala českou tvář world music a sami se můžete podívat, jaký byl zážitek Čechomoru z této velké cesty. V Číně tentokrát odehrál Čechomor hned trojici koncertů.
 
16.04.2010 Marko Čermák - Poslední romantik Napsal uživatel Michal Spišák - Mišelin    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Právě zahájená výstava v Muzeu Karlova mostu představuje Marko Čermáka jako malíře,Marko Čermák - Poslední romantik muzikanta a trampa, programově odmítajícího pozlátka moderní doby. Zkrátka celý život chodí pěšky, maluje akvarely, hraje bez elektriky a je v tom tak dobrý, že jen tak mimochodem ukazuje cestu ostatním. Trampové to vědí už dávno, američtí bluegrassmani to ocenili nedávno a malířské uznání ho nejspíš ještě čeká.

 
18.01.2010 Průvodce oslavou 50-tirockových narozenin Napsal uživatel Zpěvníčková    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Že Jaroslav Nejezchleba, známý spíše jako Olin, oslaví 10. ledna v AkropoliPrůvodce oslavou 50-tirockových narozenin padesátiny, nemohlo uniknout ani hudebnímu analfabetovi. Na koncert spojený se křtem jeho prvního sólového alba Noční lov zvaly téměř všechny hromadné sdělovací prostředky, nároží domů nevyjímaje. A jak už to tak u narozenin bývá, pozval si Olin na oslavu přátele,

 
22.10.2009 Žofie a její Peřiny z vody Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Křest býval od nepaměti společenskou událostí. Jedna taková společenská Žofie a její Peřiny z vodyudálost se začátkem října uskutečnila v pražském Divadle Na prádle. Tou událostí byl křest, v pořadí již druhého, CD Žofie Kabelkové Peřiny z vody. Na této akci bylo krásně vidět, jak mladá písničkářská generace drží pohromadě. Žofii přišli z hlediště podpořit: Martina Trchová a její hudební souputnice Karolína Skalníková, Magda Brožková, Jana Šteflíčková, pánové Rejhon a Babec neboli Hořký kafe, nebo Patrik Henel.

 
23.09.2009 9.9.2009 Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Toto letošní datum se mnohým jevilo jako magické, spousta svateb a jiných radostných 9.9.2009událostí… A co mohlo napadnout kapelu, která má uvedenou číslici v názvu? Samozřejmě, koncert, a ne ledasjaký! Devítka si pozvala do Žižkovského divadla Járy Cimrmana několik hostů a večer rozhodně nebyl pod psa, i když psů se na pódiu pár vyskytlo.
 
01.09.2009 Starý dobrý western pojedenácté Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Do druhé desítky vstoupil festival v Bystřičce u Vsetína či Valmezu Starý dobrý western pojedenáctéve dnech 7. - 8. 8. 2009. I letos trval dva dny, i letos měl dvě scény. V pátek se hrálo jen v letním kině, zpočátku spíše poslechově, to vystoupili např. Poutníci nebo František Nedvěd se skupinou, pak už k tanci hráli místní a pořádající Gympleři. Sobota probíhala na dvou scénách, ta druhá, menší, komorní a neustále se stěhující byla tentokrát v restauraci na druhém břehu nádrže

 
20.08.2009 Fotoohlédnutí za Muzikou 2009 Napsal uživatel Bařule    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

V pondělí 17.8. jste si mohli přečíst poutavou reportážFotoohlédnutí za Muzikou 2009 našeho kolegy Jaroose z 18. ročníku festivalu Muzika v Hrádku u Rokycan. Pokud jste tak neučinili, dostanete se na reportáž kliknutím sem. Pro toho, jehož imaginace není dostatečná aby si představil jak to tam vypadalo, přinášíme nyní malé fotoohlédnutí za tímto festivalem.

 
06.08.2009 Festival s vůní švestek a medu Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Festival na konci světa…co si tak pod tímto sloganem představit?Festival s vůní švestek a medu Silnici přecházející v prašnou polňačku mizící kdesi v kopcích a lesích Beskyd. Přesně takovouto lokalitu představuje festival Amfolkfest, který se uskutečnil v sobotu 25.července 2009. V čerstvě zrekonstruovaném areálu a budově místní školy, kde v pátek ještě pracovali dělníci, pod taktovkou matky vsetínského folku Endy v sobotu krátce po desáté hodině odstartoval již 14. ročník tohoto festivalu.

