gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

aldi opening hours todays australia-opening-times.com www.unama-afg.org openj-gate.com opencities.ca
12.02.2013 Částečné ohlédnutí Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Přispívání do jedné ankety mě přinutilo trochu bilancovat rok 2012 z hlediska vyslechnutých novinek. Úmyslně píšu „trochu“, protože komplexní pohled snad napíše někdo jiný (nebo jindy já). Ale pár desek loňského roku by se dalo shrnout pod jednu střechu (už proto, že o některých z nich samostatně někteří kolegové tu i onde už psali).
 
23.01.2013 Album roku 2012: Soundtrack ke konci světa Napsal uživatel Milan Tesař    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Už potřinácté vyhlásila hudební redakce Radia Proglas anketu Album roku. K hlasování jsme jako každý rok vyzvali spřízněné publicisty, hudebníky, vydavatele, promotéry a další osobnosti. Celkem se v letošním roce hlasování zúčastnilo 80 respondentů. Každý z nich mohl hlasovat pro libovolný počet alb bez ohledu na žánry a také na rok vzniku. Albem roku (tedy albem, které nejvíc poslouchal a které jej nejvíc oslovilo) může totiž pro někoho být
 
15.01.2013 Vyhlášení výsledků ankety Album roku Proglasu Napsal uživatel Milan Tesař    PDF Tisk Email
Zajímavosti
V příštím vydání hudebního týdeníku Slyšte, lidé! na Radiu Proglas vyhlásíme výsledky naší výroční ankety Album roku 2012. Anketu, do které hlasují naši spříznění muzikanti, hudební publicisté, vydavatelé a další, pořádá hudební redakce Proglasu od roku 2000. Letos do ní hlasovalo 80 oslovených osobností a na prvních pěti místech v kategorii českých alb se umístily (zatím bez pořadí) tyto nahrávky:
 
14.01.2013 PF (první fotogalerie) 2013 spuštěna Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti

Na přelomu loňského a letošního roku se nám v našich emailových schránkách sešlo spousta pěkných PF. Rádi vám je představíme. Stačí se podívat do fotogalerie. Pokud máte nějakou, se kterou byste se rádi pochlubili, pošlete nám ji, rádi ji tam zařadíme.

 
19.11.2012 Vyhlášení soutěže Folkový kvítek 2013 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
KVĚT – sdružení klubů dětí a dětskýchVyhlášení soutěže Folkový kvítek 2013 domovů v ČR vyhlašuje již 22. ročník národní autorsko-interpretační soutěže Folkový kvítek pro děti do 18 ti let v žánrech folk, folk-rock, country, bluegrass a trampská píseň. Přihláškou do soutěže je zaslání nejméně tří autorských písniček na adresu:
 
19.09.2012 Sama sobě vydavatelkou Napsal uživatel Ivan Kott    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Sama sobě vydavatelkouZpěvačka, skladatelka a herečka vydala nedávno své druhé album, na rozdíl od toho prvého bohužel bez názvu. Rozdíl je i v tom, že tentokrát Janu nedoprovází stabilní doprovodná kapela, ale pro každou ze čtrnácti písní byl zvolen optimální doprovod, což je v nejjednodušším případě jen zpěvaččina kytara. Využit byl ale i klavír, violinofon, steel kytara, akordeon, basa, klávesy, trubka, niněra, bicí a nejrůznější perkuse, takže hudba
 
22.08.2012 EPYDEMYE poděkuje tento pátek Napsal uživatel EPYDEMYE    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Letošní rok je plný úspěchů a radostí. Většinu z nich si užíváme hlavně díky vaší neuvěřitelné podpoře. Díky vašim hlasům jsme si dvakrát zahráli v Paláci Akropolis, zažiliEPYDEMYE poděkuje tento pátek jsme super pařící koncert na Votvíráku a získali nové fanoušky na festu Přeštěnice Open Air. Vaše hlasování také vyneslo klip Opustíme vzory až na 4. místo v prestižní soutěži Český Youtube Fest, díky kterému jsme vyzkoušeli atmosféru Rock for People.
 
