gototop

FOLKtime - Vaše brána do světa folku

FOLKtime, folk, country, tramp, jazz, swing, rock, fejeton, reportáže, chat, inzerce, aktuality, rozhovory, recenze, MP3

03.07.2013 Festival Okolo Třeboně přemostil svět až do Země vycházejícího slunce Napsal uživatel FOLKtime.cz    PDF Tisk Email
Reportáže
Ti malincí a pilní japonští skřítci, kteří běhají v drátech a honí jedničky a nuly po celé zeměkouli, zajistili festivalu Okolo Třeboně světové prvenství. V sobotu 29. června jiskřili takovou energií, že vystavěli virtuální most z jižních Čech až do Ósaky.  Odtud se publiku na velkém plátně za pomoci skypu přihlásil ředitel festivalu Pavel Barnáš, který v době konání 22. ročníku festivalu absolvoval turné se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu. Před odjezdem doma
 
01.07.2013 Fajny křest ve Fajnem-Mjestě Napsal uživatel Lucy    PDF Tisk Email
Reportáže
Fajny křest ve Fajnem-MjestěFrýdecká hudební hospůdka U Arnošta, místním dobře známá, tentokrát nepotřebovala nafukovat vnitřní prostory, ač přišlo snad 300 diváků. Ono by to ani nešlo, rozumná kapacita je kolem 50 lidí. Proto se 1. 6. 2013 všichni usadili ve venkovních prostorách. Kdo se nevešel na terasu, vzal zavděk přilehlými stoly se slunečníky. Přiznám rovnou, že se mi ani nikam nechtělo, 14°C s deštěm k venkovnímu posezení moc nelákalo. Naštěstí se předpověď počasí nenaplnila,
 
27.06.2013 Nečekané objevy na Písničkářích sobě č. 23 Napsal uživatel Jana Štěpánková    PDF Tisk Email
Reportáže
Nečekané objevy na Písničkářích sobě č. 23Ve středu 12. 6. v AC klubu v Hradci Králové proběhlo již 23. pokračování akce Písničkáři sobě. Už dlouho přemýšlím, jestli podávat nějaký report, protože akci sama pořádám a chlubit se vlastním peřím se mi příčí. Nelze ale přehlédnout, že Písničkáři sobě od svých počátků udělali obrovský krok kupředu a jednotlivé večery se v posledním roce velmi daří. Jako první vystoupil domácí písničkář Venca Audrlický zvaný Mlsnej tramp. Téma svých písní čerpá ze svých
 
24.06.2013 Časosběr Pepy Maliny pokřtěn Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Reportáže
Časosběr Pepy Maliny pokřtěnVe čtvrtek 13. června v pražském Bontonlandu pokřtil Pepa Malina své autorské album Časosběr. Přemýšlela jsem, kdy jsem nejmladšího z trojice bratrů Malinů viděla poprvé. Bylo to zhruba před deseti lety na koncertě Roberta Křesťana a Druhé trávy, kde mladíček Pepa hostoval na housle. Pak jsem jej vídala ve skupině P.R.S.T. se Svatkou Štěpánkovou, Radkem Hlávkou a Tomášem Vokurkou, a postupem času i v dalších formacích.
 
06.06.2013 Kterak to dopadlo v Horním Jelení - 38. FTP Napsal uživatel Jarda Kubík    PDF Tisk Email
Reportáže
Jelení se po roce opět zazelenalo kamarády, kteří přijeli na již 38. Festival trampských písní, který se tradičně konal poslední celý květnový víkend. V pátek se v areálu koupaliště konal od 21 hodin slavnostní festivalový oheň, u kterého se nesoutěžně představili přihlášené skupiny. V sobotu ráno se festivalový maraton přesunul do sokolovny, kde od 10 a 14 hodin proběhli soutěžní předkola.
 
04.06.2013 1. ročník Trampských Pikovic Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Reportáže
1. ročník Trampských PikovicPokud se vám zdá, že mi hned na začátku nadpisu vypadla dvojka, tak se vám to opravdu jen zdá. Z důvodu změny pořadatele (Jirka Rážek uspořádal neuvěřitelných a krásných dvacet ročníků, díky mu za založení, udržení a rozvinutí tradice) se začal festival trampské muziky v Pikovicích číslovat od jedničky a jmenovat tak, jak je uvedeno v nadpisu.
 