 
04.08.2009 Folková růže v obrazech Napsal uživatel Katka Esserová    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Folková růže v obrazechV polovině července v Jindřichově Hradci vykvetla již 16. Folková růže. Páteční a sobotní počasí ji pořádně zalilo, ale atmosféra byla i tak moc příjemná. Na nádvoří zámku, v kapli sv. Máří Magdalény a na nádvoří Muzea se vystřídala řada kapel a písničkářů.

 
14.07.2009 Obrázky z Vyšehraní 2009 Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

V nedávných dnech jste si mohli přečíst článek Tomáše Pohla o letošním Obrázky z Vyšehraní 2009festivalu divadla a hudby Vyšehraní. Připomeňme si, že se v areálu historického Vyšehradu konal již 6. ročník a probíhal od 1. do 17. června.. Letos s podtitulem „Kráčel krajem poutník…“, kdy každému kraji naší vlasti byl věnován jeden festivalový den.

 
01.07.2009 Křtiny ještě před porodem? Bezefšeho! Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Poslední pražský koncert Bezefšeho s Radkou Geigerovou se uskutečnil na Dobešce. Křtiny ještě před porodem? Bezefšeho!Pro Radku to však nebyl úplně poslední koncert. Ty poslední „předporodní“ jsou plánovány na Zahradu. Jak řekl kapelník Michal Miklánek: „Před porodem by to měla být poslední akce, kam s námi pojede. A furt doufáme, že fakt pojede. A na začátku října už zase chce zpívat. Uvidíme.“ Tak Radce držíme palce, aby Zahradu přečkala v pořádku.

 
29.06.2009 O 106 a posté Napsal uživatel Ivan Bllemby Krejza    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

U příležitosti vydání 20. alba s názvem „Mořská sůl“ se rozhodla skupina O 106 a postéKamelot udělat něco, o co se ještě v hudebním světě nikdo nepokusil.Tím „něco“ je zdolání rekordu – ve 100 za sebou jdoucích koncertech – a zapsání se tak do České knihy rekordů. Turné „O 106“ začalo 2. 3. 2009 (v předvečer 45. narozenin kapelníka Romana Horkého) a končilo 14. 6. 2009. Celé turné pečlivě monitorovala agentura Dobrý den z Pelhřimova, která má Českou knihu rekordů pod svými křídly. Aby turné přineslo opravdu co největší užitek, rozhodli se navíc

 
22.06.2009 Osmnáctiny Jamboree v obrazech Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Ve dnech 29.-30. května 2009 již poosmnácté hostily Strakonice účastníky Osmnáctiny Jamboree v obrazechJamboree - největšího bluegrassového festivalu ve střední Evropě. Pořadatelé z městského kulturního střediska chystali i řadu doprovodných programů, leč nepřízeň počasí je nakonec donutila vyměnit tradiční místa konání v Letním kině a na nádvoří strakonického hradu za prostory místního kulturního domu. Dvoudenní nabitý program festivalu nadělil divákům špičky naší bluegraasové scény, která zároveň patří i do evropské extratřídy.

 
18.06.2009 Hluboké nedorozumění konečně odmaturovalo! Napsal uživatel Katka Esserová    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Koncem května pokřtila kapela Hluboké nedorozumění v divadle Hluboké nedorozumění konečně odmaturovalo!Dobeška své nové CD. I nebe jim ten den pršelo štěstí, ale diváky ani panující nečas neodradil a sál byl plný. Jako host se v první půli večera představila jihočeská Epy de Mye, která se ujala i role kmotra CD. Samotný křest byl pojat jako zkouška dospělosti. Po přestávce nás videoklip provedl přípravou CD, která vyvrcholila šerpováním maturantů. Pan ředitel popřál studentům hodně štěstí a společně s ostatními členy učitelského sboru popřáli novému CD klasické tfuj, tfuj, tfuj.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 Další > Konec >>

Strana 5 z 6

Kalendář

<< Únor 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
1920
2628   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib