gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

28.03.2011 Country bál pro Vendy Napsal uživatel Renata =o)    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Country bál pro VendyO Vendy, mladé mamince z Plzně, které zkomplikovala těžkou životní situaci zákeřná nemoc, jsem se dověděla na jedné sociální síti asi před půl rokem. Asi jako každý jsem s ní soucítila a držela palce k úspěšnému boji s osudem. Jaké bylo mé překvapení, když jsem si nedávno přečetla, že její přátelé z řad špičkových kapel zorganizovali dobročinnou akci, jejíž výtěžek bude věnován právě Vendy.
 
16.03.2011 Çava a Braxa v Salmovské Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Salmovská literární kavárna je, co pamatuji, místo setkáváníÇava a Braxa v Salmovské a koncertů, které mají klidnější atmosféru. Při rozlučkovém večírku U Náčelníka jsem se zeptal Michala Braxatorise, kdy hodlá vystupovat zase jenom s kytarou. Odpověď byla typicky „braxovská“ a proto jsem se tak nějak smířil s tím, že pokud ho budu chtít slyšet klasicky folkově, jako na, podle mého, skvělém CD Osamělý tyjátr,
 
07.03.2011 Zlatý Ztracený podzim Vladimíra Mišíka Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Ve stejný večer, kdy se v pražské Incheba aréně předávaly ceny AZlatý Ztracený podzim Vladimíra Mišíkanděl 2010, se o pár set metrů dál konal koncert, kde byla Vladimíru Mišíkovi předána Zlatá deska za album Ztracený podzim. Celý večer „otevřela“ skupina November 2nd se skvělou zpěvačkou Sašou Langošovou a mj. i s klasikem české baskytary Vladimírem Gumou Kulhánkem. Role předskokanů skupině slušela a se svým časem se popasovala víc než dobře. Pokud bude chystané, třetí řadové, album
 
17.02.2011 Co lze zvládnout za 6 týdnů? Jananas! Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Křtít debutové album, které během pár týdnů mezi vydáním a křtCo lze zvládnout za 6 týdnů? Jananas!em bylo nominováno na cenu Anděl 2010 v žánru Folk & country, se nepodaří každému. Konkurenty této prvotině jsou léty a cenami protřelí Traband s albem Domasa a Radůza za album Miluju vás. Kdože je tím kdo křtil jedno z nejlepších alb loňské sezony? Byla to skupina Jananas se svým stejnojmenným (pro rýpaly eponymním) albem.
 
03.02.2011 10. Pitkovický folk v obrazech Napsal uživatel Klokan    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
V sobotu 15. ledna se v Pitkovické hospodě, na předměstí Prahy, uskutečnil jubilejní 10. a v letošním roce první z řady festiválků Pitkovický folk. Kromě domácího Hlubokého nedorozumění vystoupili v Ptikovicích Kámen úrazu, Duo Svitky a Falešná karta. Při pohledu na účinkující bylo jasné, že večer neskončí poslední skladbou na pódiu. Ale vše ostatní si prohlédněte na následujících fotografiích.
 
28.12.2010 Jak se křtí „Před úsvitem“? Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Jsou tomu tři roky, co skupina Garcia vydala svou prvotinu WovenJak se křtí „Před úsvitem“? Ways, za kterou pak získala nominaci na cenu Anděl 2007 v žánru world music, nominaci amerického serveru The indie acoustic project - deska roku v žánru Celtic (2007) nebo posluchači vyjádřený zájem - 3. nejprodávanější debut v ČR 2007 dle IFPI.cz. Nyní vydala Garcia u brněnského Indies Happy Trails další album - Before Dawn.
 
21.12.2010 Tři chlapi v ... klubech Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Když se sejdou tři výrazné osobnosti daného oboru, vyjde zTři chlapi v ... klubech toho většinou velmi zajímavý výsledek. Tria poskládaná z jindy sólových písničkářů nebo „frontmanů“ svých skupin mají pro mě punc pestrosti. Namátkou např. Redl, Lenk a Janoušek, Panoptikum – Kabelková, Kříž, Cicvárek nebo Ježibabinec – Kabelková, Trchová a Brožková. Ať se jednalo o krátkodobé nebo dlouhodobější projekty, vždy to stálo
 
30.11.2010 Recept na Nákyp k nakrmení uší i duší Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Festival Valašský nákyp vznikl v roce 1993 hlavně pro mladé kapely, kterým se nedostávalo možností představit svou tvorbu publiku. Každým rokem však kromě hudebních těles z Valašských končin byly přizvány i nějaké přespolní, republikově známější. Letos se v kulturním domě ve Vsetíně konal 23. října od 16:00 již 17. ročník.
 
20.10.2010 Folková tChýně, 10 let Hlubokého nedorozumění Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Když se snažím vzpomenout, kde jsem poprvé viděl a slyšel Hluboké Folková tChýně, 10 let Hlubokého nedorozumění nedorozumění, jednoznačně to byl jeden z mnoha jamů v altánu na Konopišti při Folkovém kvítku. Už tehdy mě zaujala jejich výdrž a repertoár, který zahrnoval všechno možné, co se kdy ve folku mihlo, nebo třeba jen i otřelo. V následujících letech jsme se potkávali častěji nejen na sejšnech, ale i na koncertech a festivalech.
 
30.09.2010 Fotoreportáž z Mohelnického dostavníku 2010 Napsal uživatel Olina + Klára    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
O posledním srpnovém víkendu 27-29.8. 2010 tradičně proběhl festival Mohelnický dostavník. Dojmy z letošního již 36. ročníku bychom vám rádi zprostředkovali pomocí krátké fotoreportáže. Hlavní cenu poroty si odnesla skupina Dobrá poloha, jejíž frontman Petr Sasín je i autorem nejlepší písně Šeříky.
 
