gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

28.12.2010 Jak se křtí „Před úsvitem“? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Jsou tomu tři roky, co skupina Garcia vydala svou prvotinu WovenJak se křtí „Před úsvitem“? Ways, za kterou pak získala nominaci na cenu Anděl 2007 v žánru world music, nominaci amerického serveru The indie acoustic project - deska roku v žánru Celtic (2007) nebo posluchači vyjádřený zájem - 3. nejprodávanější debut v ČR 2007 dle IFPI.cz. Nyní vydala Garcia u brněnského Indies Happy Trails další album - Before Dawn.
 
21.12.2010 Tři chlapi v ... klubech Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Když se sejdou tři výrazné osobnosti daného oboru, vyjde zTři chlapi v ... klubech toho většinou velmi zajímavý výsledek. Tria poskládaná z jindy sólových písničkářů nebo „frontmanů“ svých skupin mají pro mě punc pestrosti. Namátkou např. Redl, Lenk a Janoušek, Panoptikum – Kabelková, Kříž, Cicvárek nebo Ježibabinec – Kabelková, Trchová a Brožková. Ať se jednalo o krátkodobé nebo dlouhodobější projekty, vždy to stálo
 
30.11.2010 Recept na Nákyp k nakrmení uší i duší Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Festival Valašský nákyp vznikl v roce 1993 hlavně pro mladé kapely, kterým se nedostávalo možností představit svou tvorbu publiku. Každým rokem však kromě hudebních těles z Valašských končin byly přizvány i nějaké přespolní, republikově známější. Letos se v kulturním domě ve Vsetíně konal 23. října od 16:00 již 17. ročník.
 
20.10.2010 Folková tChýně, 10 let Hlubokého nedorozumění Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Když se snažím vzpomenout, kde jsem poprvé viděl a slyšel Hluboké Folková tChýně, 10 let Hlubokého nedorozumění nedorozumění, jednoznačně to byl jeden z mnoha jamů v altánu na Konopišti při Folkovém kvítku. Už tehdy mě zaujala jejich výdrž a repertoár, který zahrnoval všechno možné, co se kdy ve folku mihlo, nebo třeba jen i otřelo. V následujících letech jsme se potkávali častěji nejen na sejšnech, ale i na koncertech a festivalech.
 
30.09.2010 Fotoreportáž z Mohelnického dostavníku 2010 Napsal uživatel Olina + Klára    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
O posledním srpnovém víkendu 27-29.8. 2010 tradičně proběhl festival Mohelnický dostavník. Dojmy z letošního již 36. ročníku bychom vám rádi zprostředkovali pomocí krátké fotoreportáže. Hlavní cenu poroty si odnesla skupina Dobrá poloha, jejíž frontman Petr Sasín je i autorem nejlepší písně Šeříky.
 
22.09.2010 Setkání nejen sousedů Napsal uživatel Michal Spišák - Mišelin    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
V sobotu se na malé loučce před pensionem U Naděje na okraji vesnice Trávník sešli sousedé a pár příznivců Old - Time country. Setkání zahájilo duo Tereza a Tomáš Mackovi ze skupiny Ryba. Musím říci, že jsem ani nevěděl, kolik dobré hudby se dá ve dvojici zvládnout.
 
16.09.2010 V Kyjově čtrnáctého po čtrnácté Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Datum 14. 8. 2010 znamenalo pro kyjovské letní kino příliv muzikantů i diváků. Po čtrnácté zde probíhal festival s názvem Žalmanův folkový Kyjov. Letošní ročník se nesl ve znamení 40. výročí Poutníků. Ale popořádku. Úderem šesté večerní publikum uvítali moderátoři Pepa Štross a Vašek Souček. Hudební produkci zahájila Devítka, tentokrát i s hostem Petrem Novotným, kterého představila jako "dělníka muziky".
 
01.09.2010 Cop a Druhá Tráva v divadle Napsal uživatel Katka Esserová    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Cop a Druhá Tráva v divadleVečer, kdy dvě přední bluegrassové stálice dokázaly, že i uprostřed festivalové sezony si jde užít příjemný večer v divadle. Ve vyprodaném Divadle Bez zábradlí uši i duši pohladily kapely Druhá tráva s Robertem Křesťanem a Cop. Cop večer zahájil s energií sobě vlastní. V průběhu koncertu ale došlo i na propojení obou kapel.
 
17.08.2010 Karvinský totem 2010 obrazem Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Karvinský totem 2010 obrazemBylo, nebylo, před dávnými lety v Karviné vznikl festival Zpívající totem a brzy získal celorepublikový věhlas. Během let 1974-1988 se v místním kulturáku vystřídala celá tehdejší FCT špička, dvoudenní festival i stylové country bály bývaly vyprodány týdny předem a najednou konec… Až v roce 2005 město podpořilo a dalo novou naději propagaci žánru ve slezských končinách
 
15.07.2010 Olšovecký hudební rybníček pár náhledy Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Další z mnoha minifestiválků se už pátým rokem konal 12.6.2010 od 14:00 v Olšovci u Hranic na Moravě. Po troše pátrání jsme dorazili na místo - přespolní by asi ocenili i jinou šipečku než tu sice výraznou, ovšem málo vypovídající k Olšoveckým strojírnám... Rybníček se přímo u pódia původně nevyskytoval, což nás zklamalo, pozdě jsme se dozvěděli, že k osvěžujícímu okoupání stačilo zajít kousek výš do lomu.
 
18.06.2010 Jak Čechomor koncertoval v Číně Napsal uživatel Čechomor    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Skupina Čechomor vyrazila v druhé polovině května již podruhé Jak Čechomor koncertoval v Čínědo daleké Číny. V této obrovské zemi reprezentovala českou tvář world music a sami se můžete podívat, jaký byl zážitek Čechomoru z této velké cesty. V Číně tentokrát odehrál Čechomor hned trojici koncertů.
 
16.04.2010 Marko Čermák - Poslední romantik Napsal uživatel Michal Spišák - Mišelin    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Právě zahájená výstava v Muzeu Karlova mostu představuje Marko Čermáka jako malíře,Marko Čermák - Poslední romantik muzikanta a trampa, programově odmítajícího pozlátka moderní doby. Zkrátka celý život chodí pěšky, maluje akvarely, hraje bez elektriky a je v tom tak dobrý, že jen tak mimochodem ukazuje cestu ostatním. Trampové to vědí už dávno, američtí bluegrassmani to ocenili nedávno a malířské uznání ho nejspíš ještě čeká.

 
18.01.2010 Průvodce oslavou 50-tirockových narozenin Napsal uživatel Zpěvníčková    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Že Jaroslav Nejezchleba, známý spíše jako Olin, oslaví 10. ledna v AkropoliPrůvodce oslavou 50-tirockových narozenin padesátiny, nemohlo uniknout ani hudebnímu analfabetovi. Na koncert spojený se křtem jeho prvního sólového alba Noční lov zvaly téměř všechny hromadné sdělovací prostředky, nároží domů nevyjímaje. A jak už to tak u narozenin bývá, pozval si Olin na oslavu přátele,

 
22.10.2009 Žofie a její Peřiny z vody Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Křest býval od nepaměti společenskou událostí. Jedna taková společenská Žofie a její Peřiny z vodyudálost se začátkem října uskutečnila v pražském Divadle Na prádle. Tou událostí byl křest, v pořadí již druhého, CD Žofie Kabelkové Peřiny z vody. Na této akci bylo krásně vidět, jak mladá písničkářská generace drží pohromadě. Žofii přišli z hlediště podpořit: Martina Trchová a její hudební souputnice Karolína Skalníková, Magda Brožková, Jana Šteflíčková, pánové Rejhon a Babec neboli Hořký kafe, nebo Patrik Henel.

