gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

06.09.2011 Konec léta na Střeláku Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Byl to jeden z posledních prázdninových dnů a v diáři a v hlavě nastastrelalKonec léta na Střelákuo dilema. Vyrazit do Balbínky na Jarrety a Disneyband nebo na Střelák na My3.avi a Bezefšeho? Byl večer, slovy klasika „teplý, vlahý, inu letní“ a tak bylo rozhodnuto. Než do vzduchuprosté b)Balbínky, to radši na „letní scénu Malostranské besedy“, ostrov s výhledem na zlatou kapličku a Hradčana.
 
16.08.2011 Cesta do Náměšti - Folkové prázdniny 2011 Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Cesta do Náměšti - Folkové prázdniny 2011 Nemohl jsem si nevšimnout, že nejen na stránkách portálu FOLKtime.cz vznikají debaty o stavu českých festivalů a o jejich dramaturgii, která bývá spíše chaotická, pokud tedy vůbec nějaká je. Řeč na tohle téma dali před několika týdny i tři pánové - Antonín Kocábek (redaktor portálu Týden.cz), Karel Veselý (externí recenzent Aktuálně.cz) a Tomáš Turek (hudební dramaturg ČRo-Radio Wave). Celý rozhovor najdete na stránkách aktualne.cz.
 
08.08.2011 Sobotní amfiteátr na Zahradě 2011 – část druhá Napsal uživatel Klokan    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Sobotní amfiteátr na Zahradě 2011 – část druháÚvod pátečního koncertu na amfiteátru jste mohli shlédnout v předchozí fotoreportáži. Dnes se podíváme, jak večer pokračoval. Na všechny vystupující se bohužel nedostane, ale snad vám i tak dokážeme trochu přiblížit atmosféru, jaká na Zahradě panovala.
 
27.07.2011 Sobotní amfiteátr na Zahradě 2011 – část první Napsal uživatel Klokan    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Sobotní amfiteátr na Zahradě 2011 – část prvníDnešní fotoreportáž vás zavede na první dvě vystoupení sobotního večera na amfiteátru Zahrady 2011. O zahájení letošních koncertů na největší festivalové scéně se zasloužily skupiny AG Flek a Jablkoň. První večer na amfiteátru zahajoval AG Flek. Tahle kapela se stala jednou z legend českého folkrocku už v 80. letech, kdy její jádro tvořil Ivo Viktorin, Karel Markytán, Blanka Táborská a Josef Šobáň.
 
20.07.2011 Zahrada 2011 – nekoncertní Napsal uživatel Klokan    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Zahrada 2011 – nekoncertníZahradu tvoří pestrá mozaika událostí a zážitků. Společným pojítkem jsou samozřejmě koncerty všech účinkujících, ale dnes se podíváme v naší fotoreportáži záměrně kamkoliv jinam než na pódia. Zároveň tak začínáme fotoseriál z letošní Zahrady. Ještě před samotnou náloží fotek se ale krátce zmíním o tom, jak na mne letošní Zahrada celkově působila.
 
13.07.2011 Dvacáté Okolo Třeboně v obrazech Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Dvacáté Okolo Třeboně v obrazechFestival Okolo Třeboně oslavil v letošním roce již dvacátý ročník. Za předchozích devatenáct ročníků vystoupilo na podiu festivalu nespočet hudebníků všech různých žánrů. Na letošním, dvacátém, první „multižánrový“ den vystoupili: Jananas, Debbi, Marek Ztracený, Tomáš Klus, Čoko Voko a vše uzavřelo Sto zvířat. Sobotní „folko-folkrockový“ den odstartovala soutěž Houpací kůň (viz článek). A večer na zámeckém nádvoří vystoupili:
 
30.06.2011 Koncert písničkářek, o kterých ještě uslyšíme Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Koncert písničkářek, o kterých ještě uslyšímeVe středu, 15. června 2011, se v kavárně Café Práh sešly tři brněnské písničkářky a před publikem se představily i se svými formacemi. První byla Jitka Glosová s Luckou "Vole", dále Lada Šimíčková s Ivem Cicvárkem a nakonec i Lucie Dobrovodská s Jenem Vašinou. Všechny tři se nám sice už v této kavárně minimálně jednou předvedly v tom správném hudebním světle a dnešní večer nebyl jiný
 