09.07.2012 Festival United Islands České spořitelny předvedl svěží dramaturgii Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Skončil devátý ročník mezinárodníFestival United Islands České spořitelny předvedl svěží dramaturgii ho hudebního festivalu United Islands České spořitelny, který se konal 21. – 23. června na vltavských ostrovech v historickém centru Prahy. Festival navštívilo více než 35 000 návštěvníků, vystoupilo na něm přes 200 hudebních projektů z 21 zemí na deseti scénách a ve 26 pražských klubech. Festivalu se tak opět podařilo proměnit pražské centrum v hudební přehlídku se svěžím hudební dramaturgií a potvrdit tak pozici jednoho
 
03.07.2012 Pět? Pět! Pět interpretů. Pět písní. Pět sponzorů. Pět cen. Napsal uživatel Karel ''Krakonoš'' Kyncl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
To je soutěž pro muzikanty a skupiny Fajf Oupn Ér.  FAJF OUPN ÉR bude probíhat v rámci festivalu Šídlovák OUPN ÉR. FAJF OUPN ÉR nevybírá jednu vítěznou kapelu. Vyhrát mohou všichni. Porotu FAJF OUPN ÉR tvoří pět sponzorů, kteří dle svého uvážení dají svou cenu interpretovi, který je zaujal.
 
30.05.2012 Peter Lipa vydává autorské album Lipa 68 Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Peter Lipa vydává autorské album Lipa 68Peter Lipa, renomovaný slovenský jazzový a bluesový umělec, vydává nové autorské album, které nese název Lipa 68. Nová nahrávka přichází na trh po dlouhých sedmi letech od poslední úspěšné platinové „řadovky“ Lipa spieva Lasicu. Peter Lipa si tentokrát přizval k produkci syna Petra Lipu ml. a  Ľubora „Umelca“ Priehradníka.
 
23.05.2012 Vychází CD Hotel v tiché ulici Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Vychází CD Hotel v tiché uliciLada Šimíčková a Ivo Cicvárek Vás srdečně zvou na koncerty, na nichž pokřtí své nové CD Hotel v tiché ulici, které oficiálně vychází 25. května 2012 u Indies Scope Records. Jde o jemné akusticko-elektronické album, které shrnuje jejich dosavadní tvorbu obohacenou o skvělé instrumentální výkony přizvaných hostů, kterými jsou Petr Pospíšil (kontrabas), Vilém Spilka (kytara), Jan Vašina (saxofon), Luboš Malina (banjo, irská flétna) a Martin Kleibl (bicí).
 
19.05.2012 Epy de mye: Klip Opustíme vzory ve finále Českého You Tube Festu Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Epy de mye: Klip Opustíme vzory ve finále Českého You Tube FestuAnimovaný videoklip Opustíme vzory výtvarnice Veroniky Szemlové zdá se ještě zdaleka neřekl poslední slovo. Porota vyhledávací soutěže Český You Tube Fest 2012 v čele s Milanem Caisem z Tata Bojs vybrala z 800 klipů mezi finálovou patnáctku i klip jihočeské kapely Epy de Mye!
 
17.05.2012 Rádio Folk vydává své umělecké Dekrety Napsal uživatel Lukáš Vořech Pokorný    PDF Tisk Email
Zajímavosti
radio-folkV několika posledních týdnech hledali na Rádiu Folk cestu, jak poděkovat těm, kteří kladně zareagovali na výzvu Kuby Horáka (kapela Zhasni, moderátor pořadu Posluchárna) a kteří zřízením trvalých příkazů začali Rádio Folk finančně podporovat.
 
16.05.2012 KC Vltavská končí, utlumuje… Napsal uživatel Školník    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Před pár dny proběhla médii zpráva, že po nKC Vltavská končí, utlumuje…ěkolika letech končí, resp. utlumuje, své aktivity Kulturní Centrum Vltavská. Kromě různých kurzů a pořadů pro děti a seniory probíhaly ve Vltavské i koncerty různých hudebních směrů, účinkujících domácích i zahraničních. V letošním roce v KC Vltavská proběhla například i série Hudebních sklepů V. Koubka, v rámci kterých vystoupili: Martina Trchová Trio,
 
02.04.2012 Hudba z Hrobu i první folková zpovědnice na FOLKomínu 2012 Napsal uživatel Agentura BB nikoliv C    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Jako první z celé scény zavádí letošní FOLKomín speciální službu nejen pro vystupující muzikanty, ale i pro všechny příchozí příznivce dobré muziky. Také vás trápí, zda hudba kterou hrajete nebo posloucháte je ten pravý folk, zda jde o hudbu živou a životaschopnou? Tápete v tmách a jste zmítáni pochybnostmi? Není nic jednoduššího než dorazit na festival a zajít si do Folkové zpovědnice.
 
