gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

aldi opening hours todays australia-opening-times.com www.unama-afg.org openj-gate.com opencities.ca
10.06.2011 Trampo Nostra Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Povídky
Trampo Nostra„Trampové! Zatracení trampové. A zrovna já je musím mít ve svým revíru!“ nadával jsem celou cestu k hájovně. Jsem tu sice nový, ale o tom, že tu mám nasáčkovaný ty pobudy mi někdo mohl říct. Hned zítra zajdu za Pepíkem, a ta jejich bouda půjde dolů. Pepa mě vyslechl, chvilku se drbal ve vlasech a pak mi oznámil, že traktor ani pilu nevezme a že vlastně žádnou čundráckou boudu bourat nebude.
 
03.06.2011 Díky Danny! Napsal uživatel Václav Stričko - Vašýk    PDF Tisk Email
Povídky
Díky Danny!„Do háááje!“ procedil huhlavě skrz téměř sevřené rty Vostrej. „Hm.“„Jo.“ Nikomu se moc dodávat nechtělo. Jen Lála si usrkla z hrnku a tiše se zeptala: „Fakt.. se už neozval?“ Zakroutil jsem hlavou. Nejen mlha se dá krájet. Ticho taky. Notnou chvíli jsme ho jen tak porcovali, než  vzal Vostrej do ruky kytaru a nad hladinu zatopenýho Žichovickýho lomu se do nočního ticha snesl první akord.
 
27.05.2011 Jak jsem konečně dostal Zlatého Trapsavce Napsal uživatel Jaromír Hlavatý - Juan    PDF Tisk Email
Povídky
Jak jsem konečně dostal Zlatého TrapsavceŽiju tady v tom sroubku, no, asi tak posledních dvacet let. Penzičku mám slušnou, jen za tenhle rok přidali dvakrát po patnácti kačkách, vobčas se přijde někdo ze vsi mrknout, jestli ještě dejchám, loni dokonce přišli s pugétem, že prej podle ouřadů je mi rovná stovka. Asi jo, když zavřeli dveře z venku, kouk jsem do vopčanky, to se kdysi nosilo místo těch plíšků na krku, vono fakt... rouná stovka. A to si já, dědek plesnivej, jezdím dolů do krámu pro rum,
 
20.05.2011 Neznámý Napsal uživatel Iva Synáková - Tapi    PDF Tisk Email
Povídky
Slunko stálo nad horama jako obrovskej rudej disk a nám končil velkej vandr po Nízkejch. Byly to krásný dva tejdny v kopcích, ale právě že už byly. Zejtra abysme slezli dolů a pak zkoušeli štěstí na stopu - nezbylo nám ani na vlak.
 
13.05.2011 Ta zvláštní holka z Krumlova Napsal uživatel Wabi Ryvola    PDF Tisk Email
Povídky
Ta zvláštní holka z KrumlovaPomalu jsem vystoupil z vlaku. Do odjezdu lokálky mi zbývá asi hodina, kluci jeli už včera a tak nemám do čeho píchnout. Zapadnu do nádražní restaurace, dám si pivo s mejdlovou pěnou a rozhlížím se. Tohle bylo vždycky ospalé nádraží, ale dneska tady prostě chcíp pes.Už se chci věnovat pivu, když do dveří vstoupí holka s báglem, rozhlídne se a když mě vidí, pohne trochu koutkem jako na úsměv a zamíří ke mně.
 
06.05.2011 Krátký proces Napsal uživatel Michael Antony - Tony    PDF Tisk Email
Povídky
Sedm mlčících temných stínů se výhružně rýsuje kolem nešťastníka, který se zoufale šacuje a nesmyslně breptá. „Hned pardi, hned, chvilenku strpení.“ „Spěchej hombre, čas letí,“ pronesl do ponurého ticha muž s hvězdou na vestě. Zoufalec zrychlil tempo a vyděšenýma očima lapeného zvířete hledá skulinu mezi přízraky s rukama významně spuštěnýma. „Já, já je asi nemám.
 
29.04.2011 Počítání hvězd Napsal uživatel Alois Páter - Lojzin    PDF Tisk Email
Povídky
Počítání hvězd Probudil jsem se už ve čtyři. Pršelo. Déšť drobně, ale pravidelně klapkal do dvojitého pláště stanu.Občasný závan větru přihnal ostré husté staccato, jako když hodíte hejnu slepic na zem hrst obilí. Měl jsem spoustu času. Nebavilo mne spát. Vůbec jsem poslední dobou málo spal. Strašně jsem záviděl okolním stanům.
 