28.06.2011 FolKaliště 2011 Napsal uživatel Olina H.    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
V sobotu 11. června se na území naší republiky konalo hned několik zajímavých akcí, od západu po východ, od Krušných hor až po jižní Moravu. Jedna z nich nazvaná FolKaliště byla ale naprosto nová a premiérová. Konala se u příležitosti 10. narozenin 1. historického fanklubu skupiny Žalman & Spol., a sice v místě, které si fanklubáci před časem vyhlédli pro pořádání každoročních víkendových srazů.
 
21.06.2011 Neslýchané album pokřtěno ušními kapkami Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Neslýchané album pokřtěno ušními kapkamiAnděly ověnčená skupina Traband pokřtila 2. června v pražském klubu Futurum své další řadové CD Neslýchané. Zpočátku poloprázdné Futurum se začalo krátce po dvacáté hodině plnit a nakonec z toho byla velmi příjemná návštěva. Součástí standardního CD je i DVD, které obsahuje některé, léty prověřené, skladby tlumočené do znakového jazyka. Jako hosté, kromě překladatelů do znakové řeči, vystoupili např.
 
26.05.2011 Don't worry, be happy! Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Léto se blíží, s ním i neodmyslitelné festivaly, ale pro milovníky zhuDon't worry, be happy!debněného slova existuje nejedno místo, kde můžeme své ucho nakrmit po celý rok. Jedním z takových míst je i brněnská hudební kavárna Café Práh, do které 21. května 2011 přijel zahrát a zazpívat Jan Řepka... Honzova cesta do Brna nevedla pro člověka žijícího v Praze přímo po D1, jak by se mohlo očekávat, ale byla mnohem víc dobrodružnější.
 
23.05.2011 Folkový kvítek vykvetl podvacáté Napsal uživatel Olina H.    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Folkový kvítek vykvetl podvacátéFolkový kvítek, finále autorsko-interpretační soutěže písničkářů a kapel do 18 let, proběhl letos již podvacáté. Vše se odehrálo jako tradičně v příjemném prostředí letního kina na Konopišti, ale ještě než došlo na oficiální oslavy tohoto výročí, mohli jsme si vychutnat jednak spoustu hostů, muzikantů, kteří mají první krůčky na pódiích už dávno za sebou, ale hlavně sledovat
 
19.05.2011 V Zahradě mezi Nashvillem a Toledem Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Přibližně v polovině mezi návratem z nahrávacího studia Quad v americkém V Zahradě mezi Nashvillem a ToledemNashvillu a vydáním dalšího řadového CD vystoupili Robert Křesťan a Druhá tráva v takřka vyprodaném pražském KC Zahrada. Během skoro dvou hodin bez přestávky zazněly skladby staré i nové. Druhá tráva, která v letošním roce slaví 20 let existence, si jako dárek nadělila vydání dalšího řadového alba Marcipán z Toleda. Jak potvrdil kapelník Druhé trávy Luboš Malina,
 
27.04.2011 Plzeňský Jolly Band křtil své první „ofigo“ CD Napsal uživatel Petr Fanta + Džexna    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Plzeňský Jolly Band křtil své první „ofigo“ CDVe čtvrtek 7. dubna slavil plzeňský Jolly Band své osmé narozeniny. Jako dárek si nadělil první oficiální CD s názvem Kapička. V písničkách a skladbách většinou z vlastní dílny Žulíci mixují swing a folk okořeněný prvky jazzu a blues a jdou si někdy „občas“ i dosti trnitou, ale vlastní cestou.
 
21.04.2011 Jarní "Písnička pro Brno" Napsal uživatel Marek Kamínek    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Nadílka v podobě písničkářského vystoupení třech různých interpretů čJarní ekala na návštěvníky v rozkvetlé brněnské hudební kavárně Café Práh ve středu 6. dubna a podle početného, často usměvavého, obecenstva lze usoudit, že akce se stala příjemným zpestřením pracovního dne. A kdo se to vlastně na prknech, co znamenají Café Práh, představil?
 