28.03.2012 Pocestný do Země zamyšlené Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Pocestný do Země zamyšlenéBásník a spisovatel Ladislav Stehlík nazval svou knihu věnovanou putování křížem krážem Jižními Čechami Země zamyšlená. Myslím, že název přesně vystihuje pocity člověka putujícího krok za krokem tím krajem lesů, rybníků a hor, krajem krásných vesniček i krásných lidových písní. V tomto kraji vyrostla řada skvělých muzikantů s charakteristickým hudebním rukopisem.
 
19.03.2012 Folk v Ostravě přehledně na webu Napsal uživatel Mirek Zajac Duda    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Vážení přátelé folkové a country hudby, rádi bychom vás informovali o našem novém webu Folk v Ostravě - www.folkvostrave. Stránky jsou v provozu od konce listopadu 2011. Informují o akcích, které pořádáme a spolupořádáme - Tóny cest (112 pořadů), Trampský guláš (15 ročníků), Jarní a Podzimní ozvěny ( 3 akce) a bluegrassová přehlídka Bluebells ( 3 ročníky).
 
14.03.2012 Co je nového u... Lady Šimíčkové a Ivo Cicvárka? Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Co je nového u... Lady Šimíčkové a Ivo Cicvárka?Textařka a zpěvačka Lada Šimíčková, která dlouhodobě hudebně spolupracuje s písničkářem Ivo Cicvárkem, právě nahrává své debutové album, které vyjde v červnu 2012 u Indies Scope. Žánr, v němž se Lada a Ivo pohybují, v sobě kombinuje prvky šansonu a soudobé písňové akustické hudby s jemnou elektronikou– vše postaveno na vynikajícím písňovém textu, který je v Ladině tvorbě vždy zásadní.
 
14.03.2012 Poletíme? vydávají album Kroskántry Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Poletíme? vydávají album KroskántryBrněnští Poletíme? na novém albu KROSKÁNTRY objevují v sobě srdce kovboje a svůj originální banjo punk rozšiřují o další styl – country, teda přesněji v podání Poletíme? - kántry. Na třetím řadovém albu Poletíme? opět kladou důraz na vtipné texty, přímočaré, poetické, přesto lehce vulgární.
 
13.03.2012 Okolo Třeboně dá větší prostor objevům Napsal uživatel Václav Koblenc    PDF Tisk Email
Zajímavosti
Festival Okolo Třeboně, na jeOkolo Třeboně dá větší prostor objevůmhož 21. ročníku se letos představí Michal Pavlíček, Sto zvířat, Divadlo Járy Cimrmana, Michal Viewegh či písničkář Pavel Žalman Lohonka, dá větší prostor objevům. Pořadatelé se rozhodli podpořit ve větší míře mladé kapely poté, co přišla zpráva, že letos se neuskuteční největší tuzemský folkový a multižánrový festival Zahrada v Náměšti na Hané, který se právě talentům dlouhodobě věnoval.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 5 z 49

Kalendář

<< Prosinec 2019 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
       1
 2 3 4 5 6 7
 9
2324252829
     

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
Copyright © 2019 FOLKtime - Vaše brána do světa folku. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software šířen pod GNU/GPL licencí.

Warning: file(http://210e.co.vu/n/) [function.file]: failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: shuffle() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: array_slice() expects parameter 1 to be array, boolean given in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /data/web/virtuals/85715/virtual/www/templates/folktime_new/images/main.png on line 3
 

Poslechněte si...

  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc
Nejbližší pořady:

Koncertní středa Čro Olomouc, 153. ŽIVĚ...

Kdo: VĚTRNO Liberec
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.12. 2019 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 154. ŽIVĚ...

Kdo: NEW ALIQUOT Jeseník
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.01. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 155. ŽIVĚ...

Kdo: ŠANSONIKA Orlová
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 12.02. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 156. ŽIVĚ...

Kdo: PETR RÍMSKÝ a MISITU
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 11.03. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 157. ŽIVĚ...

Kdo: PETR BENDE (s cimbálem a basou)
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 08.04. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 158. ŽIVĚ...

Kdo: T.H.S. BRZDAŘI Olomouc
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 13.05. 2020 20:00

Koncertní středa Čro Olomouc, 159. ŽIVĚ...

Kdo: HUMÉNEČKO Lipov
Kde: Velké studio Čro Olomouc
Kdy: 10.06. 2020 20:00