20.05.2013 Jaký byl letošní Folkový kvítek? Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
V dnešní době, kdy měřítkem úspěchu jsou peníze,Jaký byl letošní Folkový kvítek? a měřítkem kvality je drzé čelo, se ještě najdou lidé, kteří věnují velikou část svého volného času něčemu zcela jinému. Jedním takovým je Jirka Hopp, exrockový zpěvák, tahoun a dobrá duše festivalu Folkový kvítek. Samozřejmě jedinec nic nezmůže a Jirka Hopp má za sebou Květ - sdružení klubů dětí a dětských domovů v ČR a finanční podporu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a pár sponzorů.
 
13.05.2013 Na fakultě zněl folk Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Málo platné, mladá generace nevyznává folkový žánr, tedyNa fakultě zněl folk alespoň část mladé generace, která se na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze studiem připravuje na kariéru budoucích advokátů, soudců a jiných právních profesí. Proto mě překvapilo, když studentský spolek Juristi začal pořádat v aule fakulty, studenty zvané bazén, koncerty. První koncert, kterého jsem se jako divák zúčastnil, bylo vystoupení JUDr. Ivo Jahelky.
 
02.05.2013 Zrádce národa v Chotěboři Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Zrádce národa v Chotěboři30. dubna by se Jaroslav Hašek dožil 130 let. Bohužel zemřel brzy, 3. ledna 1923. Za svého života nepatřil mezi oslavované autory a bylo tomu tak i po jeho smrti. Sláva Jaroslava Haška nastala až s jeho knihou Osudy dobrého vojáka Švejka, přeložené do mnoha jazyků a milované lidmi na celém světě. Švejk i Hašek byli a jsou předmětem literárních rozborů, filozofických úvah či úvah o české národní povaze.
 
10.04.2013 Žalman & Spol.: Chvilky v Rajské zahradě hudby Napsal uživatel Džexna    PDF Tisk Email
Reportáže
Žalman & Spol.: Chvilky v Rajské zahradě hudbyV pondělí 25. března v pražském Divadle Gong pokřtila nová sestava skupiny Žalman & Spol. své nové CD + DVD Živě v Telči 2012 se záznamem loňského prázdninového koncertu na zaplněném nádvoří telečského zámku. A jak je to běžně zvykem u začínajících mladých a perspektivních folkových kapel, i začínající mladá a perspektivní skupina Žalman & Spol. si natočení i vydání nosiče pořídila na vlastní náklady.
 
25.03.2013 Jonáš před Patrikem Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Březen má mnoho slavných i méně slavných dat. Kromě narozenin mé vnučky Barbory je třeba připomenout bohužel 15. březen 1939, ale i 17. březen, kdy všichni Irové slaví svého slavného Patrika. Den před sv. Patrikem se tradičně, jako každé jaro, sešli v Salesiánském divadle v Praze členové Jonáš-klubu. Nepršelo, nesněžilo, ale svítilo sluníčko, byť to ještě nebylo to pravé jarní. Tradiční průvodce večerem Milan Zeibert si vzal ten den na pomoc učebnici českého jazyka
 
19.03.2013 Předjarní Zelená pošta Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Předjarní Zelená poštaV rockovém hudebním životě 70. let minulého století bylo nemnoho důvodů k jásání nad produkcí hudebních nosičů. O to více byl vítán každý pokus hudební úhor zúrodnit něčím, co bude kvést a růst. V roce 1972 na slovenské beatové scéně mimo jiné stále kralovala jména Pavol Hammel, Marian Varga, Fedor Frešo a Fero Griglák. V roce 1972 uplynuly tři roky od vydání jedné z nejlepších beatových desek všech dob, Zvoňte, zvonky zvoňte.
 
12.03.2013 Stodůlecké Portování 2013 Napsal uživatel Miloš Keller    PDF Tisk Email
Reportáže
Stodůlecké Portování 2013Ve dnech 6. a 7. března se v pražském stodůleckém Mlejně konala, za pečlivé režie a dramaturgie Marušky Navrátilové, již pojedenadvacáté předkola pražské Porty. Zúčastnilo se 10 a 13 soutěžících, tedy zhruba polovina soutěžících z nejsilnějších ročníků z let devadesátých minulého století. A nebylo to vůbec na škodu – už po několikáté jsme byli ušetřeni „trestných poslechů“.
 
06.03.2013 Kočka v Balbínce Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Kočka v BalbínceMyslím, že každý zná píseň Kočka ze Záběhlic ze seriálu Hříšní lidé města pražského, kterou zpívá jeden z nejhlubších ženských hlasů, co znám. Hudbu složil génius filmové hudby Zdeněk Liška. Jen málokdo asi zná interpretku této písně. Jmenuje se Věra Nerušilová, dáma s tváří Juliet Greco a kontraaltem jako hrom. Z mládí si hlas paní Věry pamatuji z rozhlasu a televize, kde zpívala se souborem Inkognito kvartet.
 