18.04.2011 Devítka + Passage Napsal uživatel Katka Esserová    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Devítka + PassageFolkové večery, které kapela Devítka dlouhá léta pořádala v Malostranské besedě, pro mne byly důležitým hudebním mezníkem. První středu v měsíci jsem si chodila nejen užít fajn večer s osvědčenou klasikou a partou kamarádů, ale také poznat něco nového a vždy byl zajímavý host. Postupně jsem tak objevila spoustu kapel a písničkářů. V roce 2005 z kapely odešli bratři bratři Hofrichterovi a Honza a Jindřiška Brožovi se od té doby objevují na podiu s kytaristou
 
28.03.2011 Country bál pro Vendy Napsal uživatel Renata =o)    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Country bál pro VendyO Vendy, mladé mamince z Plzně, které zkomplikovala těžkou životní situaci zákeřná nemoc, jsem se dověděla na jedné sociální síti asi před půl rokem. Asi jako každý jsem s ní soucítila a držela palce k úspěšnému boji s osudem. Jaké bylo mé překvapení, když jsem si nedávno přečetla, že její přátelé z řad špičkových kapel zorganizovali dobročinnou akci, jejíž výtěžek bude věnován právě Vendy.
 
16.03.2011 Çava a Braxa v Salmovské Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Salmovská literární kavárna je, co pamatuji, místo setkáváníÇava a Braxa v Salmovské a koncertů, které mají klidnější atmosféru. Při rozlučkovém večírku U Náčelníka jsem se zeptal Michala Braxatorise, kdy hodlá vystupovat zase jenom s kytarou. Odpověď byla typicky „braxovská“ a proto jsem se tak nějak smířil s tím, že pokud ho budu chtít slyšet klasicky folkově, jako na, podle mého, skvělém CD Osamělý tyjátr,
 
07.03.2011 Zlatý Ztracený podzim Vladimíra Mišíka Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Ve stejný večer, kdy se v pražské Incheba aréně předávaly ceny AZlatý Ztracený podzim Vladimíra Mišíkanděl 2010, se o pár set metrů dál konal koncert, kde byla Vladimíru Mišíkovi předána Zlatá deska za album Ztracený podzim. Celý večer „otevřela“ skupina November 2nd se skvělou zpěvačkou Sašou Langošovou a mj. i s klasikem české baskytary Vladimírem Gumou Kulhánkem. Role předskokanů skupině slušela a se svým časem se popasovala víc než dobře. Pokud bude chystané, třetí řadové, album
 
17.02.2011 Co lze zvládnout za 6 týdnů? Jananas! Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Křtít debutové album, které během pár týdnů mezi vydáním a křtCo lze zvládnout za 6 týdnů? Jananas!em bylo nominováno na cenu Anděl 2010 v žánru Folk & country, se nepodaří každému. Konkurenty této prvotině jsou léty a cenami protřelí Traband s albem Domasa a Radůza za album Miluju vás. Kdože je tím kdo křtil jedno z nejlepších alb loňské sezony? Byla to skupina Jananas se svým stejnojmenným (pro rýpaly eponymním) albem.
 
03.02.2011 10. Pitkovický folk v obrazech Napsal uživatel Klokan    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
V sobotu 15. ledna se v Pitkovické hospodě, na předměstí Prahy, uskutečnil jubilejní 10. a v letošním roce první z řady festiválků Pitkovický folk. Kromě domácího Hlubokého nedorozumění vystoupili v Ptikovicích Kámen úrazu, Duo Svitky a Falešná karta. Při pohledu na účinkující bylo jasné, že večer neskončí poslední skladbou na pódiu. Ale vše ostatní si prohlédněte na následujících fotografiích.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 3 z 5

Kalendář

<< Srpen 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3
101113
171820
2426
31      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

156. koncert "živě..."

Kdo: Vojta Kiďák Tomáško
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.09. 2020 20:00

157. koncert "živě..."

Kdo: T.H.S. Brzdaři
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 14.10. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

159. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00