 
23.09.2009 9.9.2009 Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Toto letošní datum se mnohým jevilo jako magické, spousta svateb a jiných radostných 9.9.2009událostí… A co mohlo napadnout kapelu, která má uvedenou číslici v názvu? Samozřejmě, koncert, a ne ledasjaký! Devítka si pozvala do Žižkovského divadla Járy Cimrmana několik hostů a večer rozhodně nebyl pod psa, i když psů se na pódiu pár vyskytlo.
 
01.09.2009 Starý dobrý western pojedenácté Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Do druhé desítky vstoupil festival v Bystřičce u Vsetína či Valmezu Starý dobrý western pojedenáctéve dnech 7. - 8. 8. 2009. I letos trval dva dny, i letos měl dvě scény. V pátek se hrálo jen v letním kině, zpočátku spíše poslechově, to vystoupili např. Poutníci nebo František Nedvěd se skupinou, pak už k tanci hráli místní a pořádající Gympleři. Sobota probíhala na dvou scénách, ta druhá, menší, komorní a neustále se stěhující byla tentokrát v restauraci na druhém břehu nádrže

 
20.08.2009 Fotoohlédnutí za Muzikou 2009 Napsal uživatel Bařule    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

V pondělí 17.8. jste si mohli přečíst poutavou reportážFotoohlédnutí za Muzikou 2009 našeho kolegy Jaroose z 18. ročníku festivalu Muzika v Hrádku u Rokycan. Pokud jste tak neučinili, dostanete se na reportáž kliknutím sem. Pro toho, jehož imaginace není dostatečná aby si představil jak to tam vypadalo, přinášíme nyní malé fotoohlédnutí za tímto festivalem.

 
06.08.2009 Festival s vůní švestek a medu Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Festival na konci světa…co si tak pod tímto sloganem představit?Festival s vůní švestek a medu Silnici přecházející v prašnou polňačku mizící kdesi v kopcích a lesích Beskyd. Přesně takovouto lokalitu představuje festival Amfolkfest, který se uskutečnil v sobotu 25.července 2009. V čerstvě zrekonstruovaném areálu a budově místní školy, kde v pátek ještě pracovali dělníci, pod taktovkou matky vsetínského folku Endy v sobotu krátce po desáté hodině odstartoval již 14. ročník tohoto festivalu.

 
04.08.2009 Folková růže v obrazech Napsal uživatel Katka Esserová    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Folková růže v obrazechV polovině července v Jindřichově Hradci vykvetla již 16. Folková růže. Páteční a sobotní počasí ji pořádně zalilo, ale atmosféra byla i tak moc příjemná. Na nádvoří zámku, v kapli sv. Máří Magdalény a na nádvoří Muzea se vystřídala řada kapel a písničkářů.

 
14.07.2009 Obrázky z Vyšehraní 2009 Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

V nedávných dnech jste si mohli přečíst článek Tomáše Pohla o letošním Obrázky z Vyšehraní 2009festivalu divadla a hudby Vyšehraní. Připomeňme si, že se v areálu historického Vyšehradu konal již 6. ročník a probíhal od 1. do 17. června.. Letos s podtitulem „Kráčel krajem poutník…“, kdy každému kraji naší vlasti byl věnován jeden festivalový den.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 4 z 5

Kalendář

<< Srpen 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
      1 2
 3
101113
171820
2426
31      

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

156. koncert "živě..."

Kdo: Vojta Kiďák Tomáško
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.09. 2020 20:00

157. koncert "živě..."

Kdo: T.H.S. Brzdaři
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 14.10. 2020 20:00

158. koncert "živě..."

Kdo: Matěj Ptaszek & Honza Stehlík
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.11. 2020 20:00

159. koncert "živě..."

Kdo: Bluegrass Nova
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 09.12. 2020 20:00