26.02.2013 Smysluplný večer naplněný nonsensem Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Nevím, kdy to přesně bylo, když se mě kamarád Smysluplný večer naplněný nonsensemFrantišek Vlček zeptal, zda znám básníka Jiřího Weinbergera. Kamarádům se nemá lhát, tak jsem popravdě řekl, že nikoliv. Nicméně jsem zatoužil jej poznat a trvalo delší dobu, než se mé přání splnilo. Patnáctého ledna jsem se v kavárně Cafeidoskop v Praze s Jiřím Weinbergerem setkal poprvé. Jiří Weinberger vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze, a když nepíše básně
 
21.02.2013 VLNY KÁVY zaplavily Olomouc Napsal uživatel Lucie Přikrylová    PDF Tisk Email
Reportáže
VLNY KÁVY zaplavily OlomoucOlomouc až doposud nebyla příliš příznivým městem pro folkové publikum. Čas od času sice přijelo nějaké známé hudební uskupení či písničkář, s mladými kapelami bylo možné setkat se při živých přenosech z Českého rozhlasu, ale chyběly pravidelné klubové koncerty. Nyní je ale vše jinak a folkaři mají důvod k zajásání. Nedávno se totiž do Olomouce přestěhovali Kofe a Vlna z bývalé kapely I.C.Q. a s nimi i frýdecko-místecký hudební pořad Čajfolk.
 
22.01.2013 Poklad čekající na otevření Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Poklad čekající na otevřeníJeště stále užíváme staré přísloví „lepší drzé čelo než poplužní dvůr“. Pojem poplužní se užíval pro polní míru, ale také pro pojem půda. Poplužní dvůr nebyl v podstatě nic jiného než najatá budova (statek) s půdou. Poplužní dvory zanikly se zrušením roboty, ale přísloví říkající, že drzost je někdy víc než majetek, platí dál. Světem chodí řada osob s drzými čely, které nahrazují talent, ale plní kapsy.
 
17.12.2012 Nedělní ráno znělo ve čtvrtek Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Jsou setkání, která už měla dávno být. BohNedělní ráno znělo ve čtvrtekužel k nim nedošlo, protože přes hranice byla nakreslena ostnatá čára a žilo se v rybníčku, po němž se řadě lidí nostalgicky stýská. Ta čára působila jako zavřené dveře směrem ven i dovnitř. Jen občas k nám dorazilo trochu světla a jen na okamžik. V roce 1978 k nám dorazil Johny Cash. Bohužel jeden lístek, který jsem mohl získat, jsem tehdy přenechal jedné, kterou jsem již řadu let nepotkal.
 
10.12.2012 Dvakrát v Gongu Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Kulturní středisko Gong ve Vysočanech změnilo podobu. Dvakrát v GonguKlasický socialistický „kulturák“ se změnil v útulný Klub Kocour v pozadí s barem a v divadelní sál s číslovanými pohodlnými sedadly. Na dobu minulou, se stolky a židlemi, kde se sedělo podle toho, kdo stál první ve dveřích při otevření, lze jen vzpomínat. Tento týden jsem tento stánek kultury v Praze 9 navštívil dvakrát. Poprvé to bylo na setkání spojeném
 
27.11.2012 Jonáš - jako každý podzim Napsal uživatel Tomáš Pohl    PDF Tisk Email
Reportáže
Salesiánské divadlo patřilo 10. listopadu 2012 tradičně setkání členů Jonáš klubu. Tradičním byl i moderátor Milan Zeibert, učitel z Třebíče, který to měl, podle mého názoru, ze všech osob stojících ten den na jevišti do Prahy nejdál. Moderátor na začátku řekl, že podzimní setkání nezahájí, jak to téměř vždy bývá, mladá kapela či mladý sólista, ale kapela o něco starší. Tradici ten den porušila kapela George & Beatovens se zpěvákem Karlem Kahovcem.
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 75

Kalendář

<< Červenec 2020 >> 
 Po  Út  St  Čt  Pá  So  Ne 
   1 2 5
 6 7 8 912
131415
202126
27  

Přihlášení

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
FOLKtime.cz
 

Poslechněte si...

realbdsmporn.net
  • Country Rádio
  • Rádio Folk
  • Rádio Proglas
  • Rádio Samson
  • Rádio ČRo Olomouc