22.04.2011 Doktor Napsal uživatel Hanka Hosnedlová    PDF Tisk Email
Povídky
Doktor     Huck pomalu odvíjel z Berryho hlavy froté ručník, vlněný vojenský svetr, puntíkatý šátek, čistou ponožku a kapesník se zabalenou topinkou. Objevila se obrovská napuchlá tvář s kůží leskle opalizující. Mohutný otok zavřel Berrymu levé oko a stahoval koutek úst ke zvláštnímu úšklebku, napjatá kůže podivně zformovala i levé ucho, které směšně trčelo od hlavy jako u těch legrač-ních dětských hraček z ciziny.
 
15.04.2011 Spacák pro dva Napsal uživatel Jaroslava Šálková - Kavče    PDF Tisk Email
Povídky
Johny Červotoč se potácel po mýtině a teskně vzhlížel k noční obloze. JindySpacák pro dva chodíval lehce a bujaře, na putování temným lesem posilněn v hospůdce U ztracené ponožky. Táhla se za ním hořkosladká vůně piva, které mu příjemně žbuňkalo v žaludku. Dnes se v něm převaluje moře ovocenky, jehož vznik provázel šenkýř slovy: „Copak za to můžu? Pivo ještě nepřivezli. Napij se moštu a dej mi pokoj!"
 
08.04.2011 Ukolíbavka Napsal uživatel Vlasta Hlavatá - Aťka    PDF Tisk Email
Povídky
„Jauvajsss!“ Jak může vyrůst uprostřed udusané pěšiny šutrák? A zrovna když tUkolíbavkaady šlapu já? Jestli si myslíte, že jsem pořádně sakroval, jak jsem si narazil levej palec, tak to vás teda pořádně zklamu. Za prvé jsem si začínal zvykat, protože za posledních deset minut to bylo potřetí, a za druhé - dobře mi tak! Ve skalách musí člověk koukat pod nohy a ne vejrat nahoru, kde co lítá. A tady toho lítalo!
 
01.04.2011 Zázraky sa ešte dejú... Napsal uživatel Viera Večeřová - Ribana    PDF Tisk Email
Povídky
„Neviem, čo je také krásne na jari,“ frfľal Frankie a škriabal sa po strmom chodníkZázraky sa ešte dejú...u štýlom ‚jeden krok vpred, dva kroky vzad.‘ „Aká jar? Veď ani snežienky nekvitnú,“ pripomenula Zuzka. Mala pravdu. Jar sa tento rok akosi pozabudla. O snežienkach sa nám mohlo iba snívať, hoci je ich po iné roky už bielo. Bielo síce bolo, ale od snehu, čo sa nie a nie odpratať z hôr. Decká sa radovali z jarných prázdnin, dospelí mali z tej bielej už depku a mne to bolo akosi fuk
 
25.03.2011 Chyžka u Stužice rieky Napsal uživatel Miloslav Nevrlý    PDF Tisk Email
Povídky
Bude to starý příběh bratříčku. Starý a obyčejný. A stejné bude i poučení, které se dozvíš až na úplném konci. Bylo krátce po druhé světové válce a také po konci školního roku. Seděli jsme všichni tři na popelnicích, nohama klátili: nad dvorem zářil červenec a stejně horce planul i Jakubův obličej. Zdálo se, že letošní výprava nebude obyčejná.
 
18.03.2011 Sonáta pro klavír a borovici Napsal uživatel Wabi Ryvola    PDF Tisk Email
Povídky
Sonáta pro klavír a boroviciKrisťák nám vždycky připomínal divého lesního muže. Ať vyprávěl anekdoty, nebo zpíval, dělal to všechno s takovým neopakovatelným divoušstvím, že jsme ho podezírali z černokněžnictví. Anekdoty vyprávěl čtyři hodiny nepřetržitě, to vám nelžu. A jaké! Znal všechny staré písničky a zpíval je svým nenapodobitelným basem.
 
11.03.2011 Trampský výlet Napsal uživatel Wabi Ryvola    PDF Tisk Email
Povídky
Trampský výletDen byl jak vyšitej. Hmyz spokojeně předl svou letní píseň a Jarmila dožehlovala krajky na mý usárně. Hmoždil jsem se s leštěním nárazníků na káře (já nevím, co to je, že to u těch Mercedesů tak rezaví), ale sluníčko mě netrpělivě pohánělo – pospěš si, ty lenochu, všichni kamarádi již vhodili usárny do zavazadlovejch prostorů svejch vozů, jenom ty tady porád blejskáš a blejskáš…
 
25.02.2011 Blízké setkání čtvrtého druh Napsal uživatel Jan Frána - Hafran    PDF Tisk Email
Povídky
Blízké setkání čtvrtého druhJe zajímavý, jak chování nebo rozhodnutí jednoho jedinýho člověka dokážou v určitý chvíli ovlivnit osudy celýho lidstva. U vládců, diktátorů, filozofů a proroků to ani tak moc nepřekvapí, ale u celkem neznámýho a ničím jinak výjimečnýho člověka to zarazí. Ale může se to stát. Vím to. Od jistý doby vím, že kdyby ten praštěnej Česnek  dával ve škole víc pozor, mohly se lidský dějiny od určitýho okamžiku odehrávat dost jinak.
 
18.02.2011 Poslání Napsal uživatel Velký Drak    PDF Tisk Email
Povídky
PosláníKlasický páteční večer v hospodě Na Žižkově v Malém Chlumci. Kam jen zrak dohlédne, všude zeleno-maskáčově. U pultu jsou jak vojáci vyrovnané US torny a od stolů se ozývá zpěv trampů s doprovodem kytar a dalších nástrojů. Luciano Pavarotti by asi koulel očima nad zvláštním sladěním těhle neškolených syrových hlasů, ale tady to nikomu nevadí.
 
11.02.2011 Logika Napsal uživatel Jan Valeš - Jenýk    PDF Tisk Email
Povídky
LogikaTříletá dcerka sleduje se zaujetím mé prsty. Utahují řemínky na usárně a sám pro sebe si funím. "A pavouci v tom vašem srubu jsou?" "Jsou." "Zima tam taky je?" "To víš, že je." "A smrad?" "Když sundá Slůně kanady, je tam i smrad." "A žížaly?" "Taky by se nějaká našla." "Fuj! A prašivky?" "Taky." "A jíte je?" "Když vaří Slůně, tak určitě."
 
04.02.2011 Ohyzdové na Baltu Napsal uživatel Miloslav Nevrlý    PDF Tisk Email
Povídky
Ještě zcela nedávno, v hebkém podletí, jsem věřil, že nejohyzdnější sběratelskou váOhyzdové na Baltušní na světě trpí můj přítel entomolog. Vídal jsem ho, jak s uštvaným výrazem v tváři a s nářadím, které již samo budilo odpor – zašlou vidličkou, rezavým nožem a olezlou lžičkou - se plíží po pastvinách a pustých nečistých místech a rozrývá hromady zvířecího a lidského trusu a z výkalů vybíral brouky. Tak jako jiný propadne osudově nešťastné lásce, tak
 
28.01.2011 Jednou seděli kolem ohně, Napsal uživatel Miki Ryvola    PDF Tisk Email
Povídky
zrovna ladili kytary a srkali grog z vojenských šálků. Byla letní noc,Jednou seděli kolem ohně, začínala neděle a měli moc dobrý pocit, šťastni ohněm, písní, řekou. Pojednou, ozářen plameny, stanul u ohně podivný mužík a řekl: „Zde kouří jen žháři, soudruzi! Rovněž plameny neodpovídají platným předpisům jak délkou, tak barvou a vůbec, otázka volného kladení ohně v lese jest problematickou. A vaše oděvy, váš vzhled, ale soudruzi,“ zde zdvihl káravě prst, „soudruzi, vy velice špatně
 
21.01.2011 Plechovka Napsal uživatel Jaroslava Šálková - Kavče    PDF Tisk Email
Povídky
V sobotu večer zatoužili tři trampové z Vraního údolí po nějakPlechovkaé kratochvíli a tak z vedlejšího campu unesli Drobku, zvanou Holka Lamželezo. S hurónským řevem ji odvlekli do údolí. Tam je Drobka svými kovářskými dlaněmi ztrestala a vítězně se vrátila ke svým, přičemž nezapomněla odnést kotel guláše. Tři trampové usínali s prázdným žaludkem. Ráno odešel šerif Lotoska k potoku, aby douškem vody zahnal hlad a vrátil se rozezlen. „Budu vás muset zpráskat,“
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 18

Kalendář

<< Říjen 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
  1 2 3 4 5 6
 7 8 910111213
141516171819
22
29   

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2019 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 152. ŽIVĚ...

Kdo: BÉĎA ŠEDIFKA RÖHRICH a PŘELET M.S.
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.11. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 153. ŽIVĚ...

Kdo: VĚTRNO Liberec
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.12. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 154. ŽIVĚ...

Kdo: NEW ALIQUOT Jeseník
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.01. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00