22.09.2010 Setkání nejen sousedů Napsal uživatel Michal Spišák - Mišelin    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
V sobotu se na malé loučce před pensionem U Naděje na okraji vesnice Trávník sešli sousedé a pár příznivců Old - Time country. Setkání zahájilo duo Tereza a Tomáš Mackovi ze skupiny Ryba. Musím říci, že jsem ani nevěděl, kolik dobré hudby se dá ve dvojici zvládnout.
 
16.09.2010 V Kyjově čtrnáctého po čtrnácté Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Datum 14. 8. 2010 znamenalo pro kyjovské letní kino příliv muzikantů i diváků. Po čtrnácté zde probíhal festival s názvem Žalmanův folkový Kyjov. Letošní ročník se nesl ve znamení 40. výročí Poutníků. Ale popořádku. Úderem šesté večerní publikum uvítali moderátoři Pepa Štross a Vašek Souček. Hudební produkci zahájila Devítka, tentokrát i s hostem Petrem Novotným, kterého představila jako "dělníka muziky".
 
01.09.2010 Cop a Druhá Tráva v divadle Napsal uživatel Katka Esserová    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Cop a Druhá Tráva v divadleVečer, kdy dvě přední bluegrassové stálice dokázaly, že i uprostřed festivalové sezony si jde užít příjemný večer v divadle. Ve vyprodaném Divadle Bez zábradlí uši i duši pohladily kapely Druhá tráva s Robertem Křesťanem a Cop. Cop večer zahájil s energií sobě vlastní. V průběhu koncertu ale došlo i na propojení obou kapel.
 
17.08.2010 Karvinský totem 2010 obrazem Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Karvinský totem 2010 obrazemBylo, nebylo, před dávnými lety v Karviné vznikl festival Zpívající totem a brzy získal celorepublikový věhlas. Během let 1974-1988 se v místním kulturáku vystřídala celá tehdejší FCT špička, dvoudenní festival i stylové country bály bývaly vyprodány týdny předem a najednou konec… Až v roce 2005 město podpořilo a dalo novou naději propagaci žánru ve slezských končinách
 
15.07.2010 Olšovecký hudební rybníček pár náhledy Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Další z mnoha minifestiválků se už pátým rokem konal 12.6.2010 od 14:00 v Olšovci u Hranic na Moravě. Po troše pátrání jsme dorazili na místo - přespolní by asi ocenili i jinou šipečku než tu sice výraznou, ovšem málo vypovídající k Olšoveckým strojírnám... Rybníček se přímo u pódia původně nevyskytoval, což nás zklamalo, pozdě jsme se dozvěděli, že k osvěžujícímu okoupání stačilo zajít kousek výš do lomu.
 
18.06.2010 Jak Čechomor koncertoval v Číně Napsal uživatel Čechomor    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Skupina Čechomor vyrazila v druhé polovině května již podruhé Jak Čechomor koncertoval v Čínědo daleké Číny. V této obrovské zemi reprezentovala českou tvář world music a sami se můžete podívat, jaký byl zážitek Čechomoru z této velké cesty. V Číně tentokrát odehrál Čechomor hned trojici koncertů.
 
16.04.2010 Marko Čermák - Poslední romantik Napsal uživatel Michal Spišák - Mišelin    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Právě zahájená výstava v Muzeu Karlova mostu představuje Marko Čermáka jako malíře,Marko Čermák - Poslední romantik muzikanta a trampa, programově odmítajícího pozlátka moderní doby. Zkrátka celý život chodí pěšky, maluje akvarely, hraje bez elektriky a je v tom tak dobrý, že jen tak mimochodem ukazuje cestu ostatním. Trampové to vědí už dávno, američtí bluegrassmani to ocenili nedávno a malířské uznání ho nejspíš ještě čeká.

 
18.01.2010 Průvodce oslavou 50-tirockových narozenin Napsal uživatel Zpěvníčková    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Že Jaroslav Nejezchleba, známý spíše jako Olin, oslaví 10. ledna v AkropoliPrůvodce oslavou 50-tirockových narozenin padesátiny, nemohlo uniknout ani hudebnímu analfabetovi. Na koncert spojený se křtem jeho prvního sólového alba Noční lov zvaly téměř všechny hromadné sdělovací prostředky, nároží domů nevyjímaje. A jak už to tak u narozenin bývá, pozval si Olin na oslavu přátele,

 
22.10.2009 Žofie a její Peřiny z vody Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Fotoreportáž

Křest býval od nepaměti společenskou událostí. Jedna taková společenská Žofie a její Peřiny z vodyudálost se začátkem října uskutečnila v pražském Divadle Na prádle. Tou událostí byl křest, v pořadí již druhého, CD Žofie Kabelkové Peřiny z vody. Na této akci bylo krásně vidět, jak mladá písničkářská generace drží pohromadě. Žofii přišli z hlediště podpořit: Martina Trchová a její hudební souputnice Karolína Skalníková, Magda Brožková, Jana Šteflíčková, pánové Rejhon a Babec neboli Hořký kafe, nebo Patrik Henel.

 
23.09.2009 9.9.2009 Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Fotoreportáž
Toto letošní datum se mnohým jevilo jako magické, spousta svateb a jiných radostných 9.9.2009událostí… A co mohlo napadnout kapelu, která má uvedenou číslici v názvu? Samozřejmě, koncert, a ne ledasjaký! Devítka si pozvala do Žižkovského divadla Járy Cimrmana několik hostů a večer rozhodně nebyl pod psa, i když psů se na pódiu pár vyskytlo.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 Další > Konec >>

Strana 4 z 5

Kalendář

<< Listopad 2022 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
14151617181920
2122232425
    

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc