gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

12.01.2024 Píšete? 50. ročník Trapsavce je zde pro vás Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Píšete? 50. ročník Trapsavce je zde pro vásTrampská literární soutěž Trapsavec, která se v letošním roce dočkala už 50. ročníku, otevírá své brány autorkám a autorům, jejichž dílka jsou tematicky zaměřená na přírodu, trampování a toulání po zemi, skalách i vodě. Uzávěrka 29. února 2024 se již blíží.
 
12.12.2023 Podpořte knihu k padesátinám Trapsavce Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Podpořte knihu k padesátinám TrapsavceV příštím roce vyvrcholí slavnostním ohněm jubilejní 50. ročník naší trampské literární soutěže Trapsavec. Vzhledem k tomu, že tolik let ve znamení trampských písmenek, ať už vložených do povídek či vtesaných do veršů si zaslouží nějaké trvalé připomenutí, chystáme k tomuto jubileu knížku.
 
02.10.2015 Trampské museum na Brněnském výstavišti potřetí Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Trampské museum na Brněnském výstavišti potřetíAč by název mohl o tom svědčit, nejde o P. R. článek. Nejde ani o reportáž. Jde o příspěvek, který se objevil v loňském ročníku Trapsavce v próze nad 23 let. Ponechme stranou polemiku o tom, zda právě takto by měl vypadat příspěvek do literární soutěže. Zaměřme se na obsah a tak by zpozornět měl každý, koho nenechává chladným mapování a dokumentování trampingu.
 
14.08.2015 Trampská epopej přichází začátkem září na obrazovky Napsal uživatel Fedor Ňuf Skotal    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
První díl dokumentárního cyklu České televize Zvláštní znamení touha bude uveden v premiéře na ČT2 ve středu 2. září před dvaadvacátou hodinou, a další dny reprízován na stejném kanálu. Třináct půlhodinových dílů mapuje nejen více než stoletou historii českého (a slovenského) trampingu, věnuje se roli tohoto hnutí v dějinách národa, jeho přínosu a projevům v nejrůznějších disciplínách od kultury až po sport.
 
06.03.2015 Galerie trapsavců – Jaroslava Kavče Šálková Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Galerie trapsavců – Jaroslava Kavče ŠálkováKrálovna trampské prózy, tak jednoduše by se dala charakterizovat Kavče. Mezi úspěšné psavce se v soutěži zařadila svou povídkou Profesor, ovšem největší věhlas jí přinesly příběhy z kraje skal a pískovců, jejichž hrdiny jsou trampové i lesní zvířátka. Zlatého Trapsavce získala třikrát (1975, 1986, 1996) a mnohokrát usedla v posledních letech v porotě soutěže. Její poznámky, rady a připomínky zejména začínajícím prozaikům mířily a míří vždy do černého.
 
06.02.2015 Vyhlášení Trapsavce, Vlčiareň a Dárek Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Vyhlášení Trapsavce,  Vlčiareň a DárekVzhledem k tomu, že únor je posledním měsícem, během kterého ještě můžete přihlásit do literární soutěže Trapsavec svá dílka, místo úvodu přináším propozice 41. ročníku. Soutěž je tematicky zaměřená na práce zasvěcené přírodě, trampování a toulání po zemi, skalách i vodě. Soutěží se v těchto kategoriích:
 
11.07.2014 680 – významné životní jubileum Tapi Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
680 – významné životní jubileum TapiIva Tapi Synáková oslavila před nedávnem kulaté narozeniny. U dámy by se věk prozrazovat neslušel, leč u této všestranně se projevující osobnosti zabývající se reiki, léčitelstvím, numerologií, kartami, astrologií i jinými čarodějnickými obory to jistě není problém. Dovolím si proložit nesouvislé postřehy jejími haiku.
 
04.04.2014 Zkuste porotování v Trapsavci Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Zkuste porotování v TrapsavciDnes vám představím tři básničky a jednu povídku. Můžete si na nich vyzkoušet práci porotce. Představte si, že vám právě dorazila tato čtyři literární dílka a vy jim máte přidělit body od 1 do 5 (5 bodů je maximum). Nedejte na první pocit a dojem, své ohodnocení si zkuste promyslet a zdůvodnit.
 
28.03.2014 Jaro 2012 a Můj ty svatý Floriánku... Napsal uživatel Belmondo    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Jaro 2012 a Můj ty svatý Floriánku...Zkusím vám postupně představit nejen zajímavé a nejen vítězné příspěvky z trampské literární soutěže Trapsavec, ale přiblížit i pohled za oponu. Přiblížíme si práci organizátorů, porotců, sáhneme občas i do historie. A každému kdo bude o to stát, umožníme vyzkoušet si práci porotce a výsledky svého bodování porovnat s bodováním porotců skutečných.
 
24.05.2013 Akciovka na 2. díl zpěvníku POSELSTVÍ WABIHO RYVOLY Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Akciovka na 2. díl zpěvníku POSELSTVÍ WABIHO RYVOLYV roce 2011 byl vydán 1. díl zpěvníku Poselství Wabiho Ryvoly, který obsahoval písně napsané do roku 1974. Vydání tehdy podpořilo koupí akcie velké množství kamarádek a kamarádů, kterým byl zpěvník předán na koncertech v Praze, Brně, Liberci, Plzni a Českých Budějovicích, případně poslán poštou. Nyní se vyhlašuje další akciovka - Hobousácká 2, která nabízí vzácné obligace (viz obrázek) na netrpělivě očekávaný druhý díl Wabiho zpěvníku, jehož vydání je plánováno na březen příštího roku.
 
19.04.2013 Modré kamínky Napsal uživatel Miki Ryvola    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Modré kamínkyPředmluva k právě vydané sbírce povídek, básní Haiku a písničkových textů Fredyho Schuberta Z mých ohňů dým: Při čtení Fredyho textů vracejí se mi neodbytně vzpomínky na milovanou říčku našeho mládí, jihočeskou Černou, pro nás ovšem navždy tradičně a staromilsky Švarcavu. Dychtivě a náruživě jsme probírali dna křišťálových tůní a nacházeli pomněnkově modré kamínky, naše poklady a drahokamy, o kterých jsme nechtěli vědět, že jsou to vlastně obroušené střepy z dávných sklářských hutí Novohradských hor.
 
01.03.2013 První svíčka Trapsaveckých Miniatur Napsal uživatel Jan Frána - Hafran    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
První svíčka Trapsaveckých MiniaturUž rok pod hlavičkou Trapsavce vycházejí Trapsavecké Miniatury. Každé číslo je věnováno jednomu autorovi současné trapsavecké scény. Edice, jejímž hlavním úkolem je mapování současných ale i minulých autorů bude samozřejmě pokračovat i v následujícím roce a doufejme, že nejenom v něm. Neskromným cílem je to, aby platilo, že kdo nevyšel v Trapsaveckých Miniaturách, jako by nikdy netrapsal.
 
15.02.2013 Uzávěrka 39. ročníku TRAPSAVCE se blíží! Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Uzávěrka 39. ročníku TRAPSAVCE se blíží!Dlouhé zimní večery mají kromě jiných výhodu i v tom, že jde o dobu, kdy je čas k zasednutí k počítači při svitu stolní lampy (tradicionalisté zasednou k psacímu stroji při svitu petrolejky) a lze konečně napsat povídku nebo báseň, která se v hlavě uhnízdila již někdy v létě, ale vrozená lenost se po celý čas spokojila jen s tímto pouhým uhnízděním. Je však nejvyšší čas na změnu! Vážně, nekecám. Uzávěrka trampské literární soutěže je tady dřív, než se nadějeme. Pokud dobře počítám, tak za třináct dní.
 
08.02.2013 Kalendář přibližuje trampské prostředí Napsal uživatel Vladimír Gardavský    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Kalendář přibližuje trampské prostředíKnihovna města Plzně ve spolupráci s občanským sdružením Pro libris vydala tak jako každoročně sličný svazek „kratochvilného čtení na každý měsíc“. Kalendář plzeňský 2013 je dílem Jana Valeše, jednoho z řady autorů seskupených kolem trampské literární soutěže Trapsavec, tvůrců, kteří pohříchu dosud nevstoupili do širšího čtenářského povědomí v takové míře, jak by si zasloužili. Přitom soutěž „trampských psavců“ vznikla již v roce 1971, aby vyplnila vakuum po zániku trampských a jim příbuzných časopisů při nástupu tzv. normalizace.
 
14.09.2012 Kenyho VOLEJ - VOdácká Lyricko – Epická Jatka Napsal uživatel Jiří Nosek - Pígo    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Kenyho VOLEJ - VOdácká Lyricko – Epická JatkaBlíže k tomu, jak to v naší soutěži chodí: Pokud jste napoprvé neuspěli a nemáte další nápad na povídku, neházejte flintu do žita. Svou povídku můžete napsat znovu a lépe i na úplně stejné téma a poslat ji do soutěže opakovaně, a to až do té doby, než v soutěži uspěje. Vedlejším účelem soutěže je vychovávat nové vodácké psavce a právě ti začínající mívají mnohdy o témata nouzi.
 
22.06.2012 Mainské lesy Henryho Davida Thoreaua Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Mainské lesy Henryho Davida ThoreauaVýborná a dlouho očekávaná kniha (jednalo o poslední knižní dílo tohoto velkého amerického filozofa doposud nevyšlé v češtině), kterou jsem přečetl jedním dechem. Obsahuje totiž popis tří krásných vandrů (nemohu tyto výpravy nazvat jinak), které H. D. Thoreau v letech 1846, 1853 a 1857 prožil společně se svými přáteli a indiánskými průvodci v lesích státu Maine, poblíž hranic s Kanadou.
 
15.06.2012 Jožka Jégr - Nová „akciovka“ za účelem vydání knihy TULÁK JOŽKA JÉGR Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Jožka Jégr - Nová „akciovka“ za účelem vydání knihy TULÁK JOŽKA JÉGRTrampský písničkář, první kapelník a zakladatel T.E. Bandu Brno, držitel prvního Zlatého trapsavce v roce 1971, jeden ze šerifů SBO (Svazu brněnských osad), zakladatel Jack London Clubu. V roce 1989 oživil starou redakční radu brněnského Tuláka a s dalšími novými členy v roce 1990 začal časopis vydávat.
 
04.05.2012 Večer pro Mladé tužky Napsal uživatel Jan Frána - Hafran    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Večer pro Mladé tužkyPo tříleté přestávce se 25. dubna v Polanově síni Knihovny města Plzně opět konal trapsavecký literární večer. Organizace pořadu pod názvem Mladé tužky – nová jména trampského literárního západu se ujal Mirek Valina, který se společně s Jindrou Koutem zhostil i role moderátora.
 
04.11.2011 Drž hubu a pádluj! Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Drž hubu a pádluj!V pátek 28. října, tedy v den oslav výročí vzniku samostatného Československa, měli svůj významný den i autoři účastnící se vodácké literární soutěže Kenyho VOLEJ, kterou pořádá Jiří Nosek - Pígo. Oslava úspěšného završení prvního ročníku se uskutečnila ve stylovém pražském vodáckém klubu Válec v Polské ulici a nejdřív nás semlel křest velmi hezky udělané knihy Drž hubu a pádluj!
 
11.03.2011 Vychází zpěvník Poselství Wabiho Ryvoly Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Trampské zajímavosti
Vychází zpěvník Poselství Wabiho RyvolyPrávě vychází dlouho připravovaný zpěvník Wabiho Ryvoly s písněmi z let 1957 - 1974, nazvaný POSELSTVÍ 1.díl, který uspořádal Petr Růžička - Růža. Obsahuje celkem 123 Wabiho písní napsaných v letech 1957 až 1974, velké množství fotografií (mnohé ještě nikdy nepublikované) z těchto let, vzpomínky k písním - o tom, jak vznikly, Wabiho životopis...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2

Kalendář

<< Únor 2024 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
    1 2 3 4
 5 6 7 8 91011
12131415161718
19202122232425
2628   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Library zlib